Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '14

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
664
 

Kıl-Tüy-Yün

Kıl-Tüy-Yün
 

Justin Bieber (Horozlanma dönemi)


(Bu bir mizah yazısıdır. Din ve siyaset konu içinde görünse bile konu dışıdır.)

Başlık tuhaf gelmiş olabilir ama okudukça siz de hak vereceksiniz ki, insanoğlunun var olduğu günden beri en çok önemsediği konudur, kılları ve tüyleri.

İnsan kıldan tüyden moda yaratır, rütbe geliştirir, hatta siyasi simge haline getirip şekilden şekle girer mi?

E, giriyor. :)

Bırakın tarihi süreci bir kenara, günümüze baksak yeter gülmek için.

Haydi önceliği erkeklere verelim.  Daha bebekken ebeveynler çocuğun saçını dert edip bir sıfıra vurdurup bir uzatmasını da bir kenara alalım. Asıl yetişkinliğe geçişle başlıyor kılların büyük önemi.

Kıllar çok önemli, çok!

Önce horozlara özeniyor olsa gerek, zira kendisi de horozlanmaya başladığı için dikiyor saçları Eifel kulesi gibi. Kimi de kendiliğinden dikilip bir türlü yatmayan saçlardan muzdarip.  Saçına şekil verebilmek için geceden bere ile yatan insan yavrusu tanıyorum ben. Sırf o tepe noktasındaki inat kılları yatırmak için.

Üniversite yılları saç uzatma yılları. Arkadan bakınca gülle sporcusu hanımlar gibi gözüken, kıçındaki pantolonu toplamaktan aciz, koltuğunun altında kitaplar, yeri geldiğinde efelenen ama saç uzatan gençler. (Karşı olduğum anlaşılmasın, uzun saça ben de bayılırım. Maksat muhabbet olsun.)

İlerleyen yıllarda, iş dünyası özellikle kamusal alan uzun saçı kaldırmayınca saçlar tıraş ediliyor. Bereket uğraşacak başka kıllar çıkmış durumda. Yaşasın sakal ve bıyık dönemi!

Allah! Neler yapılıyor o sakal ve bıyıkla, neler!

Dile kolay, şekline göre siyasi kimliğini ortaya koyuyor adam. Örneğin bıyıkları uzat, püsküllendir, sok ağzının içine, en bıçkın solcu sensin! Ne o? Solcu değil misin? Öyleyse, kızgın nalla damgalanmış gibi sal ağzının iki yanından aşağıya, en afili ülkücü olmazsan ne olayım! Boş ver kafa bölgesini, içi boş ya da dolu! Sen en biçimlisinden şekil yaptın mı, solcu da olursun sağcı da!

“Ben Allahın adamıyım, en önemli şeyim inancımdır,” mı diyorsun, tamam! Sana uygun kıl şeklimiz de mevcut evelallah! Şöyle tavuk moku gibi, kokmaz bulaşmaz ebatta dudak üstünde bir badem şekli yap, en manidar dindar sensin oğlum!

Ne dedin? Sen hiçbir düşünce ve akımı temsil etmiyor hatta düşünmek nedir bilmiyor musun?

 Ha… Tamam o zaman. Sana da uyan bir kıl şekli var. Ama genellikle ‘döt kılı’ diyorlar, bu sıfatı kaldırabileceksen, bana göre hava hoş. :)

“Tavuk moku” demişken, şu alt dudağın hemen altındaki bölgedeki kılları uzatan tipler aklıma geldi. O ne len öyle? Hiç mi bir kızla öpüşmek aklınıza gelmiyor? Nasıl midesi kaldıracak kızın, düşünsenize! (Gerçi kimde ne kadar mide var ayrı konu…)

Tam bu noktadan aşağıya, sakal bölgesine inebiliriz.

İçinde milyonlarca bit pirenin yaşadığı düşüncesi yüzünden her gördüğümde öğürdüğüm korkunç uzunluktaki sakalları düşünüyorum! O ne be adam, o ne öyle?! Sanırım saçları erken dökülen adamların, uzatabilecek bir kıl yumağı gördükleri yerdir sakal bölgesi. Bu saç sorunu olan erkekler kadınların da başına beladır he! Zannımca “Bre avratlar saçlarını sımsıkı kapasınlar!” fetvası veren zat-ı muhterem, kel-köse bir dini lider olsa gerektir. Muhtemelen güzel saçlı kadınları kıskanmıştır. E, kendinde yok ya, o bakımdan. Yoksa kıldan yünden günah mı olur?! Tüy dediğin çok kıymetli bir şey olsa, aşağıda çıkmazdı, değil mi ama! :)))

Notum: Hanımları es geçeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bizde gülmece malzemesi daha çoktur! :) Yakında burada, bu sayfada! :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Emine hocam, değerli ablacım beni güldürdünüz ya, allah da sizi güldürsün.Bu kıl işini oldum olası hiç sevmem.Neyse konuyu kıllandırmadan bitireyim sözümü.Sevgiyle kalın.Bizi kılsız pardon yazsız bırakmayın:)))

çalıkuşu 
 09.02.2014 19:45
Cevap :
Çok teşekkür ederim Çalıkuşum benim! :)  21.04.2014 11:22
 

"insanda AKIL, hayvanda KIL elzemdir" diye-biliyordum ama meğer insan "Aaa-KIL, saç, tüy" dedirtmek için neler yapıyormuş neler:) Usta kalemine saygım, sevgi ve selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 03.02.2014 10:08
Cevap :
Yok, vallahi benden hayır gelmez... Bir geliyorum, bir gidiyorum. Ne bu len, derler adama :) Ayşen Hanım'ın yazısı olmasa acaba ne zaman gelir ve bu akıl dolu yorumunuzu görürdüm? Pih bana! Hatta tüh! Çok teşekkür ederim Ersin Kabaoğlu zarafeti ve bilgeliği akan şu güzel yorumunuza. Saygımla, sevgimle ve de özlemle. Tez zamanda tekrar yazılarda görüşmek dileğimle...  21.04.2014 11:25
 

Son yıllarda, tüylerin de modası, epeyce gelişti. Olmadık yerlerinde sakallar, bıyık, ve bıyıcıklar, saçlar dikik, velhasıl, evlerde, sanki ayna kıtlığı var. ADADAN SEVGİLER SAYIN YAZARIM.

Göksel47 
 23.01.2014 18:24
Cevap :
Kıl modası hiç geçmemiş. :)) Sanırım geçmez de. Çok teşekkür ederim yorumunuza. :)  21.04.2014 11:27
 

Tam bizlik bir konu. Kalem sizin elinizde olunca okuma da yanında kıvamında olmuş ama ben yine de okudum :))Hem epik olmuş hem gopik. Gopik ne mi? Ben uydurdum. "Kıldan tüyden" manasına gelsin. Bu da benim TDK'a hediyem olsun :)) Müsaadenizle yazıya bir slogan bulayım. Türk'ün Kılla İmtihanı! Artık nereye isterse oraya çeksin okuyan :))) Selam ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU 
 21.01.2014 22:58
Cevap :
"Gopik" katkılarınızdan ötürü hem TDK hem de kendi adıma çok bi çok teşekkür ederim değerli doktorum. :) Kıldan tüyden konu çıkartınca epik gopik, yahut da ebük gübüp sonuçlar çıkabiliyor hattı zatında. Ne demek bu hattı zatı bilmiyorum. Hani bir zat var ve hattat mı; yoksa bir hat var, zat onun üstünde mi yol alıyor bilemiyorum. Saçmalardan seçmeler'e bağladım, şurdan sonra benden hayır gelmez bence. :))) Yorumunuza çok güldüm :)) Mizahdaşım, değerli yazarım, bin kere teşekkür ederim. :)  22.01.2014 23:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 135
Toplam yorum
: 3783
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3111
Kayıt tarihi
: 23.07.08
 
 

Eğitim sürecinin bazı bölümleri Almanya ve İngiltere'de olmak üzere en son PAÜ'den eğitim uzmanlı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster