Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
452
 

Katliama doymayan Esed, sonunda kimyasal silahlarını da kullanmaya başladı!

Katliama doymayan Esed, sonunda kimyasal silahlarını da kullanmaya başladı!
 

Resim Timetürk sitesinden...


Yaptığı her katliam dünyadaki ve Türkiyedeki "Esed dostları" tarafından mazur ve makul görünen Suriye canisi şimdi de kimyasal silahla 2000 i aşkın mazlumu öldürdü.

Esed, tanklarıyla füzeleriyle, uçaklarıyla da iki yıldır insan katlediyor. Ama, anlaşılan o ki, tüm acımasız zalimler gibi en ölümcül silahlarını da kullanmaya başladı.

Bugüne kadar Suriyedeki Müslüman katliamına seyirci kalan "uygar" dünya, söz konusu kimyasal silah olunca ıkına sıkına da olsa zalime karşı bir şeyler yapma ihtiyacı hissetti.

Birleşmiş Milletlerin adalet anlayışı öylesine "mükemmel" ki, binlerce insanı kurşunlarla bombalarla katlederken sorun değil de kimyasal silah kullanılınca sorun!!!

Herhalde kimyasal silahların sadece hedef alınan mazlumları öldürmekle kalmayıp emperyalistlerin sömürü alanlarına zarar verme riski BM'yi böyle "adil" bir kanun yapmaya itti...

Global katillerin tetikçisi Esed, öylesine pervasız, öylesine şımarıkça insan katlediyordu ki, sonunda işin "kimyasal"ını da çıkarmış oldu. 

Aslında, Allah zalimi şaşırttı; inşallah bu son kimyasal katliamı onun sonunu getirecek.

Şimdi asıl mevzu, Türkiyedeki Müslüman düşmanı "Müslümanlar" bu kimyasal saldırıyı nasıl tevil edecek, nasıl çok masum ve gerekli bir Esed eylemi olarak tanıtacak?

Bugüne kadar, Esed'in cinayetlerini "ama"larla başlayan cümlelerle mazur ve masum gören, Mısırdaki demokrasi katliamını "ama Mursi de şöyle böyleydi..." gibi abes cümlelerle makul göstermeye çalışan Türkiye "Müslümanları" bu son kimyasal katliamı nasıl izah edecek?

Bu  gaz saldırısını Esed muhalifi Müslümanlar kendi kendilerine yaptılar ve kendi çocuklarını bile bile katlettiler, derler mi??...

Bu kadar izansız, bu kadar insafsız ve bu kadar vicdansız da olunabilir mi?...

Ne yazik ki  bu ülkede olunabilir...İnanmayanlar bir kaç gün sonra malum köşeleri  okuyup malum televizyonları izlesinler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazıyı yazarken üç sorunun da cevabının verilmesi gerekirdi. 1- BM'nin kimyasal silah denetleyicileri ülkedeyken Esad neden kimyasal silah kullansın? 2- Bir kaç ay önce Adana'da bir evde El Nusra üyelerinin barındığı bir evde iki kg sarin gazı ele geçirildi. 3- Kimyasal silah kullanımı en çok kimin işine yaradı. O zaman daha gerçekçi bir yazı olabilirdi.

Ender YILDIRIM 
 28.08.2013 20:48
Cevap :
Tek bir cevap:Bunca insanı her tür silahla katleden biri sonunda neden kimyasallarını da kullanmasın...  29.08.2013 12:10
 

Değerli Ali Bey, (2/2) Yaklaşık bin yıl geriye gitmemiz gerekmektedir. Çok geniş pencereden Akdeniz Havzasına ve Suriye'nin konumuna baktığımızda; Suriye'nin Karadan ve Denizden İpek yoluna; Avrupa-Asya-Afrika kıtalarının askeri açıdan kontrolüne imkan verdiği görülecektir. Filistin'de kurulan İsrail ile Balkanlarda kurulan, Bulgaristan ve Yunanistan, Hristiyan Batının, eski-yeni! Osmanlıya (Müslümanlara) karşı sınırıdır. Coğrafi önemi bunlardan; ekonomik önemi ise, Hindistan-Mısır ve Kuzey Afrika'ya yakınlığından kaynaklanır. Galyalılar (Sonraki isimleri Fransızlar) döneminden beri, Fransızlar ve İtalyanların Suriye ile ticaret ilişkileri vardır. Özetle, meseleye bu pencerelerden değil de, sadece iç-dış çatışma olarak bakmak, dikkatleri, çatışmalara çekmek, cambaza baktırılarak dünyanın uyutulmasına yaramaktadır. Bugün ABD ve AB ekonomik olarak çıkmazdadır. ABD ile (Rus-Çin destekli)Almanya liderliğinde arka plandaki savaş, kamuoyuna bu şekilde yansıtılmaktadır.Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 28.08.2013 11:05
Cevap :
Müslümanlar ve özellikle Türkiye güçlü olmak zorundadır Mehmet bey...Başkalarının güçsüzlüğü onları mazlum yapmayabilir...Onlar güçsüz olunca ülkeleri sömürülmeyebilir ve insanları öldürülmeyebilir...Ama Müslümanlar güçsüz olursa başına gelecekler-son yazımda değindiğim gibi- şu son yüzyılda yaşananlar olacaktır. Bu güç bilimdir,siyasettir,ekonomidir, askeridir...Ne yazık ki, emperyalist güçler sömürdükleri alanların "aydınlarını" kendilerine ram ettiler önce...Üstad Necip Fazıl'ın Sultan Abdülhamit Han için dediği gibi(O aslandı ama pençesi yoktu; çünkü aydınları ihanet içindeydi), aydını devşirilen millet pençesi kesilen aslan gibi oluyor....Dilerim ki, bu yeni hadiseler yeni uyanışlara vesile olsun...Teşekkür ederim...Selamlarımla...  28.08.2013 17:41
 

Değerli Ali Bey, (1/2) Bilirsiniz, günümüzde belirleyici olan bilgi ve bilgiden kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda ürettiğiniz teknolojilerdir. Diğeri ile arasını açan etkenin farklı-yeni teknolojiler olduğunu ilk sezenler; sadece -modern- makineler üretmemiş; yaptıkları ilmi çalışmalarla toplumları amaçları doğrultusunda kullanmayı da öğrenmişlerdir. İnsanları dizayn etme!(kendi çıkarları doğrultusunda kullanma) araçlarından birisi de, adına "Medya" dediğimiz yazılı, sesli bilgi-görüntü aktarma araçlarıdır. Bu doğrultuda gazetelerin halk üzerindeki etkisi ilk olarak "Fransız Devrimi" arefesinde anlaşılır ve o günden itibaren anladığımız manada "gazetecilik" bilgi aktarma aracı, yerini yönlendiren-kışkırtan! olarak kullanılan basılı kağıtlara bırakır. Günümüzdeki medya bu manada, (Dünyadaki) büyük sermaye tarafından kontrol edilmektedir. Bunlarla beraber halkımız okumadığı için, "Harmanı yel (okumayanı)deliyi el döndürmektedir." Suriye konusuna geldiğimizde; yaklaşık bin yıl geriye./.

Canmehmet 
 28.08.2013 10:42
 

Senin Tayyibin desteklerdiği El Nusra denen katil sürüsünün nasıl böbürlene böbürlene Salin Gazı ürettiklerinin videosu var kendi seslerinden. İnternette dolaşıyor. Tabii ki gerçeği aramak ve bulmak gibi bir niyeti olmayanların, biat artığı beyinlerin bunları görmesine olanak yok. Ne demeli. Allah zihin açıklığı versin. Allah kula tapınanlardan korusun hepimizi.

Ayrıntıda gezinmek 
 24.08.2013 1:08
Cevap :
Tüm dünya aksini iddia etse de buna inanacaksınız değil mi?..Çünkü inanmak istiyorsunuz...Çünkü çok sevdiğiniz, ölümüne desteklediğniz caninin, gençek bir cani çıkmasını istemiyorsunuz...Ben şu kadarını söyleyim;kula kulluk edenler kimse Allah onları kahretsin...Zalimler için yaşasın Cehennem!!  27.08.2013 22:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1617
Toplam yorum
: 4204
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 782
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster