Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '06

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
3588
 

İyi ki var diyebilmek

İyi ki var diyebilmek
 

Hayatınızı bir düşünün. İyi ki var diyebileceğiniz değerdeki insanları düşünün. Sayıca ne kadar çok olsa da daha yoğun bir şekilde iyi ki var dediğiniz kimse var mı?

Anne, baba, eş, çoluk çocuk, arkadaş ya da sevgili, mutlaka birileri vardır iyi ki var diyebileceğiniz. Ama bir kişi öyle bir ön plana çıkar ki içlerinden her an bunu hissettirir insana. Varlığı ne kadar büyük bir mutluluk ise yokluğu da o kadar derin sancılar yaşatır.

Durup durup şükredersiniz, yatar kalkar hayatınızda olmasına sebep olan olaylara minnettarlık hissedersiniz. İyi ki var derken derinden derinden kaybetme korkusu yaşarsınız. Olmadığı hali tasavvur edemezsiniz. Öyle bir depreme dayanıklı olmanın imkansızlığı gelir gözlerinizin önüne.

Teşekkür etmek istersiniz varlığı için, edersiniz de. Ama kafi gelmez içinizde yaşananları anlatmaya. Minnettarlığınızın ifadesi olmaz söyleyebildikleriniz. İçinizdekileri anlatabilecek, o dili tercüme edecek bir yol ararsınız. Bulamazsınız.

Şanslı sayarsınız kendinizi, ölçeği yoktur. Mutlu olduğunuzu bilirsiniz, döner dolaşır sekiz harften oluşan “mutluyum” diye bir ifadenin esiri olursunuz. Kurtarmaya çalışırsınız duygularınızı bu esaretten, yol bulamazsınız.

Olmadık baharlar gelir yeryüzüne, açan çiçeklerin rengini anlatamazsınız. Baharla gelen kuş seslerini tarif etmeye kalkarsınız, kendi dilinizle anlatamadıklarınız kuş diline kalmışsa yandınız demektir zaten. Debelenir durusunuz, sancılarınızla boğuşursunuz.

Bir gülümseme yayılır yüzünüze, derin kırışıklıklardan bile eser kalmaz, iyi ki var diye düşündüğünüzde. Yüzünüzü göğe kaldırıp teşekkür edersiniz etraftakilerin ne yaptığınızı merak eden gözlerine aldırmadan.

İyi ki var demek, diyebilmek kısaca mutluluktur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

duygularımı tarif etmişsiniz. ama benim korkum çok büyük, onu kaybetme korkum. bu ondan ayrı kalmaktan ziyade kaybetmek... ölüm hepimizi bulacak ama bunu dün akşam çok yakında hissettim. kaldığı binanın yanındaki bina patlamıştı. beni aradı hemen... konuştu, içini döktü rahatladı ama öylesine huzursuz olmuştum ki... ya ona bişey olsaydı? varlığına her gün şükrettiğim insanı alsaydı benden??? ne yapardım diye düşünürken ve hatta kendikendime konuşurken buldum kendimi. öyle korktum ki bütün gece uyuyamadım. o kadar uzakta ki sarılamadım ben :( bu kadar şükrederken varlığına, hasretini çekmek öyle zor ki:(

Lyssa 
 21.12.2006 14:00
Cevap :
Varlığına bu kadar şükrettiğiniz birinin hasretini çekmemeniz dileğiyle. İyi bir yaşam dilerim.  22.12.2006 11:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 58
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 888
Kayıt tarihi
: 26.07.06
 
 

1969 yılında Tarsus'ta doğdum. İktisat Fakültesi ve Su Ürünleri Fakültesi mezunuyum. Amatör olara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster