Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '12

 
Kategori
Gönüllülük
Okunma Sayısı
406
 

Açev Okuma Günleri

Açev Okuma Günleri
 

Geçen yıl kursiyerlere okuma yazma kursu vererek başlattığımız yetişkinlere yönelik çalışmalarımız, bu sene de dernek binamızda haftada iki gün olarak devam etti.(Adanabosnahaber - Fatma GÜLKAN)

Amacımız; Halk Eğitimden onaylı belgelerinin verildiği okumaz yazmaz kursiyerlerimizin elde ettiği bu beceriyi daha çok ilerletmesi, daha akıcı okuması ve günlük hayatında kendini söz ve yazıyla daha iyi ifade etmesi içindi.

AÇEV Adana Saha Sorumlusu Durdu YALIM'ın destekleriyle çalışmalarımızı Adana Bosna Derneği Eğitim Sorumlusu Fatma GÜLKAN gönüllü öğretmen olarak yerine getirdi.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın Avrupa Birliği katkılarıyla hazırlamış olduğu, Dudu AKPINAR'a ait "Benim Tek İstediğim Bir Kitap Yazmaktı." isimli kitap kullanıldı.

Dudu AKPINAR; 40 Yaşında okuma yazma öğrenmiş, 4 çocuklu bir ev kadını.AÇEV kurslarıyla hayatı değişen bir kadın.Çevresinin kendisiyle alay etmesine aldırmayarak bu kursu başarıyla bitiren birisi.

Dudu öğrendiklerini unutmamak için bir deftere hayatının ilklerini yazmaya başladı.

İlk hastaneye gidişi...Yalnız olarak İlk kez otobüse binişi...İlk gecekondularını yapmaları...İlk defa denizi görmesi.. İlk doğumu gibi.

Sonrasında deftere yazdıklarını kitap haline getirmek istedi ve hiç bıkmadan bunu araştırdı. Gazeteci Ahmet Turhan ALTINER'in yanında çalışmaya başladı ve o kişinin yardımlarıyla kitabını yayınladı.

Dudu köyden kente göç eden bir kişi olarak yaşama farklı bakış açısıyla,kendi gözlemlerini paylaştı. İşte bizde AÇEV katkılarıyla bu kitabı kursiyerlerimizle paylaştık.

Fatma GÜLKAN'ın haftada iki gün birer saat olarak verdiği kurs 60 saat devam eden bir programdı. Bu dönem kursumuzu bitirdik.

Dernek binamızda önümüzdeki yıllarda da yine AÇEV koordinesiyle kurslarımız devam edecektir.

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir paylaşım. Sizi kutluyorum. Selam ve saygılarımla...

Aliveliselami 
 26.09.2012 9:53
 

DEĞERLİ KARDEŞİM, BİLGİLENDİRDİĞİNİZ YAZINIZ VE RESİMLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.GÜZEL YARARLI, ONURLU BİR ÇALIŞMA TEBRİKLER.BÜTÜN ÇALIŞANLARI KUTLARIM. BEN DE BİR ZAMANLAR ÇEŞİTLİ VAKIF, VE DERNEKLERDE ÇALIŞTIM, BAŞKANLIK YAPTIM. TÜRKİYE'NİN ÇEŞİTLİ İLLERİNE GİDİP GELDİM. BANA ENERJİ VE GÜÇ VERDİ.KEŞKE SAĞLIĞIM MÜSAİT OLSA YİNE ÇALIŞSAM.SELAM VE SEVGİLER. NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 02.05.2012 19:02
Cevap :
Nahide hanım,inşallah yakın zamanda yine böyle işler yaparsınız.Sağlık herşeyden önemli,kendinize iyi bakın.  03.05.2012 19:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 261
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1370
Kayıt tarihi
: 21.03.08
 
 

Hacettepe Ün. mezunuyum. Öğrencilik yıllarımda ve okulu bitirdikten sonra bir gazetenin muhasebe ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster