Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
27416
 

İşte THY'nin yeni hostes kıyafetleri (Tayyip Hava Yolları)

İşte THY'nin yeni hostes kıyafetleri (Tayyip Hava Yolları)
 

THY'nın kabin memurları için hazırlattığı yeni kıyafetlere tepkiler twitter'dan sürüyor. Yeni kıyafetler THY'ndaki zevksizliği ortaya çıkarmış. "Her uçuşta bir kına gecesi" yapılacak gibi benzetmelere ve eleştiriler twitter'da kıyafetlere olan tepkileri gösteriyor. Bence de bu kıyafetler olmamış. Diğer kıyafetlere oranla geleneklerin yansıtılması sağlanmış deniyor ama âlâkası yok! Çok demode ve klasik bir kına gecesi kıyafeti gibi. Tepkiler aynı zamanda Ekşisözlük'den de yağıyor.

Kıyafetlerin tasarımcısı Dilek Hanif bir açıklamada bulunmuş: "Etekler uzun olmayacak ve başlardaki fes THY onayından geçmediği için takılmayacak" şeklindeydi.

Kıyafetler çok eski çağa götürüyor bizi sanki. Uluslararası uçuş yapan bir firmanın bu tür bir kıyafet modeli çok saçma olur. Ekşi sözlükten gelen bir tepki de aşağıdadır, ilgi çekici eleştiriler muazzam ve haklı aslında.

"“Sayın yolcular, yolun buradan sonraki kısmında katırlarla devam edeceğiz” anonsu ile kombine edilebilir." -anouschka

THY Biraz daha model üretsin, bunlar tepkiden ziyade çok komik bir kıyafet. Alay konusu olmak istemiyorlarsa değiştirsinler şunları.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Boykot edelim THy ve Dilek Hanif kreasyonlarini-hem medeni hem etkili hareket olur.Tepki vermedikce daha beter surprizler bekliyor bizi kesinlikle

gul tan 
 12.02.2013 20:20
Cevap :
Aman hayatta Gül hanım. Bakın eylem yaptılar diye işlerinden çıkarıldı ya hostes ve diğer görevliler. Burada eylem ve boykot yasak. Allah hayırlısı neyse onu versin, kısa giymek istemeyenlerde; uzun giymek istemeyenlerde mağdur oluyor şimdi.  12.02.2013 21:11
 

Öyle ya; hostes dediğiniz, hemşire dediğiniz amerikanvari ponpon kızlar gibi olmalı değil mi? Uçuşa ya da sağlık için gitmiyoruz hastane veya uçaklara, göz zevkimiz için gidiyoruz değil mi?

Ahmet Gürdal 
 10.02.2013 11:44
Cevap :
Ahmet bey hostes kıyafetlerinin genel bir kıyafet içine sokulmasına da karşıyım aslında. Kimisi uzun giymek ister, kimisi kısa giymek ister. Bu eteklerin boylarını uzun ve kısa şeklide ayırabilirler. Milleti zorla çarşafa sokmaya çalışmak da biraz din dışı bir davranış olur. Bu ne yahu? Uçakta kına gecesi varda haberimiz yok sanki! çağa ayak uydurmak gerek, bu kıyafetler bizi eski çağa götürüyor.   11.02.2013 18:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2410
Kayıt tarihi
: 03.11.12
 
 

Kafasına takılan her konuyu sonuna kadar araştırmaya üşenmeyen, bildiklerini, öğrendiklerini ve i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster