Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
128
 

Kılıçdaroğlu'nun büyük başarısı!

Kılıçdaroğlu'nun büyük başarısı!
 

BÜYÜK BAŞARI!


Cumhuriyet Halk Partisi bilmem kaçıncı kurultayını yaptı. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan olarak girdiği kongre salonundan, büyük bir zafer kazanarak yeniden Genel Başkan olarak ayrıldı!

….

CHP, Cumhuriyetimizin kurucu iradesidir. Ülkemizin, özgürlüğümüzün, demokrasimizin, dilimizin, kardeşliğimizin ve hatta dinimizin teminatıdır. İlk göz ağrımızdır. Bu topraklardaki her gelişmenin, her yeniliğin ve her devrimin mimarıdır. Hatta karşı devrimin bile teminatıdır.

Mardinliyi, Tunceliliyi, Konyalıyı ve Kasımpaşalıyı adam eden, en üst makamlara getiren, Nobel kazandıran, parti başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı yapan oluşumun adıdır; Cumhuriyet Halk Partisi.

Özünü ve ruhunu amblemindeki Altı Ok'tan almıştır. Bazen Sakarya'da olduğu gibi geri çekilmiş gibi gözükse de, aslında mayası; bıraksalar Kocatepe'den Afyon ovasına atlayacak sarışın kurda benzeyen, mavi gözlü, şayak kalpaklı adamdır.

….

Sayın Kılıçdaroğlu, çok iyi bir insan olabilirsiniz ama yukarıda tarif etmeğe çalıştığım ruha maalesef uymuyorsunuz. Ömrünüzde hiç duvarlara yazı yazdınız mı? Hiç tutuklanıp nezarethanede dayak yediniz mi? Hiç yazdığınız bir yazıdan mahkum oldunuz mu? Gençlik kollarında çalışıp, bildiri dağıtınız mı? Parka giyip Nazım okudunuz mu? Hiç sanmıyorum. Kısacası size ne şayak kalpak ne de kasket yakışmıyor, eğreti duruyor.

Tek aday olarak girdiğiniz genel başkanlık seçimini, büyük bir başarı göstererek kazandınız, biz kaybettik. Başarınızı küçümsemiyorum ve sizi tebrik ediyorum, maazallah ya bir de Atilla Taş aday olsaydı!

Ne diyeyim Parti Başkanlığı size, bu gidişle Ülke Başkanlığı da Beştepe'ye hayırlı olsun. Yani sizlere saltanatın tatlı yolları, bize yine hüsran, acı, şehit ve gözyaşı.

İZMİR, 19 Ocak 2016.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başlığınından dolayı yazınızı okudum. Aslında CHP hakkında yorum yapmam, yapmayacağım da o partililere ait bana bu konuda fikrim sorulmadığı sürece... Yazınızın genel de olanına gelince birileri uğraşır, didinir ve VATAN der, SAKARYA der birileri de BEN der. Sahne ve roller aynı olmasa da konu aynıdır kullananlar ve kullanılanlar hep vardır. Saygılarımla

E Ruhi YALÇIN 
 21.01.2016 14:52
Cevap :
Benim için çok değerli katkınız için teşekkürler Ruhi Bey. Partiler 'Ben'cilerle dolu maalesef. Konu CHP olunca da ben tarafsız kalamıyorum. Saygıyla  22.01.2016 18:14
 

Kılıçdaroğlu olayı bundan daha iyi anlatılamazdı. Tebrikler. Selamlar

SÜLEYMAN SIRRI 
 21.01.2016 0:36
Cevap :
Keşke bunları yazmak zorunda olmasaydım, keşke haksız olsaydım. Saygıyla  21.01.2016 16:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 159
Toplam yorum
: 288
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1271
Kayıt tarihi
: 19.06.12
 
 

1963 yılında Balıkesir'in şirin ilçesi Erdek'te doğdum. Yüksek lisans eğitimimi Dokuz Eylül Ünive..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster