Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Aralık '08

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
995
 

Karayalçın doğru aday mı? Gökçek balonunu kim patlatacak?

Karayalçın doğru aday mı? Gökçek balonunu kim patlatacak?
 

CHP tarihin sayfalarından çıkarıp Karayalçın’ı aday gösterdi. Ankara için çok daha uygun adaylar varken…

Karayalçın geçmişte çok başarılı bir başkanlık dönemi yapmış olabilir, ancak bunun üzerinden 15 yıl gibi bir zaman dilimi geçti. Bu arada kendisi aktif olarak neler yaptı? Hangi işlerle uğraştı? Ekibini yeniden toparlayabilecek mi?

Örneğin, ODTÜ eski rektörü Ural Akbulut daha uygun bir aday olmaz mıydı? Ankara’da,Gökçek’in yol geçirme ve su politikalarına direnmiş, gerektiğinde sıkı muhalefet yapmış Türkiye’nin en ciddi kurumlarından birini yönetmiştir.

Emin Çölaşan’ da Ankara için iyi bir isim olabilirdi.

Baykal, gerçekten yerel seçimleri kazanmak istiyor mu?

Baykal’ın Türk siyasetinde muhalefet olmak dışında bir iddiası var mı sorularına cevap aramak gerekiyor öncelikle.

Ahmet Hakan’ın programında Baykal, yerel seçimler için çok iddiasız bir profil ortaya koydu. Kazansak da olur, kaybetsek de havasında idi. Belki de başarılı bir belediye başkanının kendi konumu açısından tehlike oluşturacağını hesaplıyordu.

Melih Gökçek ise, panik halinde kanal kanal dolaşıyor, uzatmaları oynuyor. Maç bitmiş, tek başına rövanşı yapmak istiyor, balonları patlatıp duruyor.

Bugün yaptığı balon şovu gerçekten hüzünlü bir tabloydu;

Kendisi için ortaya atılan iddiaların yazılı olduğu balonları eline aldığı iğne ile tek tek patlattı.

Geriye bir tek Melih Gökçek balonu kaldı, bakalım onu kim patlatacak?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sol partiler ankara'da birbirlerine destek olmadıkları müddetçe kazanamazlar.birde verilen vaatlerin kabul edilebilir ölçüde olması lazım.tekrar ayni insanı başkan olarak görürsek şaşırmayalım

fatih ataman 
 25.12.2008 23:57
Cevap :
Haklısınız, teşekkürler...  26.12.2008 11:55
 

Ben İzmir'de yaşıyorum. Ancak Murat Karayalçın'ı yakından tanıma fırsatım oldu. Onunla siyasette birlikte çalıştığım dönemler oldu. İyi yetişmiş bilgili, deneyimli, insanlarla iletişimi iyi ve saygılı olan bir kişidir bir kişidir. Geçmişte iyi bir belediye başkanlığı dönemi var. Deniz Baykal Ankara için çok iyi bir seçim yapmıştır. Sosyal demokrat siyaset içinde yetişmiş olupda kırgınlıklar nedeniyle ayrılmış olanların birlikteliği ile CHP'nin kazanımlarının artacağına inanıyorum. Siyasette yetişmiş doğru ve dürüst insanların değerini bilmeliyiz. Sevgili Ankara'lıların CHP adayı Karayalçın'ı seçerek Gökçek'ten Ankara'yı kurtaracağına inanıyorum.

draltin 
 25.12.2008 11:20
Cevap :
Baykal yeniliklerden hoşlanmayan bir lider. Ankra içinde yine işin kolayına kaçtı, teşekkürler katılım için...  25.12.2008 14:31
 

Kılıçdaroğlu kılıcını iyi kullandı.Melih balonunu patlattı.Melih Gökçek, yenilen pehlivan doymaz misali yeniden tartışmak istiyor.Artk çok geç.Tartışmada başka konuları konuşturmam dedi.Kendisi her konuya girdi.Peşisıra birçok iftira sıraladı.Orada olmayanları suçladı.Uğur Dündar'a taraflısın dedi,beni kumpasa getirdin dedi.Kılıçdaroğlu bir konuştuysa ,kendisi 2 konuştu.Sıkıştığında rakibini konuşturmamak için ilgili ilgisiz konularda konuştu.Terledi de terledi....Uslubu bozuktu.Suçluluk içerisinde olduğunu yüzünden akan terler gösteriyordu.Melih Gökçek'in balonu böylece söndü.

n.sabri kurt 
 23.12.2008 8:54
Cevap :
Çok teşekkürler katılım için...  23.12.2008 14:59
 

Melih Gökçek gerçekten bir balon.Neden mi?Bir önceki yerel seçimlerde Melih Gökçek'in neler vaat ettklerini hatırlayınız.Neler neler.Aklımda kalanlar;Hıdırlık tepesine büyük uçak modeli restoran,büyük mevlana ve Atatürk heykeli.Ulus'un değişim projesi,Metrolar....vs.vs. Hani Çayyolu metrosu.2 sene önce söz verdiği halde hiç bir ilerleme yok.Ankaray ve Batıkent metrosu ise Karayalçın'ın eserleri.Tek yaptığı ve övündüğü alt geçit,üst geçitler.Ankara'ya yaptığı en büyük kötülük,Kızılırmak suyunu şehir şebekesine katarak içilir suyumuzu içilmez yaptı.Ankara halkı 300 milyon liralık pet şişe suya para ödemiş.Ankara suyunu halk içemiyor.Ama Melih Gökçek Tv.lerde şov yaparak musluk suyunu içiyor.Evinde İçtiği suyun çeşme suyu olduğunu hiç sanmıyorum.Şov yapıyor.Bol bol çocuklara top dağıtıyor.Belediye bütçesini babasının malı gibi kullanıyor.Dağıttığı bedava kömürler Ankara havasını kirletmeye devam ediyor.

n.sabri kurt 
 23.12.2008 8:38
Cevap :
Çok haklısınız. Bakalım çoğunluk da bizim gibi düşünüyor göreceğiz. Selamlar.  23.12.2008 15:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 274
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1414
Kayıt tarihi
: 12.09.07
 
 

ODTÜ İşletme mezunuyum, felsefe bölümünde master eğitimi aldım, uzun yıllar bankacılık ve finansm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster