Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '12

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
225
 

Kuşadası ve yenilenen dostluklar (4)

Kuşadası ve yenilenen dostluklar (4)
 

Günlük streslerin ve yaşam mücadelesinin arasında bir küçük nefesti bu bir kaç günlük kaçamak. Yaşam öyle bir şey ki bir varsın bir yoksun. Ne yaşıyorsan o yanına kar kalıyor. Yaşadıklarının içine bir nebze güzellikler katabiliyorsan ne mutlu. Yoksa tekdüze bir yaşam çarkının içinde dönüp duruyoruz.

Arkadaşlarımla paylaştığımız tatilde de güzel anlar yaşadık, birbirinden değerli anılar biriktirdik ve döndük. Güzel bir Kuzey Ege turuydu ve Kuşadası’nda son buldu.

Assos’tan çıkıp İzmir yoluna girdikten sonra aklımda değer verdiğim güzel bir insanın hatırını almak, sesini duymak, mümkünse uğrayıp ziyaret etmek vardı. Yolumuz yazlık evinin yakınlarından geçiyordu çünkü, arkadaşlarım da çok sevineceklerini söylediler. Milliyet Bloğun değeri kalemlerinden Sn. Vidan Sevil’i arayıp uğrayabileceğimizi söyleyince büyük bir nezakete karşıladı ve hatta bizi yoldan alıp evine götürdü. Birbirinden değerli yazılarını takip ettiğim sanal da olsa tanıdığım güzel insanla yüz yüze tanışmak sevincine vardık ve gönüller birbirine ısınıverdi. Şahane ev sahipliği için mutluluğumu bir kere daha söylemek isterim.

Daha sonra tekrar buluşma sözlerinden sonra tekrar yola revan olduk. Çünkü Kuşadası’nda başka bir dost bekliyordu bizi. Ve geç kaldığımız için sitemlerini gülerek karşılıyorduk. Yine Milliyet Bloğun değerli kalemlerinden Sn Ayşen Kura idi bizi bekleyen.

Ayşen’ciğimle daha evvel tanışıp arkadaş olmuştuk zaten evinde birkaç gün geçirip onun da şahane ev sahipliğinden nasibimizi aldık, sevgimiz karşılıklı daha da arttı. Bizi yedirdi içirdi, gezdirdi. Bir an bile yüzünden gülümsemesi eksik olmadı. İstemesek de yorduğumuz için kendisine müteşekkirim ve gönülden sevgilerimi yolluyorum.

Beraberce dört kafadar bir tekne turuna çıktık hatta. Güzeçamlı beldesinden tekneye binip Dilek yarımadasına doğru uzandık. Karşıda Samos adası o kadar yakındı ki bazen tekne kıyılarına kadar gidiyordu. Evleri, plajları teker teker seçilebiliyordu. Bizde yine bir üzüntü her zamanki gibi. Burnumuzun dibinde Yunanistan’a ait bir ada var diye. Dilek yarımadası boyunca gitti tekne, milli parkın o muhteşem manzarası eşlik etti bize, bazen durdu, o güzelim koylarda demirledi, turkuaz renkli denize girildi. Tekneden deniz zevki de başka oluyor doğrusu. Yeşille mavinin iç içe geçmiş hali görülmeye değerdi. Üstte gökyüzü açık mavi, ortada koyu yeşil ve altta yer yer turkuaz, yer yer lacivert bir deniz. Renkleri ayırıp tablo yapılsa bu kadar muhteşem olur.

Ege turumuzu bitirmiş olduk böylece, birbirinden değeri anılarla döndük. Yeni keşif turlarında tekrar buluşmak için sözleştik. Doğrusu aklım ve kalbim Ege’de kaldı.

Arkadaşlarıma da sevgilerimi iletiyorum.

Şükran Demirtaş

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Adayı ben de çok severim. MB'dan başka arkadaşlarımız da var aslında orada. Vildan Hn ve Ayşen Hn'la ben de tanışmak isterim bir gün. Biz de sizlerle tatil yapmış gibi olduk. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 17.08.2012 22:25
Cevap :
Vildan Hn ve Ayşen Hn MB nin iki değerli kalemi, gerçekten onlarla tanışmak hayata katma değer katıyor. Niye olmasın bir gün tanışırsınız, belki bir toplantıda karşılaşırız hep birlikte. Gezi yazılarımı severek okuduysanız hatta içinde hissettiyseniz ne mutlu. Sevgiler, teşekkürler.   17.08.2012 22:42
 

Sizler de benim canlarımsınız;)))Boşuna demiyorum ben MB'yi seviyorum diye. Milliyet Blog sayesinde sizleri tanıdım, zenginliğime zenginlik kattınız. İyi ki buradayım ve iyi ki varsınız...Sevgilerimle...

Ay Şen 
 17.08.2012 0:02
Cevap :
Sen de iyi ki varsın Ayşen'im, MB de iyi ki var ve iyi ki buradayız. Kucak dolusu sevgimle...  17.08.2012 6:51
 

Şükrancım 8 gün beraber gezdik, dolaştık... Arabayı da kullanan olduğun için epey de yoruldun... Sana güzel arkadaşlığın için emeklerin için teşekkür ediyorum... İnsanlar seyahatte belli olur derler ya birbirimizle en ufak bir problemimiz olmadı... Bu demek oluyor ki biz daha ne tatiller yapacağız seninle...:)) Yürekten sevgimle...:)) Bu arada Ayşen'cim sitem de etsen kızsan da yerden göğe kadar haklısın çünkü sana perşembe geleceğiz diye ben yanlış gün vermişim, o kadar hazırlanıp ertesi gün geleceğimizi söyleyince kim olsa sitem ederdi ki sen fazla bir tepki de göstermedin... Canımsın benim...:))

Sema Sener 
 16.08.2012 21:18
Cevap :
Sema'cığım aynen dediğin gibi canım, insan seyahatte belli olur derler, çok doğru birbirimizle en ufak bir sorunumuz olmadı. İnanıyorum ki bundan sonra da aynen devam edecek. Yorgunluğa geince beden değil de gönül yorgunluğu yoruyor insanı. Ayşen'ciğim haklı evet, ama biz onu çok seviyoruz ne dese başımızın tacıdır. Gönülden sevgimle.  16.08.2012 21:33
 

Canım ne iyi ettiniz de geldiniz. İşlerden bir nebze olsun soluk aldım sayenizde. Övgülerini hak ettimse ne mutlu bana.Sizlerle bir kaç gün için bile olsa birlikte olmak, nefes almak,gezmek ve dostluğun kutsal birlikteliğini yaşamak onur verdi inan. Şu sitem işini ikiniz de yazmışsınız;))) Tüm MB öğrendi;))) Ne yapayım sizi çok özlemiştim. Bir an önce kavuşmak ve görmek istedim yani;)Tekne turumuz ise muhteşemdi. Ben ve ailem sizlerle beraber olmaktan çok mutlu olduk ve her zaman baş tacımızsınız güzel arkadaşım. Kocaman sevgilerimle...

Ay Şen 
 16.08.2012 20:48
Cevap :
Canım benim, tüm övgülere layıksın inan, seni sevdiğim için yol ne kadar uzun olursa olsun yine gelirdim görmek için. Dostluğun gibi evsahipliğin de muhteşemdi, siteminde de haklıydın biz de gülerek karşıladık zaten. Yeni birlikteliklerde yeniden buluşmak üzere diyorum ve sevgilerimi gönderiyorum en kocamanından.  16.08.2012 21:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 249
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2874
Kayıt tarihi
: 19.03.11
 
 

Doğup büyüdüğüm şehirde, İstanbul'da yaşıyorum. Emekliyim. Gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi sevdiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster