Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

05 Şubat '08

 
Kategori
Resim
Okunma Sayısı
4273
 

Kedi boyama sanatı

Kedi boyama sanatı
 

"Why Paint Cats" kitabından bir resim


Siz hiç tuval yerine bir kedi vücudu kullanılırsa ortaya nasıl bir çalışma çıkar hayal edebilir misiniz? Artık sanatçılar şimdi de doğanın renklerine müdahale ederek bizi şaşırtan portreler ortaya çıkartıyor. Aslında hayvan severlerin karşı çıkabilecekleri bir uygulama olan kedi boyama sanati kedileri bize şimdiye kadar hiç alışmadığımız renk ve desenlerde gösteriyor.

Yeni Zelandalı bir yazar, Burton Silver ve illüstratör Heather Busch kedi boyama sanatı, kediler nasıl boyanır ve boya yapan kediler üzerine bir kitap yazmış. "Why Paint Cats" adı ile satılan kitapta bitkisel, zehir içermeyen doğal boyalarla çeşit çeşit desenlere boyanmış kedi portreleri ve hikayeleri yeralıyor. Kitap üzerine photoshop boyaması diye yorumlar yapılsa da, gerçekte kedileri boyamayı profesyonel olarak yapan sanatçılar bundan para bile kazanmaya başlamışlar. Kitabın sitesinde anlatıldığı üzere bazı kediler üzerlerine resim yapılmasını çok hoş karşılarken, hatta boyanınca etrafta salınarak dolaşıp hava atarken, bazılarının boyaması ise 30 kez yarım saatlik dilimlerde gerçekleşmiş.

Kedi boyama sanatını herkes hoş karşılamayabilir. Ben ise sadece bakmakla yetinip her zaman olduğu gibi doğalın en güzel olduğunu savunacağım. Tabii bir fikir vermesi için resimlerini de ekliyorum.

Kitabın sitesi için: www.whypaintcats.com

Galerilerimde bulunan resimler aşağıda linki bulunan forumdan alınmıştır.
http://whatheck.net/index.php/home/36-art/63-why-paint-cats

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Geç bir yorum da benden :)) Bu kitap tamamen photoshop ile yapılmış ve kediler gerçek olarak boyanmamış bildiğim kadarıyla.. kaynak: www.snopes.com/photos/arts/paintedcats.asp sevgiyle,

dharma 
 08.03.2010 11:28
Cevap :
Sevgili Dharma, Kitap öyle yapılmış olabilir, ben de bu yorumu başka yerlerde okumuştum. Ancak bu tür resimleri hepsi değil. Bazı sanatçı kişiler gerçekten de kedilerini kök bazlı boyalarla boyuyor ve buna kedi boyama sanatı diyorlar ;)  08.03.2010 13:06
 

İlginç, komik, estetik ve sanatsal görüntüler.Kalıcı boyalar değildir herhalde. Umarım yıkanınca çıkıyordur.Kediler için eğlenceli geliyor ve rahatsız olmuyorlarsa kısa bir süre sonra yıkanmak şartıyla denenebilir. Çok tatlılardı :))

tijence 
 05.02.2008 22:10
Cevap :
Boyalar bir süre sonra çıkıyormuş :) Galeri resimlerim onaylanında bloga ekleyeceğim :) Teşekkürler.  05.02.2008 22:44
 

Çok güzel boyanmış ta...Doğrusu bende doğal olmasını daha çok tercih ederim. Örneğin Van kedisinin güzelliği tamamen beyaz tüyleridir. Kesinlikle boyalı düşünemiyorum. Ama tabiki zevkler ve renkler tartışılmıyor... Sevgilerimle..

Zeynep Gülay 
 05.02.2008 20:01
Cevap :
Kitabın sitesinde bir okur beyaz kedisini yeşil yaprak rengine boyamış. Kedi buna çok sevinmiş çünkü onu her gün döven tekir kedi bu sefer dövmemiş. Tekir kedi her türlü beyaz cisme saldırıyormuş. Kediler de renklere göre insanlar gibi ayrımcılık yapıyor demekki... Bu biraz da boyanmaya benziyor. Hangimiz doğal haliyle çok mutlu. Bazen boyanmak daha mutlu ediyormuş, kedileri bile ;) Sevgiler.  05.02.2008 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11638
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster