Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '12

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
221
 

Kocaeli ile Dünya Yaşlılık Derneği el ele..

Kocaeli ile Dünya Yaşlılık Derneği el ele..
 

21/03/2012

Bir şehre, bir derneğe, bir gruba hapsolmadan, sürekli büyümeyi, gelişmeyi hedef alan kişilerle beraber olmak kişiyi/kişileri hep bir adım ileriye götürür. Dernek koordinatörü olarak bende bu anlayışı her koşulda ve şartta destekliyorum. Biz düşüncelerimizi, başka şehirlere, başka gönüllere de akıtmak, yararlı olduğuna inandığımız bilgilerin paylaşımının faydalı tohumlarını serpmek arzusundayız. Aynı zamanda geleceğe de yatırım yaptığımızı düşünen bir zihniyetin naçizane temsilcileriyiz.

İşte bütün bu duygu ve düşüncelerle; Ankara’dan, Kocaeli’ne bir dost eli uzandı. Karşıdan uzatılan elin adı: Genç Kocaelililer Derneğiydi. Dünya Yaşlılık Derneği ile elele vererek ‘Ekolojik Yaşam Çiftliği projesini Kocaeli’ne götürmeye bu nedenlerle karar verdik.

Genç Kocaelililer Derneği 1988 yılında kurulmuş. Bu kentin önde gelen insanlarının biraraya gelerek kurduğu, kentin gençlerini bir çatı altında toplayarak geleceğe hazırlamayı amaç edinmiş bir sivil toplum kuruluşu. 

Derneğin Genel Sekreteri Pınar Atabay: “Neden bizde böyle güzel bir projeyi Kocaeli’nde yapmayalım. Dedik. Bizim çalışmalarımıza çok yakın çalışmalar. Ekolojik yaşam çiftliklerinde kendileri bir şeyler üretecekler… Cam kenarlarında oturup birilerini beklemeyecekler. Onlar terk edilmeyi hak etmiyorlar. Geçmişteki değerlerimizi bu güne taşıyan insanlar. Onlara önemli olduklarını hissettirmek de boynumuzun borcu.” Diyerek duygularını dile getirdi.

Doğa ile iç içe bir yaşam,  Çanakkale’de İLESAM, Tarım Federasyonu, Dünya Yaşlılık Derneği ve Ekolojik Sistemi Koruma Derneği birlikteliğinde “Genç büyüklerimiz ile ekolojik yaşam çiftliklerini kuruyoruz.” Sanırım bu proje çok ses getirecek ve yeni bir pencere açacak yepyeni ufuklara doğru…

‘Ekolojik Yaşam Çiftliği Projesi’ni şu şekilde anlatalım.

Gözlerinizi kapatın ve hayal edin: “Yemyeşil bir doğanın içinde bir tesis, içinde genç büyüklerimiz, sıcacık bir yuva, tertemiz bir hava, pırıl pırıl bir güneş, tesisin çok büyük bir arazisi var, arazi içinde tavuklar, hindileri kümesinde etrafında birkaç genç büyük yemliyor, kümes içi organik yumurta dolu, bir başka köşeye bakıyorsunuz, yine genç büyüklerden bir grup bahçede yetiştirdikleri çiçekleri topluyor sevgi sözleriyle onlarla konuşa konuşa…” ve uzunca devam eden bir hayal bir proje şimdilik.

Başbakan Müşavirimiz Sayın Sadettin Kılıç, E.Başbakan Müşavirimiz, Dost Yar Genel Başkanı Ali Yüksel, Tarım Federasyonu Genel Başkanı Hakan Yüksel, Tarım Federasyonu Genel Sekreteri Ercan Akpınar, Dünya Yaşlılık Derneği Kurucu Başkanı, Tarım Federasyonu Genel Koordinatörü, Umut Çınar. İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Gazeteci Yazar Cumhurbaşkanımızın Dayısı Abdullah Satoğlu konuşmacı olarak bu konferansa katılacaklar.

Davetiyeyi, Dünya Yaşlılık Derneği olarak sosyal paylaşım sitelerinde paylaştıktan sonra bir genç büyüğümüzden çok sevindirici bir telefon aldık Muharrem Sırdar adlı beyefendi Kartepe’de bulunan arazisinde ekolojik yaşam çiftliklerini yapabileceklerini ve araziyi hiçbir ücret talep etmeksizin verebileceğini ilettiler, konferansımız  yapılmadan önce bile gereken yerlere ulaştığını görmek bizi şimdiden mutlu etti...

Dünün genç büyükleri, bu günün gençleri bir arada ve gelecek güzel yarınlara doğru bir adım atmanın heyecanı içinde.

 

Haber: Belgin Turan Satıcı

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 434
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 495
Kayıt tarihi
: 04.02.09
 
 

Lisansını Anadolu Üniversitesi/ İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi/ Sosyoloji Bölümlerinde “O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster