Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '18

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
86
 

Kimler Alfa Kadını ?

Kimler Alfa Kadını ?
 

Bir Alfa kadını mısın?


Alfa ne demek
Alfa demek grup içinde lider, lider kişi, birinci olan demektir. Alfa unvanını Yunan alfabesinin ilk harfinden almaktadır.

Alfa kadını ne demek
Alfa ne kadını demek daha iyi anlamanız için size maddeler halinde bir sunum hazırladık. Hadi gelin birlikte bakalım siz alfa kadını mısınız? Alfa ne demek birlikte inceleyelim.

Grup içinde öz güvenleri ve lider özellikleri ile dikkat çeken alfa kadınları, kendilerini başarıya odaklamış kadınlardır. Peki siz de alfa kadını özelliklerini taşıyor musunuz? İşte alfa kadınının özellikleri...

Alfa kadınları kimin ne dediğine bakmadan yollarında ilerleyen ve her zaman başarılı olmayı kendilerine amaç edinmiş kadınlardır. Bu kadınlar hemcinsleri tarafından örnek alınır ve bir şekilde ilgi odağı olmayı başarırlar.

Peki alfa kadının belirgin özelikleri nelerdir?
- Alfa kadını sürekli olarak kendini geliştirme çabası içindedir. Dinamik bir yaşam tarzına sahiptir. Monoton bir hayat tarzını benimsemezler.

- Alfa kadını kendi hayat mücadelesini verir ve her zaman ayakları yere basar. Çevresinden bağımsızdır varlığını asla bir başkasına borçlu olmaz.

- Her zaman olaylara pozitif bakar. Olumsuz durumlarla karşılaştığında oturup sızlanmak yerine sorunu kısa sürede çözmeye çalışır ve olumsuzlukların üstesinden gelir.

- Kendilere son derece güvenen alfa kadınları eleştiriye açıktır. Eleştirildiğinde bunu sorun etmez kendinde bulunduğuna inandığı eksikleri gidermeye çalışır.

Asla pes etmeyi bilmeyen alfa kadını, düştüğü yerden kalkmasını bilir. Mücadeleden kaçınmaz ve her işin üstesinden gelir.

- Bu tarz kadınlar asla boşuna yaşamaz her zaman bir uğraşıları ve amaçları vardır.

- Hata yapmak onları korkutmaz aksine hata yaparak yeni şeyler öğreneceklerinin farkındadırlar.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 137
Kayıt tarihi
: 12.01.15
 
 

Fashion Designer, Style and Life Coach, NLP Expert ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster