Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mart '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1656
 

Kendi başka kadına gider yakını başka erkeğe gidemez, onunki namus diğerininki mısır püskülü

Kendi başka kadına gider yakını başka erkeğe gidemez, onunki namus diğerininki mısır püskülü
 

Ben anlamam ondan bundan erkeğe haksa kadına da hak… Çapkınlıktan gelen erkek evdeki karısının namusunu soramaz; bu ancak eşine sadık olan kocanın hakkıdır.

Ben açıkça yazdım, sözümün de arkasındayım; erkek aldatırsa kadın da aldatır. Bir koca düşünün; karısını aldatıyor, sevgilisinin koynundan kalktı eşini başka biriyle yakaladı ve öldürdü. Bu nasıl bir olay? Erkek yapsa bile kadın yapmayacak mı diyorsunuz? Niye ki, rahibe mi bu?

Bu durumda koca bir de namusunu korumuş oluyor değil mi? Peki, o başka kadına gidince namusu kirlenmiyor mu? Onun gittiği kadının namusu yok mu? Pekâlâ birisinin eşi, kız kardeşi olabilir. Üstelik insandır bu yanılır. Başkası yanılınca bir şey yok, seninki yanılınca tak tak!

Bu sakat zihniyetin temeli, “Erkeğin namusu olmaz, namus kadınla ilgilidir; ya da erkek yapınca namusu kirlenmez” anlayışına dayanıyor. Namus konusunda hassassanız siz kendiniz de yapmayacaksınız. Ben yaparım eşim, kızım vs yapamaz diyemezsin.

Ama, diyorsun… Nataşa'nın koynundan geliyor, aynı şeyi yapan eşini öldürüyorsun. Dua et yanlış bir Türkiye’de yaşıyorsun. Ben bu ülkenin yetkilisi olsam sen bunu asla yapamazsın!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne acı ki toplumumuzun büyük çoğunluğunun algısı bu yönde. Genç erkek çocuğu çapkınlık yapıp can yakarken anne babanın tepkisi aslan oğlum olurken. Aynı anne baba erkek arkadaşıyla el ele tutuşan genç kızına o....mu olacaksın diyor. Sonrada ''namus'' kavramı kadına has bir olguymuş gibi algılanıyor toplumda. Erkeğin namusu olmazmış. Has....ir ordan derler adama. Saygı ve sevgi ile Kerim Abi...

Özkan Sarı 
 02.04.2017 9:57
Cevap :
"Aynı anne baba erkek arkadaşıyla el ele tutuşan genç kızına o....mu olacaksın diyor. Sonrada ''namus'' kavramı kadına has bir olguymuş gibi algılanıyor toplumda. Erkeğin namusu olmazmış. Karşı olduğumuz konularda tepkimiz işte böyle net olmalı...  02.04.2017 19:24
 

Ne kadına ne erkeğe hak değil kardeşim hak değil selamlar esen kalınız.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 28.03.2017 18:33
Cevap :
"Ne kadına ne erkeğe hak değil kardeşim hak değil..." Aynen...  29.03.2017 20:25
 

Kıymetli Korkut; Onlar zaten sizin bu ülkede bir yetkili olamayacağınızı biliyorlar. Siz hayallerle yaşamayı seviyorsunuz. Bakıyorum Nataşa sözlerini de aklınızda tutuyorsunuz. Daha geçenlerde sizinle konuşurken yağmur yağıyor dediniz, ben öbür tarafa sordum hayır yağmur falan yağmıyor dediler.Kim bilir belki sizin günahlarınızı bir katar dahi götüremez ağırlığında.:))) Hayallerle yaşamak çok güzel. Zaten siz bu ülkede bir yetkili olsanız ben başka ellere giderim.Saygılar sunuyorum.Bu önemli ve yazılması gerekli yazı için teşekkür ediyorum.

Mehmet Burakgazi 
 28.03.2017 14:34
Cevap :
Senin gibi yürekli insanların eleştirileri bile övgü sayılır.  29.03.2017 18:35
 

Tamamen katılıyorum.Haklısınız.Namusun cinsiyeti olmaz.Erkek de aldatamaz.Kadın da. Aldatıyorsan, aldatılmayı kabul ediyorsun demektir.

yılmaz çetingöz 
 28.03.2017 14:09
Cevap :
Teşekkür ederim Yılmaz bey, sağlık mutluluk dileklerimle...  29.03.2017 18:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3542
Toplam yorum
: 10929
Toplam mesaj
: 277
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster