Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1656
 

Kendini satanlar !...

Sayın okurlarım; Bunları yazmalıyım.. İktidar olmanın imkânlarını sonuna kadar kullanan, karşı çıkan kim olursa olsun sonuna kadar yıldırılabildiği ülkeler de, iktidarlara karşı direnmek ‘kolay’ değildir. Bu ülkeler de, iktidarlara karşı direnenlerin başına nelerin geldiğini, gelebildiği, öncelerden de ne türden bedellerin ödendiğini biliyoruz. 

Bu bedeller arasında geçmişte faili meçhullere kurban gitmek de vardı, hapis, sürgün, işkence de vardı. İnsanlar, o veya bu iktidar kurgusuna ters düştükleri için gelecekleri karardı. Bir çok genç bu ülke için yok oldu gitti. İktidarlar, zaman zaman solcuların, üzerinden silindir gibi geçti. Onları darmadağın etti. Ama sadece onlar değil, inandıkları değerler adına eğilip bükülmeyi reddeden herkes, bu ülkenin has evlatları, bu silindirlerden payını aldı. Ülke kendi evlatlarını yedi.. Tüm bunlara kıyasla bizim gibi, yazdıkları, söyledikleri için hiçbir zaman ‘makbul vatandaş’ sayılmayanların ödediği bedel çok küçük kalır. Söylemeye, yazmaya değmez.. Ama bizler bulunduğumuz rahat yerlerde, doğru bildiklerimizi söyleyip yazamazsak, haksızlığa uğrayan, büyük bedel ödeyenlerin sesi duyulamaz olur. Ödedikleri bedeller ağırlaşır. O nedenle, bizlerin durumunda olanların, diğerlerinin ödediği bedeller yanında hafif, ama bize ağır gelebilecek bedeller karşısında yılgınlığa düşmemesi hayati bir önem taşıyor. 

Diğer taraftan, doğru, adaletli diye söylediklerimizin ardında durmak sadece sorumluluk değildir.. Akıl ve vicdan sahibi birinin kendisine verebileceği onur , en büyük ödüldür. Bence , onurlu bir insanın içine sinmeyen bir duruma, bir karara, gidişe ayak uydurması, sessiz kalması, insanın kendine yapabileceği en büyük ayıptır. Tabii bunu akıl ve vicdan sahipleri için, hırsları, akılları ve cüzdanlarının vicdanlarının önüne geçmeyen insanlar için söylüyorum. Yalakalar ve kendini satan zavallılar( Sabahın şişmanları ), zaten hırslarının, ‘mahkûmu’durlar.. Bu zavallılara da Allah kurtarsın derim.. 

ozcanvural1933@hotmail.com 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 217
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1043
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster