Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '12

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1863
 

İtişmeden iletişim

İtişmeden iletişim
 

Karşımızdaki kişinin birden fazla duyusuna, aynı anda hitap etmeyi başardığımızda, iletişim oyununda öne geçmişiz demektir.

Bütün duygu ve düşünçelerimi dile getirebilseydim, neler söylemek isterdim acaba diye düşündüğümde yazmaya karar verdim.

İletişim çağımızın fenomeni...

İletişim insanlar için vazgeçilmez olmazsa olmaz olgulardan biridir.

Günümüz teknolojisinin akıl almaz boyutlara ulaşması neticesinde iletişimin önemi her geçen gün artmaktadır. Hayatımızın olmazsa olmazıdır iletişim.

İletişim  gerçekten de bu kadar önemli mi?

Evet, gerçekten de bu kadar önemli.

Çünkü karşıdaki kişi ile "İLETİŞİM"kurulamazsa, ortaya çıkan boşluğu"İTİŞME" nin"ÇATIŞMA"nın doldurma olasılığı yüksek.

Birlikte yaşadığımız, karşılaştığımız insanlarla geçinmek giderek önem kazanan bir beceridir, hatta hayatta diğer insanlarla geçinmek, hepimiz için önemli bir zorunluluktur diye düşünen ben. Ayrıca hepimizin sadece göz yaşında ve bir de kahkada ortak olduğumuzu belirterek.

Tek bir insan zaten başlı başına çok bilinmeyenli bir denklem, ve bu denklemi çözmek öyle zor ki...

Kişiler arası iletişimde ise en az karşılıklı iki insan gerek, böylece üst üste çok bilinmeyenli iki denklem olup, daha da karışık bir hal alıyor.

Ha başkası ile ha çevremizle kuracağımız iletişim ve ilişki önce kendi içimizde başlamalı ve ne kadar olumlu, ne kadar açısal olursak, o kadar kendimizle barışık oluruz ki.

Kendisiyle barışık bir insanın, iletişimde sorun yaşamayacağını ve hayata  gülümseyen  :))  bir yüz ile bakacağına eminim.

Ne demiş, MEVLANA

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin,

Geriye kalan et ve kemiksin.

Gül düşünürsün, gülistan olursun,

Diken düşünürsün, dikenlik olursun. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüreğine sağlık. Çok güzel bir anlatımla çok güzel bir yazı olmuş. SEVGİLER :)

FULYA TNR 
 21.06.2012 20:46
Cevap :
Teşekkürler :)) Sevgiyle kall...  22.06.2012 0:14
 

ben akrep kurbağa ilşkisine inananlardan değilim çatışma karşındaki insana derdini anlatamadığında olur kim olursa olsun sevildiğini hissettiğinde çatışmayı bırakır insan belki karşısındakinin onu daha az sevdiğini düşündüğünde çatışır doğasında vardır diye bişey yoktur ne öğretirseen odur genlerinde vardır diyemezsin nasıl yaşarsan odur temelinde güven olmazsa sevgi eksikliği olursa ve beklentin karşındakinden daha fazlaysa çatışırsın sevildiğini hissettirdiğinde bak nasıl uysallaşır insn biriyle ilgilenmediğinde onunla tartışmaz bile

savas barka 
 16.06.2012 7:13
Cevap :
Sizde haklısınız Savaş bey, değişik bakış açıları, konulara farklı bir yaklaşım olmasaydı, iletişimde itişme olmazdı tabiki. Ben yine itişmeden iletişim diyorum :)) Her şey gönlünüzce olsun...  17.06.2012 11:19
 

Pınar'cım iletişimde level atlamış biri olarak sen, karşındaki kişiyle önce gülümseyerek sonrada doğru kelimelerle iletişim kurabilen biri olarak bunu nasıl başardığınıda yazarmısın lütfen, çok deniyorum olmuyorda, iş çevresinde iletişimsizlikle ilgili günlük hayatımda o kadar çok şikayetim var ki. En yakın şahidi sendin, bazen birilerini aşağıda okuduğum akrep gibi zehirlemek geliyor. Şimdi yine gülümsüyorsundur :))) Sevgiler canım arkadaşım...

Canan Dinç 
 15.06.2012 23:42
Cevap :
:))) :))) herkes kendi formülünü kendisi bulmalı arkadaşım, kişinin huyuna, suyuna yaraşır beceriler hareketler kişiden kişiye değişirrr :)) :))) sevgilerrr, öpüldün...  17.06.2012 11:16
 

Günümün en güzel yazısı ilan etmek istiyorum.SEVGİLER.

Şennur Köseli 
 15.06.2012 17:52
Cevap :
Teşekkür ederim :)) Sevgiler...  15.06.2012 21:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 70
Ort. okunma sayısı
: 1240
Kayıt tarihi
: 09.12.08
 
 

Hayatımızın gayesi, gayelerimizi hayata geçirmektir. Benim de şu anki gayem, burada bir şeyler ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster