Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '07

   
  Kategori
  Halkla İlişkiler
  Okunma Sayısı
  1415
   

  Kurumsal olmak

  Bu alanda yayınlanacak ilk yazımı kurumsallıkla ilgili yazmayı uygun gördüm. Çünkü günümüzde kurumsal olmaktan kurumsallaşmaktan sıkça bahsediliyor.

  Kurumsal bir yapıya kavuşmak için sarfedilen çabalar ve yapılan çalışmalardan önce kurumsal olmanın çok önemli bir olgu olduğunu bilmek, gerekli ortamı hazırlamak çok uzun vadede devamlılığı sağlayacak insanlarda farkındalık yaratacak, bilinirlik sağlayacak, adeta bir puzzle'ı andıran parçaları biraraya getirmek gerekiyor. Çünkü kurumsal olmak sanıldığı kadar kolay bir şey değil. Yanlış yerlere konulan parçalar yada yerine oturmayan parçalar olduğunda bütün çabalarınızın boşa çıkmasına ve amacınıza ulaşamamanıza neden olabilir.

  Bir işletmenin gerçek anlamda kurumsal olmaya başlayabilmesi ya da kurumsallaşması için bir çok olguyu bünyesinde bulundurması ve sistemin düzgün işleyebilmesi için herşeyin hesaba şkatılmış olçması gerekmektedir. Kurum kültürü, Kurum Kimliği, Kurumsal İletişim, vizyon, misyon vs. bu unsurları toplamda biraraya getirmek şarttır.

  Kurumsal olmak gibi uzun dönemli bir çalışmaya başlamadan önce en ince ayrıntıya kadar herşeyi hesaba katarak hedef belirlenirse ancak bu sayede başarılı olunabilir.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 1415
  Kayıt tarihi
  : 15.03.07
   
   

  Anadolu Üniversitesi halkla ilişkiler bölümünden mezun olduktan sonra Koçak Gayrimenkul Bankası'nın ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster