Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '11

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
73592
 

Kabe'nin şifresi ve gerçek sırrı nedir?

Kabe'nin şifresi ve gerçek sırrı nedir?
 

Kabe'nin Hayat Şifreleri - Sembollerin Dili adlı son kitabımın kapağı.


Kabe'nin Anlamı Nedir? Neden Küp Şeklindedir? Kapısı Neden Doğudadır? Dört köşesi neden dört pusula yönündedir?

"KALBİNİZDE TEVHİDİN (KABENİN) DUVARLARINI YIKARSANIZ ORTAYA ŞİRK ÇIKAR

Kabe; Haç’ın ve İsrail Bayrağında ki iki üçgen Piramiti’in dağıttığı Tevhidi akideyi toplayan ve Hayatın anlamını açıklayan “Küp” anlamına gelen Binadır 

Burada şu soruların cevabını bulacaksınız; ( Burada Kabe'nin 1, 62 altın oran'a göre konumlandırılması sırrından daha fazlasını bulacaksınız) 

Neden Kabe adından da anlaşılacağı gibi KÜP şeklindedir? Piramit değildir, ya da kubbe veya çatısı yoktur hatta bugünkü camiler gibi görkemli değildir ve çok mütevazidir? Oysa her ikiside Allah'ın evi değil mi? Kabe'nin sembolik olarak anlamı nedir? Kabe'nin bu şekli ve konumuyla insana veİnsanlığa verdiği mesajlar nedir?
Müslümanlar neden ona dönerek ibadet ediyor? Kabenin dört element-yaratılış, İslamın şartları, insan ve ruhla alakası nedir?

Bilindiği gibi Kabe Küp şeklinde melekler tarafından Hz. Adem ve Hz. Havva yaratılmadan önce yapıldığına inanılır. Hz İbrahim ve oğlu Hz. İsmail tarafından vahyolunarak tekrar aynı yere ( Dünyanın kara üzerine denk gelen tek Altın oran noktasına) bina edilmiş ve her bir köşesi pusulanın bir yönünü göstermektedir. 

Şekli ve kapısı hatta Hacer’ül Esvet’in bulunduğu köşe bile sırlıdır. Peki tesadüf olamayacağına göre bu sırlar nelerdir

Kabe, Küp şekliyle aslında Hayatı, İnsanı ve Hayatın anlamının matematiksel, coğrafi ve şekilsel ifade eder. Kabe’nin köşelerinin-cephelerinin anlamları vardır. Kabe KÜP şeliyle TEVHİT’in ifadesidir

Açıklayalım; 

Doğu köşesi -Rüknü Hacerül esved (Kuzey Doğu Cephesi); yani sağ taraf Aklı sembolize ederken İbrahim Makamı bu yüzeydedir, o köşe ve cephe “Lailahe illa Allah Muhammed’ur Rasullullahtır” ile en önemli İslam şartına sembollük eder, aynı zamanda bu köşe ve cephe hayatımıza doğan vahyi (KURAN), Melek Cebrail’i, tevazuyu simgelemekte. İşte Hacer-ül Esvet bu yüzden Doğu köşesindedir, Kabe’nin GİRİŞ Kapısını Cebrail bu yüzden buraya yaptırmıştır. Vahiy ve Kelime-i Tevhit, bu kapıdan girip içerdeki müşrik putlarını Hz. Muhammed Mustafa ile yıkmıştır. İnsanda Hava elementine terbiyeyi simgeler. Bu köşe'nin temsilcisi İslam Şartı Kelime-i Şahadetle insan kendi haddini Rabbı karşısında bilir ve kibirlenmez

Batı köşesi Rüknü Şami ( Güney Batı Cephesi); yani sol taraf Allah için duymamız gereken ilahi aşkı ve aşk ateşini sembolize ederken, ibadetlerden sabrı sembolize eden Oruç ve başımıza Yaratıcımızın sınav olarak verdiği sıkıntılardan ne gelirse gelsin sabır duygusunun kendisi de bu cephenin sembolize ettiği yerdir. Melek İsrafil, mücadelede sabır burada kendini bulmakta. İnsanda Ateş elementinin sabırla terbiyesini bu köşe ve bu cephe bize simgelemektedir. İslam'ın Şartı Oruç tutmak bu köşenin sembolize ettiği ibadettir, Çünkü Oruç insanın Ateş elementinin sonucu olan Öfkenin zulme, şehvetin Zinaya, Aceleciliğin pişmanlığa dönüşmesini engelleyen SABIR İBADETİDİR

Kuzey köşesi -Rüknü Iraki ( Kuzey Batı Cephesi); yani ön tarafı da diyebiliriz, Hicri İsmail bu taraftadır, cömertliği, merhameti, paylaşımı ve çabayı sembolize eder. Melek Mikail ve ibadetlerden Zekât ve infak bu cephenin temsilciliğini yapmaktadır. İnsanın toprak tarafının getirdiği cimriliği terbiye etmeyi sembolize eder. İbadetlerden ZEKAT ve İnfak (Paylaşmak) bu köşenin ibadeti olarak insanın cimrileşerek Allah'a nankörlük etmesine engel teşkil eder. Bu Köşe zekatla, insanın Malını ve sahiplendiklerini İlah edinmesine engel teşkil eder. Çünkü cimriler asla Allah'a güvenmezler, güvenmedikleri içinde cimri olurlar, oluncada Küfre ve kafir olmaya zalimden sonra en yakın olanlar cimrilerdir

Güney köşesi -Rüknü Yemani ( Güney Doğu Cephesi); Yani arka cephesi de,

( Devamını lütfen kitaptan takip ediniz)

Üst Cephesi (Tavan);  ( Devamını lütfen kitaptan takip ediniz)

Alt Zemin (Temel); ( Devamını lütfen kitaptan takip ediniz)

İşte Kabe’nin tüm köşelerinin-duvarlarının, tavan ve zeminin hep beraber taşıdığı anlam budur ve işte bu yüzden Müslümanlar Namazlarında ona doğru yönelirler, Hacda onun etrafında bu yüzden dönerler, sebepler bunlardır. Kabe'nin kutsallığı bu önemli konulara yapmış olduğu bütünleştirici KÜP olmasından gelir. Aksi takdirde Kabe'nin kendisi eleştirdiğimiz Put'lardan biri olurdu. 

Şimdiye kadar açıklamış olduğumuz Kuran temelinde İnsanın pişmiş çamurdan yaratılmasıyla başlayan İslamda Astroloji Doğum Haritası Hayatın Anlamı Esmaül Hüsna Yaşam Şifreleri adlı kitabımız, Kabe’nin Dört KÖŞE ve Duvarıyla bu alanda mesajını tamamlar. 

Kabe kendisine insanları hep bu yüzden çekmiştir, oraya giden insan bilmediği bir nedenden dolayı kendini çekilmiş bulur ve Kabe'de kendini ve Yaratıcısını iliklerine kadar hisseder ve duygulanarak ağlar. Allah, bize burada bunun nedenini açıklamaya ilham ve imkan verdiği için sonsuz hamd olsun. ( Elbette bunlar bizim gördüğümüz hikmetler en doğrusunu Rabbimiz bilir ) 

Hz. İbrahim’in ve oğlunun yaptığı bu Tevhit binası mirasına sonradan gelen ne Museviler nede Hıristiyanlar sahip çıktılar. Onu anlamadılar bile. Malesef Kabe'nin mesajını ve Allah'ın evi oluşunun anlamını biz Müslümanlar da tam olarak anlayamadık. Anlasaydık mabedlerimiz Kabeden ihtişamlı olmaz ve Kabe'ye tepeden bakan iğrenç porno yıldızının otellerini Suudi Vahabi ayrımcılarına yaptırtmazdık... 

Ehli Kitap takipçileri Mirası paramparça ettiler belki kabeyi yıkmadılar ama gönüllerinde ki Tevhidin duvarlarını yıkarak ortaya çıkan başka sembollerin peşine düştüler. 

Davud’un yıldızı diye sahiplendikleri yıldız aslında hep hayran oldukları içe içe iki mısır piramidini simgeleyen üçgendir. Firavun ve onun malında gözü olan sözde Musa’nın taraftarları, Musa’dan kalan tevhit akidesi olarak ne varsa mal mülk ve saltanatla süslediler sembolleştirdiler. Musevilikte ve Masonlukta hala piramit gücün simgesidir ve Doların üzerine çizilmiştir. Piramit, bozulmuş maddi olmuş Yahudi inancının bir ürünü olarak Kapitalizmlede örtüşür. Üstte kalan sınıf ve ezilenler. İslam, bu görüşle mücadele eder ve o yüzden bugünkü global sistemde komünizmle birlikte en bük tehdittir. 

Kabenin sembolize ettiği ve topladığı hayatın anlamı ve tevhit akidesinin duvarları, St Peter ve St. Paul tarafından yıkılınca ortaya Haç çıktı. 

Kabenin tüm cephelerini hayal edin ve açın, açılmış, yere saçılmış, duvarları yıkılmış bir küp şekli nedir? Haçtır. İşte Allahın Birliği'ni ve İslam'ı simgeleyen KABE Duvarları yıkılırsa ortaya HAÇ'ın ŞİRKi çıkar. 

Her ne kadar Hz. İsa’nın haça çivilenerek öldürüldüğü iddia edilse de (Kuran bunu kabul etmiyor ) Hıristiyanlar işte Kabe’nin toparladığı en doğru şekilde sembolize ettiği inancı şekil olarak yere sermişler ve buna Baba oğul Kutsal Ruh ve kendi nefslerini de ekleyerek sözde inanç bütünlüğü sağlamışlardır. Oysa Tevhidi İseviliği değiştiren ve onu Teslis Hıristiyanlığına çeviren ve inancı parçalayan Sezarın Hakkı sezara diyen sezarın adamları, Roma'da sefahat içinde ölen St Peter ve İmparator'un hangi sarayında sefahat içinde öldüğü bilinmeyen St. Paul’dür. 

Bu parçalanmışlık Batı’nın düşünürlerinide insanı parçalamaya itmiş zira ALLAH'ı bile Baba-Oğul-Kutsal Ruh diye bölen zihniyet İnsanı da bölmüştür.

Decartes insanın sağ yanını insanın bütünü sanıp “İnsan, düşünen hayvandır” demiş, Max Weber insanın sol yanını görüp insanın bütünü sanmış ve “İnsan sosyal hayvandır” demiştir. Bu da yetmemiş Marks insanın geleceğini kurtaranın emek olacağını kısmen haklı olsada düşünerek “İnsan Üreten varlıktır” şeklinde insanı açıklamış, Adam Smith gibiler ise İnsanın değerinin ne kadar tükettiği ve tüketmekte olduğu ile ilişkilendirip bugünkü ideoloji olan Kapitalizm le “İnsan Tüketen hayvandır” diyerek insanı paramparça etmiştir. Her biri kendi haklılığına inanan bu iddialar ve bu zeminde ki çeşitli ideolojiler tabiri caizse insanlığın anasını ağlatmıştır. Biz, siz değerli okuyucularımız için bu kitapla bu dağınıklığı Kuran ışığında topladığımıza inanmaktayız. 

Saygılar 

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları yazara aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Müslümanın Kabesine verdiği değer TV dizilerine verdiği değerden düşük olduğunu bu yazının okuyucu sayısına göz atarak fark edin lütfen. Müslümanların çoğu, hikmeti ve ilmi değil gelenekleri, şekli ve ritüelleri seviyor...

Ayhan Özcimbit 
 03.08.2011 1:17
 

islamiyetin doğduğu Arabistan 'da kral ve ailesi sevk ü sefa içerisinde yaşarken halk neden yoksul? neden Arabistan,suudi ailesinin adıyla anılmaktadır?Arabistanı idare eden suudi ailesi, yukarıda bahsettiğiniz pramidin en tepesinde halk ta altında yer alarak bir benzerlik teşkil etmiyor mu? Arabistana hac ziyaretinde bulunanların bıraktıkları gelirden Arabistan halkı da payını alabiliyor mu?

Meltem Şahin 
 18.07.2011 9:36
Cevap :
Söylediklerinize katılıyorum zaten bununla ilgili daha önceden Blog yazdım. Kabe şu an Suudi işgali altında kurtarılmayı bekliyor. Kral ve akrabaları Piramitin tepesindeler, halk ezilmekte. Kabe bu yüzden küp şeklinde, Bakara suresi bu yüzden sonradan Cebaril tarafından 2. sıraya kondu. Hac paraları Batı'da bulunan Yahudi bankalarına yatırılmakta ve Filistin halkına kurşun olarak dönmekte. Bu yüzden derhal bir İngiliz Mezhebi olan Vahabilerin ( BU Mezhebi İngiliz Ajan Hempher Kurdu) yönettiği Suudi Arabistan'ın elinden Kabe alınmalı.  18.07.2011 17:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 828
Toplam yorum
: 386
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 2152
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster