Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Temmuz '09

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
3991
 

Kime masaj yaptırmalısınız?

Kime masaj yaptırmalısınız?
 

Diğer bir deyişle masaj yaptıracağınız kişi erkek mi bayan mı olmalı?

Modern Türkiyemize henüz uğramamış Masaj kültürü aslına bakarsanız Selcuklular Ve Osmanlı devleti ve hatta daha eski Türk Topluluklarında Özelikle Romalılardan öğrenilen hamam Kültürünün dahada geliştirilmesinden sonra yayınglaşmış toplumun özelikle üst tabakalıarnın vazgeçilmezi olduğu gibi halkında sağlık ve eğlencesi şeklinde gelişmitir. Günümüzde Masaj Sokaklarda bazı bayanların kartvizitlerini dağıtıkları Sözde Masaj salonlarının insanlarımızın beynindeki şekilendirilmesi altında olmasına rağmen Uzman birinden Masaj alarak bedensel ve ruhsal Sağlık açısından Masajın önemini kavramış insanlarımızında oldukca fazla olması sevindiricidir.

En önemli sorumuz Masajı Kime yaptırmak Gerekir? Basit bir Cevapla Masaj Eğitmli Uzman Masor Tarafından Hiç bir istismara yer vermeden bilimsel çerçevde etik kurallarına uyan kişilere yaptırılmalıdır ve Masaj yaptıracağınız kişinin mutlaka eğitm belgesini gormeniz gerekmektedir.

Görüntü olarak cinselik çağrıştırabilmesi MAsajın her şekilde suistimal edilmesine neden olmaktadır. Google gibi arama motorlarında MAsaj ve ya Maör diye yapılan aramalarda bir çok video sitesindeki Erotik goruntuler veya az önce bahsettiğimiz Sözde Masaj salnları malesef düzensiz bir şekilde üst sıralarda çıkmaktadır.

Masajı Yapacak MASÖR Hangi Cinsiyetten OLMALI ?

Sanırım bu en önemli konu Özelikle BAYAN Hastalarımız için bu yüzden burayı özelikle Belirterek yazıyorum Lütfen Dikkatle okuyun ve her Türlü sorununuz için bana ulaşın.. Genel olarak Örf ve adetlerimize ters olduğu düşünülse de Masajın Kökeni olan Asya Tıbbında Masajın Etkisini Artırmak için Kesinlikle Karşı Cinsten alınması öğretilir bu çeşitli eski minyatürlerde de görünmektedir. Negatif Enerjinin Vücudu terk etmesi ve Pozitif enerji sağlanması için bu Kesinlikle gereklidir. Artı (+) ve Eksi (-) Kutupların karışıklık ilkesi ( ying-yang) olarak izah edilen eski bir bilimsel uygulamadır. Bunu anlamanın en iyi yolu Farklı masörlerden Masaj almaktır diye düşünüyorum. Tabi Bu konuda hastaların Farklı istekleri ve düşünceleri vardır. Bir çok Bayan hasta Erkek Masörden ilk Masajında çekinebilmekte fakat sonraki tercihlerde hep Erkek Masörler olmakta, veya Bayan Masöre kesinlikle Masaj Yaptırmak istemeyen Bayan Hastalar olabilmekte aslında bu daha Profesyonel bir tercihtir. Veya Bir erkek ben Kendimi asla bir erkeğe dokundurtmam diyebilmekte veya bir Bayana Maaj yaptırmak istemeyen erkek Hastalarımızda olabilmekte Tabi işin doğrusu yukarıda da anlatışımız gibi Artı Eksi enerji dağlımı için karşıtlılık ilkesi Tabi bu şu anlamada gelmiyor bir erkek bir erke veya bir bayan bir bayana masaj yapamaz bu masaj hiç bir işe yaramaz gibi bir sonuç çıkarılamaz.

Fakat bugüne kadar yaşadığımız bir çok tecrübeden de yola çıkarak şunu diyebilirim Bayan hastalarımız ilk çekincelerini attıktan sonra Kendilerini doktorlarının yanında his ettikleri rahatlıkta ve güvende his etmekteler.

Bu biraz Hastanın ve Uzman Masörün Bakış açısına kalmış bir şey

Masajın fiziksel ve sinirsel etkileri vardır masaj sırasında hasta Huylanma Gülme Üzülme ve tahrik olma gibi durumlar yaşaya bilir bunlar gayet normaldir. Özelikle Vücut endorfil salgıladığından masajın Afrodizyak etkisi vardır. Fakat Uzman bir Masör Bunu Hiç bir zaman suiistimal etmez. Hastanın tepkilerine karşı son derece profesyonelce yaklaşır. Bazı Hint masajları (Tantra gibi) direk hastanın cinsel enerjisine ve karşı cinsin verdiği elektriğe yönelik tekniklerdir. Daha doğrusu Vücut tanıma Masajıdır ve Cinsel dürtüleri tetiklemeye Cinsellikten haz almaya yöneliktir Fakat bu Masajda kesinlikle uzmanları tarafından yapılmalı
kaynak:  ( Yukarıdaki bilgiler %100 bana aittir izin almadan kullanmayınız )

www.arivaspa.com

www.anatoliaspa.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2802
Kayıt tarihi
: 04.07.09
 
 

İstanbul'da yaşıyorum. 1,5 yıl kadar Amerika Birleşik Devletlerinde yaşadım ve bir Spa merkezinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster