Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
631
 

Korkutan ilişkiler

Korkutan ilişkiler
 

Erkek - Sen beni çok değiştirdin aşkım…

Kız - Hiiii, canım benim…muck…muck…

Ne var şimdi bunda demeyin ben msn de ekranda bunu görünce gülme krizine girdim.

İş arkadaşım genç kızın iki gün önce bir arkadaşlık sitesinde selamlaşıp hızla msn e geçip artık flört etmeye başladığı genç oğlan söylüyor bunu.

Yani dünden bugüne değişmiş oğlan, ya flört etmeyi bilmiyor bu gençler ya da tanışmanın ikinci gününde huy suy değiştirecek kadar karakter fukarası.

Tahminen beşinci günde falan da ben zaten askere gideceğim yürümez bu ilişki deyip ardında benim odamda ağlayan bir kız bıraktı, ne aşk be….rüzgar gibi geçti….

Yine normal diyorum hadi yaşlar 20 falan…Ama dün bir arkadaşın anlattıklarından sonra dumur oldum resmen, hele ki bir kız annesi olduğumdan vallahi dudağım uçukladı sıkıntıdan. Arkadaşın kızı 12 yaşında, yakın zamanda sigara içerken basıldı ona ayrı bir üzüntü, o bitmeden cep telefonundaki mesajlar…Kadın diyor ki ben bu yaşta okurken utandım…Erkek arkadaşına çektiği ve o toy delikanlıdan gelenler…Pornografiye yakın müstehcen cümleler….

Peki ne oldu bizim çocuklara böyle, fazla büyümexli bilmemneli yoğurtlardan mı yedirdik?

Cep telefonlarıyla, internetle erken mi tanıştırdık? Televizyonlar mı suçlu nedir?

Ben demiyorum ki biz de ot gibi geldik, gidiyoruz…Yaşandı bazı şeyler ama kararında, masumca, çocukça, belki platonik vs.

Şimdi neden bu dudak uçuklatan cinsten ilişkiler, bu sevgi, saygı yoksunluğu paylaşımlar,

Nasıl yetiştireceğiz biz bu çocukları, kimden nasıl sakınacağız….

Kardeş yapsak mı kızıma diye düşünüyordum yok yok ben vazgeçtim…..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sosyal yapı giderek bozuluyor. Maalsef eskiden geleneklerimiz, kültürümüzde yavaş yavaş dejenere oluyor.. hatta oldu bile.. az kitap okuyoruz çok tv seyrediyoruz, dünyada ilk çıkan her icat ilk ülkemizde satışa çıkıyor.. doyumsuz ve bilinçsizce harcayan bir toplum olduk.. bu kadar olumsuzluk içinde çocuklarımızı büyütmek, onlara doğru yolu göstermek heralde uzmanlık isteyen bir iş haline geldi:(  her şeye rağmen "tek" çocuğa karşıyım! eğer imkanımız varsa mutlaka bir veya iki kardeş düşünmeliyiz. Güzel bir konuya değinmişsin, eline sağlık.. takipteyiz:-)

SERHAT ARSLAN 
 17.09.2007 16:18
Cevap :
Herşeye rağmen süregelen iyimserliğine ve bu dünyaya yeni bir can getirme isteğine hayranım :)) Allah herkesin gönlüne göre versin...Tşk., sevgiler  17.09.2007 16:59
 

 Atasözlerimizdan biri:''Anasına bak kızını al;kenarına bak bezini al...''Diğeri:'
 ''Asil azmaz,bal kokmaz;kokarsa yağ kokar,aslı ayrandır.''demiş.Aile eğitimi temel unsur.Sonra okuduğu okulun kalitesi çok önemli...Öğretmen unsuru yabana atılmamalı...Böylece çocuklarımız içi dolu ya da boş bir ''Başak''gibi gelişip giderler.''Ne ekersek,onu biçeceğiz.''Saygılarımla...

Mesut Selek 
 14.09.2007 12:53
Cevap :
görüşlerinize katılıyorum ama insan çevre ve arkadaş unsurunu da göz önüne alınca ister istemez korkuyor...çok teşekkürler katkınıza, sevgiler  14.09.2007 13:02
 

Ben yorum olarak  "siz aşkı gerçekten biliyormusunuz"  blog'umu öneriyorum. Yazınız ciddi bir tesbit ve uyarı.sevgiler-selam.

Nariçi 
 14.09.2007 1:26
Cevap :
hemen bakıyorum...tşk....sevgiler  14.09.2007 12:49
 

Bu kardeş yapma meselesine bende fena halde takık olsamda gerekçem şu ana kadar sizin aktardığınız konular değildi. Günümüzde tüm öğrenme kalıpları daha erken yaşlara doğru evrilmekte. Bazen orta öğretim kitaplarının mevzuatın bakınca benim lisede karşılaştığım mevzuata yakın olduğunu görüyorum. Buna teknolojinin, bilginin, sosyal davranış kalıplarının da eklendiğini düşünecek olduğumuzda benim 20 yaşımda geldiğim halime onlar 14-15'inde ulaşıyorlar. Fakat anlamadığım ne kerametse eğitim yılları gittikçe uzuyor ama beraberinde başarısızlıkta artıyor.  Bilgi miktarı ve çeşidi artsada bir türlü derinleşmiyor ve o bilgiye omurga olan bir sistem (felsefe) gelişmiyor. Hayatın yüzeyinden akıp giden bir nesil bizleri bekliyor anlaşılan, elinize sağlık

Bibliyofil 
 13.09.2007 19:04
Cevap :
çok haklısınız, teşekkürler ilginize ve yorumunuza, sevgiler  14.09.2007 12:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 149
Toplam yorum
: 2492
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1073
Kayıt tarihi
: 24.08.07
 
 

Rakamlardan vakit buldukça harflere bulanan, okuyan, yazan bir mali müşavirim. Anneyim. Hayatı ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster