Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
949
 

İnandığım masallar...

Şarjöre özenle yerleştirdiğin cümlelerini boşaltıyorsun üzerime. Bir an bile tereddüt etmeden. Bazıları hedefi tam on ikiden vuruyor. Saplanıyor büyük bir acıyla kalbime. Sen arkanı dönüp giderken, ben üzerime yağdırdığın cümlelerin ve havadaki öfke kokusuyla kalakalıyorum ardında öylece. Yan tarafımdan gelen sese başımı çevirdiğimde bir atış poligonunda hedef tahtası olarak buluyorum kendimi. Yan bandın hedef tahtası “İlk mi” diyor. “Evet” diyorum sessizce.

Evet dememle birlikte gücüm tamamen tükeniyor. Kalbimde açtığın delikler zaman geçtikçe daha da çok canımı yakıyor. Sonuna kadar aşk diye özenle koruduğum “biz” bir anda elimden kayıp yere düşüyor ve ikiye ayrılıyor. Sen bir tarafa fırlıyor, ben öteki tarafa savruluyor.

Kendimi kötü hissediyorum. Biraz olsun rahatlatır umuduyla arka fonda “I will always love you” çalması için hayattan istekte bulunuyorum ama bu şarkının artık arşivlerinde bulunmadığını söylüyorlar. Şimdilerde genel istek “Mayın tarlası” ‘ymış. Arka fonda bize sürekli onu çalıyorlar.

Yan bandın sesi geliyor tekrar kulağıma. “Üzülme” diyor “ Sadece sen değil, hepimiz en çok bu hatayı yapıyoruz. “Biz” ‘in “sen” ve “ben” den oluştuğunu hep unutuyoruz. Biz oluştuktan sonra sen ve ben diye bir şeyin kalmayacağı yanılgısına düşüyoruz. O andan sonra hayatımızı yekvücud olarak yaşamak istiyoruz. Birbirimize özlemek için fırsat tanımıyoruz. Birbirimizi anlamamakta nedense direniyoruz.

Hiç beklemediğim bir anda, hiç beklemediğim bir şekilde hayatıma girip bana kendisinde bulunan zarfımı teslim eden yan komşum, takılı olduğu o ince bir telin üzerinde biraz önce onu delik deşik edene doğru ilerlerken, benim gözlerim üzerimde açılan yaralara takılıyor. Biliyorum bir kısmı bir süre sonra kapanacak belki de bir daha hiç hatırlanmayacak. Ama bir kısmı var ki, - hedefi tam on ikiden vuran- onlar asla tam kapanmayacak ara ara hep sızlayacak.

Elimi cebime atıp bugüne kadar biriktirdiğim tüm kelimeleri tek tek çıkartıyorum. Onları nasıl kullanacağıma artık bir karar vermek istiyorum. Çünkü biliyorum ki onlar benim tercihime göre, ya anlamlı sakin cümleler olarak dudaklarımın arasından çıkıp sevdiklerimle aramda sağlıklı köprüler oluşturacaklar, ya da sürekli içimde birikip, birgün öfkeyle ateşleyeceğim silahın şarjöründeki can yakan kurşunlar olacaklar.

11 Eylül 2007
Haşim Arıkan
http://hasimce.blogspot.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence siz üçünüz aynı kişisiniz. Siziii siziiii. Haşimce, Beenmay ve Fulya. Kesinlikle eminim aynı kişisiniz.

Yiğit Özkan 
 15.09.2007 17:51
Cevap :
Tüh çok mu belli oldu yahuuu:)Sevgiler  16.09.2007 12:44
 

Valla harika bir tarz olmuş Haşim Bey. Ve içinde harika tespitler barındırıyor. İki taraftan da bakmayı başarabilmişsiniz. Ben en çok şuna takıldım ve de çok haklısınız. 'Biz'olunca 'sen' ve 'ben' kavramının yitirilmesi...Özerklik alanlarının ihlali...Biz olmalı elbet,ama sen ve ben'i yok etmeden değil mi?Teşekkürler diyorum ve yüreğinize sağlık. Sevgilerimle...

guguk kuşu 
 14.09.2007 23:04
Cevap :
Aynen dediğin gibi Hatice. Bu hatayı gerçekten çok yapıyoruz. Özellikle biz erkekler aşkın baş döndürdüğü o ilk başlarda hep "biz" olmaktan mutlu gözükürken. Sonradan kadınlara sürpriz yapıp! cepten "ben" 'i çıkartıyoruz. Aşk başımızı ne kadar döndürürse döndürsün asla unutmamalıyız ki bir ben var bizde bizden öte bizden ziyade. Akşamın bir vaktinde eminim ki senin için çok değerli olan dakikalarından bana da ayırmışsın. Sana çooook teşekkür ediyorum. Sevgiler:)  15.09.2007 14:10
 

Haşim bey tek kelimeyle süper.Yüreğinize sağlık. Yorum falan değil bu yazı...

Ozlem Ozkulak 
 13.09.2007 9:51
Cevap :
Çoooooooook teşekkürler:)) Sevgiler  13.09.2007 13:03
 

etmişsin, beynine sağlık. Yüreğinde de hissetmeni diliyorum çünkü o zaman anlayabiliyorsun karşındaki insanı. Yürek empatisi yapıldığında anlamlı oluyor yaşananlar diyeceğim ama bazen biz bile anlayamıyoruz kendilerimizi. Neyin doğru olduğunu bir öğrenebilsek ne güzel olurdu değil mi? Ben herkese sevdanın yollarını diliyorum kimseye kurşun kelimeler yağmasın diye. Sevgilerle

kevser şekercioğlu akın 
 12.09.2007 18:57
Cevap :
Hayatı, kadın erkek olup birbirimizi anlamaktan öte sadece içimizden geldiği gibi, kimseyi acıtmadan, hiç kimseyi içinden gelemeyen hiç bir şeyi yapmak için zorlamadan, kimse tarafından içimizden gelemeyen şeyleri yapmak için zorlanmadan, tamamen olduğumuz gibi bir yaşayabilsek. Çok teşekkürler:) Sevgiler  13.09.2007 13:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 1899
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1103
Kayıt tarihi
: 05.02.07
 
 

Kimliksiz bir yazanım aslında... Bazen benim, bazen senim, bazen de herhangi biriyim. Belki d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster