Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
46440
 

Kuran-ı Kerim'deki Marduk

Kuran-ı Kerim'deki Marduk
 

Kıyamet günü mutlaka gelecektir. O gün mutlaka vardır. Çok kişi kıyamet gününe inanmaz. Hattâ, kıyametten sonra insanların yeniden canlanacağını inkâr ederler. Kendi aralarında konuşan bu insanlar "Hadi canım onca kemik yeniden bir araya mı toplanacak?" diye de alay ederler. Oysa bütün evreni bilinen ve bilinmeyeni yaradan yüce Allah, değil kemikleri birleştirme gücüne, parmak uclarını bile derleyip toparlama gücüne sahiptir. Fakat, insanoğlu her zaman geleceği inkâr etme tutkusundadır. O nedenle de kıyamet gününü de alaya alır ve sorar "Ne zaman kopacakmış şu kıyamet?"

Gözler, gördükleri karşısında öylece donakalacak. Çünkü o gözler hiç olmadık bir zamanda ayın tutulduğunu görecek. Fakat, o donakalan gözler bununla kalmayacak ve şaşırmaya devam edecek çünkü gökyüzünde ay ile güneşin çarpıştığını görecek. (Şimdi burada olacak olanlar büyük bir olasılıkla şöyle gelişecektir: Artık bilim çevrelerinin de açıkladığı gibi Marduk gezegeni üzerimize doğru geliyor. İşte bu Marduk gezegeni güneşle ay arasına gireceğinden hesaplanmamış ay tutulması olacaktır. Yine Marduk adlı gezegenin uydularından biri ise güneşe çarpacaktır. Güneşle ayın birleşmesi denilen olay büyük bir olasılıkla budur. Veya bugünkü ayın da böyle bir yörünge geçişi sırasında dünyanın yörüngesinde takılı kaldığıdır. Yani bugünkü ayın bir başka gezegenin uydusu olma olasılığı da var. Nitekim ayın toprak yapısı ile dünya toprak yapısı bambaşka olduğu daha geçenlerde açıklandı.Bu durumda şu an gördüğümüz ay güneşde eriyebilir. Bu Kuran-ı Kerim'in Kıyamet Suresi'nde açık açık yazıyor)

Bütün bunlar olurken elbette dünya üzerinde de olağanüstü doğal afetler meydana gelecektir. Bütün bu afetler içinde insanlar sağa sola kaçışıp "Aman Allahım yok mu kaçacak yer" diye bağıracaklardır. Oysa dünya dediğimiz hepimizin gemisi artık batma noktasına gelmiştir. Kim nereye kaçacak ki? olduğu gibi batıyoruz. Elbette bundan sonrası bütün kâinatı yaradan yüce Allah değişik kararlar verme durumunda olacaktır. Büyük afetler karşısında gerçeklerden elini ayağını çekmiş olan insanlar o kısa zaman içinde geçmişiyle hesaplaşmaya başlayacağı gibi, geleceğinin de ne olacağını düşünmeye başlar. Hattâ öyle günahkârlar yaptıklarını inkâr etmeye başlayacak ve yapmış oldukları günahları bir başkasının üzerine atmaya başlayacaklar ki buna kendileri bile şaşıracak. Fakat, her günahını inkâr ettiğinde bir organı acı içinde ona "Yalan söyleme" deyip acılar içinde o vücudu terk edecek. O güne kadar inanmamış ya da inanmış gibi gözükmüş ve kendisine emanet edilmiş toplulukları zulüm içinde yönetmiş bütün kâfirler, hainler, zalimler Allah'ı hatırlayıp dualar etmeye başlayacaklar. Bunun onlar için ne geç olduğunu hemen anlayacaklar. Oysa, o güne kadar "Emirlerime uy" dediği yüce Allah'ı dinlemeyenler, o gün dinleyecekler ve O'nun okuduklarına uyacaklardır. Bundan sonra olacaklar artık kul elinde olmaktan çıkmıştır ve yalnız Allah'ın dedikleri olacaktır. O dakikada tövbeler de boşunadır artık.

Gelecekle ilgili ne söylendiyse alay edenler geçmişiyle böbürlenip durmuşlardır. Ama, kıyamet gününün olduğunu gören bu insanlar geleceğe de nasıl inanmadıklarını ve düşünmediklerini acılar içinde anlayacaklardır. Elbette, kıyamet gününde de Allah'ın verdiği aklı kullanan ve bu akılla bir korunma yolu bulan bazı insanlar geleceğin dünyasını kurmak için hayatta kalacaktır. İşte o gün bu insanların yüzleri parlayacak ve bu insanlar güzelleşeceklerdir. Onlar Allah'ın verdiği akılla bu felaketten kurtulma yolunu yine Allah'ın yol göstermesiyle bulacaklardır. Ve bu insanlar elbette Allah'ın onlara yol göstermesi için yüzlerini Allah'a çevireceklerdir.

Ya diğerleri?

İşte bütün acı o insanlara olacaktır. Onların yüzleri asılacak ve kararacaktır. Marduk denen gezegen üzerimize büyük bir hızla gelirken elbette dünyadaki etkileri de artacaktır. Örneğin dünya üzerindeki yer çekimi değişeceğinden insanların belleri kırılacak duruma gelecektir. O güne kadar inanmayanlar ya da inanmış gibi gözükenler her ne dinden olursa olsun Tanrılarından yardım için bir başkasına "Bizim için dualar okuyun da kurtulalım" diyeceklerdir. Fakat, hemen herkes artık kesinlikle anlayacaktır ki oluşmakta olanlar yeni bir çağın başlangıcı olduğundan, bazı insanlar için de ayrılık çağının geldiğinin habercisidir. İşte o gün büyük olaylara gebedir. İman edenler de etmeyenler de Allah'tan yardım için yüzlerini göğe çevireceklerdir. Fakat Allah onlara iki şeyi soracaktır. "Sadaka verdin mi?". Sadakanın ne kadar büyük değer olduğu burada belirtilmiştir. Ama, elbette fakir bıraktırıp sonra da sadakayı kendi siyasi veya bir başka çıkarı için kullananlar "Evet verdim" dese de bütün organları "Hayır vermedi" diye isyan edecektir. Sonra ikinci soru gelecektir: "Namaz kıldın mı?" Burada elbette namazdan kasıt ibadet olacaktır. Yoksa, Allah'ın yarattığı bütün insanlar yaradanına şüretmek için değişik biçimlerde ibadet eder. Belki bu soru "İbadetini yaptın mı?" diye çevrilebilir.

Her ne olursa olsun inkâr edenler için o gün çok kötü bir gündür. Geleceği inkâr edenler, yalanlayanlar işte o gün bu yaptıklarından pişman olacaktır. Çünkü, yüce yaradan bütün inslara "Kıyamete hazırlanın" diye uyarıda bulunmuş ve kıyametin nasıl, ne şekilde ve ne biçimde olacağını açık açık yazmıştır. Eğer, bütün bunları inkâr etmeyip de aklınızı çalıştırıp nasıl bir kurtuluş yolu arayışına girdinizse bu bile bir ibadettir. İşte kıyamet gününde kurtulacak olanlar da onlar olacaktır. Unutmayın ki Allah bütün varlıkları kendisine iman etmesi için yaratmıştır. Fakat, bu imanın bir bölümü ibadet ise, diğeri de Allah'ın bir görüntüsü olan insanı en üstün meziyetlerde varetmek olmalıdır. Bu nedenle de akıl bilimden ayrılmadan, ruh ibadetten ayrılmadan insan gibi insan olanlar kıyamet gününde güleceklerdir. Bütün kötülükler elinde imkânlar varken bilimden ve ibadetten uzak kalanlara olacaktır. Fakat, bilim ibadetten elbette ağır basacaktır. Bakın ilk soru neydi? "Sadaka verdin mi?" Bilimin bütün yaratıları diğer insanlar için sadakadır. Allah'ın yarattığı canlar için bilgi üretmek ise en büyük ibadet.

Hiç kimse bu dünyaya yaradılıp keyfince ortalığa salınmamıştır. Elbette bu yaşamın hesabını soracak bir büyük yaratıcı vardır. Hiç kimse sahipsiz olarak dünyaya geldiğini sanmasın. Düşünsenize bir erliksuyu ile ortaya çıkıp sonra da kan pıhtısına dönüşen varlığı ete ve kemiğe büründürüp nasıl da şekle sokan bir güc var? Sonra o erliksuyundan neydana gelen canlıyı nasıl da erkek ve dişi diye yaratıyor?

Bütün bunları yapan yüce yaratıcının, ölüyü diriltmeye gücü mü yetmez?

Evet sevgili dostlar. Bugün bir çok gazetede okumuşsunuzdur. Marduk adlı gezegenin dünya yörüngesine doğru gelmekte olduğunu. Artık bu bilimsel olarak biliniyor. Yani Sümerler ve Mayalar haklı çıktı. Bilim adamları şimdiden o sırada dünyada ne gibi afetler olacağını hesaplamaya başlamışlar bile. Artık bizler de bütün bunların dedikodu olduğunu, bilimkurgu olduğunu unutalım ve bilime dönelim. Gerçek şudur: 2012 yılı dünya için "Yeni bir çağdır". "Yeniden yaradılışdır". Bunu Kuran-ı Kerim'de aynen yazıyor. Yukarıdaki yazı Kuran-ı Kerim'in 75. Suresi olan Kıyamet Suresi'nin düzyazı şeklinde ufak tefek eklemelerle yazılımıdır. Günümüz ABD'li bilim adamları Marduk gelirken dünyada neler olur diye bir-iki senaryo hazırlamışlar. Hazırlanan bütün senaryolar Kuran-ı Kerim'in Kıyamet Suresi'ndeki yazılanlarla aynı. Hattâ Kuran-ı Kerim bundan da öteye giderek böyle bir durumda dünyanın fiziki yapısında neler olacak, bu fiziki yapı insan bedeni üzerinde nasıl etki yapacak, bu sırada ay-güneş ilişkileri, kimler bu afetlerden kurtulabilecek yazıyor. Ayrıca birçok İslâm sufisi hadislerden edindikleri bilgiler çerçevesinde aynen şöyle diyor "Dağlar pamuk gibi atıldığında, yer kabuğu yarıldığında, güneş üç gün batıdan doğduğunda, sonra üç gün doğmadığında, dünyayı sisler kapladığında, ay ikiye bölündüğünde... Kıyamet kopacaktır."

Şimdi bugün değişik gazetelerde haber olarak çıkan Marduk gezegeninin dünyaya etkilerini ABD'li bilim adamları nasıl yorumluyor hele bir okuyun. Kuran-ı Kerim'le ve asırlar önce yaşamış İslâm sufilerinin görüşleriyle nasıl da benzeşiyor.

Hâlâ 2012 Marduk kıyametine inanmıyorsanız sizi zaten Kuran-ı Kerim yazıyor: "Hayır, insan, ilerde olanı yalanlamak ister" (75/5)

Not: Kıyamet Suresi'ni Abdülbaki Gölpınarlı'nın 1958 yılında Remzi Kitapevi tarafından iki cilt halinde basılmış olan Kuran-ı Kerim'den aldım. Abdülbaki Hoca'nın Kuran-ı Kerim meâlini mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Hattâ okurken yanınıza bir de yeni Kuran meâli alın. Abdülbaki Hoca'nın meâlinin ne kadar akla ve gerçeğe uygun çevrildiğini göreceksiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Yazınızı ilgiyle okudum. Marduk ve geçmişle bağlantısıyla ilgili Burak Eldem'in Marduk'la Randevu kitabını tavsiye ederim. Din ve bilim birbirine karışınca insanın aklı karışıyor. Elinize sağlık...

Hasan ARSLAN 
 01.04.2010 21:51
Cevap :
Burak Eldem'in kitabını yıllar önce duymuştum, ancak okumadım. Fakat, çeşitli TV programlarında kendisini izledim, görüşlerini dinledim. Dünyada başta depremler olmak üzere çeşitli doğa olayları gittikçe artmaya başladı. Bunu neye bağlamalı bilemiyorum. Marduk ya da bir başka gök cismi mi acaba dünyamızın yerkabuğunu, atmosferini etkilemeye başladı? Heyecanla bekliyoruz. (Yorumunuza ve kitap tavsiyenize çok ederim. Saygılar)  03.04.2010 19:53
 

Çok güzel bir yazı, tebrik ederim. Kıyamet 2120 yılında kopacak, dünyaya bir göktaşı çarpacak ve dünya bir anda tersine dönmeye başlayacak, yeryüzü görülmemiş bir dehşetle sarsılacak, insanların korkudan saçları ağıracak, bütün bunlar hadislerde belirtiliyor. Bu konuda yazdığım yazıları mutlaka okuyun ayrıca www.kiyametalametleri.com ve www.hazretimehdi.com sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla, Ahmet Secer

Ahmet Secer 
 18.11.2009 9:42
Cevap :
Ben Kuran-ı Kerim'de her hangi bir tarihe rastlamadım.Fakat,Kıyamet Suresi'nde belirtilmiş olan kıyamet alametleri ile,günümüz gökbilimcililerinin Marduk'un dünyamıza yapacağı zararları karşılaştırdığımda büyük bir benzerlik gördüm.2012 yılında Marduk adlı gezegenin dünyamızdan görüleceği artık kesin olarak biliniyor.Şu an Avusturalya'da çıplak gözle görünen fotoğrafları benim link verdiğim Hürriyet'in sayfasında var.Örneğin,Kuran "Ay ikiye bölünecek" diyor.Bilimadamları Marduk ikinci bir ay gibi üzerimizde olacak diyor.Kuran "Yer yarılacak" diyor bilimadamları "Büyük depremler olacak" diyor.Kuran "Üç gün gece üç gün gündüz olacak" diyor,bilimadamları da aynı şeyi söylüyor.Kuran "O gün yeni bir çağın başlangıcıdır" diyor,Mayalar da aynı şeyi yazıyor.Kuran,"Bir kısmınız için yeni bir çağ başlar,bir kısmınız için hayat biter" yazıyor,bilimadamları "Hayatta kalacak canlılar olacak" diyor.Yani,herkes ölmeyecek.Dahsı var ama yer bitti.(İlginize teşekkür ederim.Yazınızı okuyacağım.Saygılar)  18.11.2009 11:48
 

Sayin Esat Bey, makalenizde ciddi mantik hatalari ve gayri bilimsel aciklamalar var. NASA'nin resmi sitesindeki 2012 yili hakkindaki rivayetler icin özel olarak aciklama yapilmis ve Marduk isimli bir gezegenin gizlice Dünya'ya carpma olasiliginin olmadigini , hatta 2012 yilina kadar baska büyük bir meteorun Dünya'ya carpmasinin beklenilmedigini , olsaydi bile bunun cok önceden amatör astronomi meraklilari tarafindan bile tespit edilebilecegini aciklamis. Marduk diye bir gezegenin olmasi gayri ciidi ve gayri bilimseldir. Saygilarimla...

hüseyin köseler 
 18.11.2009 9:28
Cevap :
Siz bu tür kaderci düşünceyle her akşam kös kös gidip yatağınıza uzanın.Yatmadan önce de kıytırık bir dizi filmi izlemeyi unutmayın.Sonra da elinize tesbihinizi alın,çizgili pijamlarınızı giyin ve horlaya horlaya uyuyun.Siz bunu yaparken "Elin gâvuru" dediğiniz bilimadamları dünyayı en az zararla nasıl kurtarabilirizin hesapları içinde.İşte Kuran-ı Kerim'de övgü ile söz edilen ve haklarında yeni bir çağ açılacak olan o bilimadamlarıdır.Sizin gibi bireylerden oluşan toplumlar ise yaşamlarının sonuna gelmişlerdir.Yazımın sonunda bir link verdim.NASA Marduk adlı gezegeni buldu.Adına Marduk demedi.Ta ki Mayaların ve Sümerlerin Marduk ziyaretinin tarihi bulunana kadar.Bir de baktılar ki NASA bulduğu gezegen de 2012 yılında dünyaya geliyor.Yorumlar bölümünde verdiğim linki tıklayın okuyun.Bakın,daha geçen cuma günü dünyayı teğet geçen bir göktaşı geçti.NASA bile bunu farkedemedi.Ne yazık ki olanları takip etmiyorsunuz.Ben de size mantık hatanız var diyeceğim ama mantığınız yok ki diyeyim.  18.11.2009 11:58
 

Kıyametin tarif edildiği âyetleri biliyorum da 2012 yılının nerde yazdığını anlayamadım Esat bey... Her şeyin bir aşlangıcı bir de sonu olduğuna göre bu dünyanın da elbette bir sonu olacak. Fizyolojik olarak her varlığın belli bir ömrü vardır. Bu açıdan kıyamete (yani dünyanın sonuna) inanmanın ötesinde bilimsel bir gerçek bile denebilir. Öldükten sonra dirilmeye inanmayı bize dinimiz emrediyor. Biz de inanıyoruz. Nasıl olabileceği gibi bir şüphe yaşayanlara sizin deyiminizle bu kemikler nasıl bir araya gelir ki diye istihza edenlere şunu sormak lazım. Daha önce hiç ortada olmayan eti ve kemiği yaratıp ona can veren ne onu bir insan şekline dönüştüren kuvvet, mevcut kemikleri bir araya getirme kudretine sahip olamaz mı? Evet dünya kıyameti mutlaka yaşayacak. Ama ne zaman onu bilemem. Umarım biz o felâkete denk gelmeyiz diye dua edelim. Selam ve saygılarımla...

Ahmet YILMAZ 
 15.11.2009 10:34
Cevap :
Sevgili Ahmet Bey, ben de zaten 2012 yazmadım. Marduk diye yazdım. Kuran-ı Kerim'deki kıyamet alametleri ve İslâm sufilerinin alametleri bugün ABD'li bilimadamlarının Marduk'un dünyaya yapacağı etkilerle aynı. İslâmiyette geçen "Ay ikiye bölünecek" sözü ABD'lilerce Marduk gökyüzünde ikinci bir ay olarak gözükecek diye yazmaktadır. Maya'lar 2012'yi kıyamet olarak algılamamışlar "yeni bir çağ-yeni bir başlangıc" olarak işaret etmişlerdir. Kuran-ı Kerim'deki ayetletlerde de aynen bu sözlerle anlatılmaktadır kıyamet. Ayrıca, kıyameti yalnız o sırada yaşayanlar görecektir diye bir şey sözkonusu değildir. İslâm inancına göre bütün canlılar ve dünyadan geçmiş cansızlar kıyameti görecektir. Ben Kuran'daki kıyamet alametleri ile günümüzün bilimadamlarının Marduk adlı gezegenin dünyamıza yapacağı etkileri bire bir benzer buldum. 2012'de mutlaka bir yerlerde işaret edilmiştir. Onu da Sayın Çelakıl bulup çıkaracaktır, bundan eminim. (İlginize teşekkür ediyorum saygı ve sevgilerimle)  15.11.2009 12:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 681
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3017
Kayıt tarihi
: 26.05.07
 
 

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Bir daha da Kadıköy'den ayrılmadım. İstanbul Üniversitesi, Ede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster