Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
15655
 

Kuzey & Güney Ay düğümleri; Başak ~ Balık yolculuğu & Burçlar (12 Kasım 2015 - 9 Mayıs 2017)

Kuzey & Güney Ay düğümleri; Başak ~ Balık yolculuğu & Burçlar (12 Kasım 2015 - 9 Mayıs 2017)
 

12 Kasım 2015 tarihinde Başak ~ Balık aksına giriş yapan Kuzey ve Güney Ay Düğümleri;
9 Mayıs 2017 tarihine kadar buradaki yolculuğuna devam edecek… Ay’ın Dünya etrafındaki yörüngesinde, ekiliptiği kesen noktalarla belirlenen Ay Düğümleri, matematiksel olarak hesaplanır ve en az gezegenler kadar önem taşır…

 Astroloji haritalarımızda hayata gelme amacımızı, gitmemiz gereken yolu, yaşamımızı olumsuz etkileyen zaaflarımızı; Güney ve Kuzey Ay düğümlerine bakarak tespit ederiz. “Atalarımızdan getirdiğimiz karmik borçlar, bizi aşağıya çeken duygusal alışkanlıklar Güney Ay Düğümümüzde gizlidir. Kuzey Ay Düğümü ise bizi ileriye taşıyan, yürüdüğümüz yolda hızla gelişim kazanmamıza yardımcı olan çıkış kapısını gösterir. “ Ay düğümleri birbiriyle karşıt olduğu için dualiteyle yakından ilişkilidir. Hepimizin kendi iç dünyasında yaşadığı ikilemler, düşüş ve çıkış noktası bu göstergelerde gizlidir. Haritalarımızda bulunduğu burçlar kadar yerleştikleri evler ve yaptığı açılarda önemlidir.

Eski astrologlar Kuzey ay düğümünü ejderhanın başı, güney ay düğümünü ejderhanın kuyruğu olarak ifade etmişlerdir. Baş ne yöne giderse, kuyruk onu takip edecektir. Ancak bu farkındalığa ulaşana kadar başın kuyruğu kovalaması ve ileriye bakamaması hepimizin yaşadığı geçiş süreçleridir. Güney Ay düğümünü tamamen bırakmak mümkün değildir. Önemli olan bu iki durumu dengelemek; geçmişten gelen alışkanlıklarımızın zaaflarımız olduğunu hatırlamak ve onlara yenik düşmemektir. Kuzey Ay Düğümü, alışık olmadığımız ve gitmekte zorlandığımız bir yol olsa da, bir kez o yola girmeyi başardığımızda; yolda gördüklerimiz ve kazandıklarımız, asıl misyonumuzu keşfetmemize ve hızla ilerlememize imkan verecektir.

Transit Ay düğümlerinin burç geçişi etkilerini kitlesel olarak yaşarız ancak etki derecesi haritalarımızdaki dokunuşlara göre değişiklik gösterir. 2014 yılının Şubat ayında Koç – Terazi aksına giriş yapan Ay Düğümleri; ilişkilerimizle ilgili önemli testlerden geçmemize neden oldu. O zamandan bu zamana dek hepimizin içindeki hırs ve ego; en önemli sınavımız haline geldi. Bencilce ve çocukça yaptığımız hareketlerin bedelini ağır ödedik… Bu geçiş hiç şüphesiz Koç burçlarına çok önemli dersler verdi ve en çok onları etkiledi. Ben yerine biz demeyi, ilişki kurmayı, dengeli ve uyumlu hareket etmenin asıl değer olduğunu Kuzey Ay Düğümü Terazi geçişi sayesinde görmeyi ve anlamayı başardık.

Şimdi hayat dersimiz Başak – Balık aksı temalarında görünür olmaya başlıyor…

Güney Ay Düğümü Balık ~ Dikkat Etmemiz Gereken Durumlar…

Bu geçiş ruhsal konularda önemli ve büyük açılımlar sağlayacaktır. Birlik duygusunun yükselmesiyle birlikte, evrensel bütünlük bilincimiz açığa çıkacak… Yaratıcının sonsuz şefkatini ve merhametini daha yakından hissedecek, manevi konuların değerini idrak edeceğiz. İnsanlara koşulsuzca yardım edebilir, şefkatli, duyarlı ve merhametli yaklaşımlar sergileyebiliriz. Özellikle ruhsal konular çok daha fazla gündememizde olacak ve pek çok kişi tarafından saygı görmeye başlayacak. Alternatif tıp, enerji ve şifa çalışmaları yükselişe geçebilir. Şüphesiz ki bu yerleşimin en güzel etkileri bunlar olacak…  Balık burcunun gölgesi olan bağımlılık ve aşırı duygusallık ise dikkat etmemiz gereken zaaflarımız olacak…

¯       Alkol ve uyuşturucu gibi maddelere aşırı eğilim göstermek,

¯       İnsanlara ya da maddelere bağımlı olmak,

¯       Sorumluluklardan kaçmak, boşvermek,

¯       Kişileri ve olayları görmek istediğimiz gibi görmek, gerçeklerden uzaklaşmak,

¯       Duyguların seline kapılarak mantığı ikinci plana atmak,

¯       Günlük hayatın getirdiği sorumluluklardan kaçmak ve ruhsal dünyaya sığınmak,

¯       Kaçmak, saklanmak, inzivaya çekilmek,

¯       Duyguların yarattığı değişkenlik ve kararsızlık,

¯       Kurban ve kurtarıcı rolüne girmek,

¯       Bir başkasının hayatını kurtarırken kendini feda etmek,

¯       Hayır diyememek, gerçek duygu ve düşünceyi açık bir şekilde ifade etmemek,

¯       Sağlığa gereken özeni göstermemek,

¯       Tatlı, şeker gibi sağlıksız besinler tüketmek,

2017 Mayıs ayına kadar en çok çekildiğimiz handikaplar olacak… Bu davranışları düzenli olarak sergilediğimiz zamanlarda büyük duygusal krizler yaşayabilir, kendimizi kullanılmış ve yara almış hissedebiliriz. Bu etkilerin yaşanacağını biliyor olmak; tüm bunları aşabilme gücünü veriyor… Şuan bu satırları okuyorsan, yukarıda bahsi geçen etkiler seni etkisi altına alamaz ama test edebilir. JHiçbir gezegen, hiçbir güç senin irade gücünden daha güçlü değil… Astroloji bilgisi ve Allah’ın takdir ettiği kadarıyla geleceği görebiliyor olmak; kendi gücümüzü elimize alabilmemiz, dikkatli hareket etmemiz için var…

Kuzey Ay Düğümü Başak ~ Gitmemiz Gereken Yollar…

Balık akışta kalmayı, Başak organize olmayı anlatır. Kuzey düğümün Başak burcunda hareket etmesi, bütünü oluşturan parçaların detaylarına odaklanmamız gerektiğini ve sorumluluk alarak ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Yaşadığımız duygusal türbülanslara mantıklı çözümler bulmak, aklımızı kullanmak, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım etmek; büyük çıkışlar gerçekleştirebilmemize yardım edecek…  “Balık’tan aldığımız ruhsal şifayı; dünyaya ve insanlara koşulsuzca verebildiğimiz takdirde bu sınavı başarıyla tamamlayacağız… “Bu süreçte ilgilendiğimiz konuların ve yaptığımız işlerin tüm dünyaya fayda ve yarar sağlaması da ekstra önem kazanacaktır.

­       Küçük detaylara önem vererek elimizden gelenin en iyisini yapmak,

­       Çalışmak, üretmek, iş hayatında ve günlük yaşamda etkin olmak

­       Yapacağımız işleri önceden organize etmek, not almak,

­       Hizmet etmek, faydalı işlerin peşinden gitmek,

­       Akılcı, rasyonel ve pratik çözümler üretmek,

­       Sağlıklı beslenmek, bedenimize zarar veren alışkanlıkları bırakmak,

­       Doğayı, denizleri, hayvanları, insanları korumak ve kollamak…

­       İnsanları, hayvanları ve doğayı koruyan sosyal topluluklara katılmak,

­       Sahip olduğumuz bilgiyi ve yetenekleri koşulsuzca vermek,

­       İş hayatında aktif bir şekilde çalışmak, rutin sorumluluklar almak,

Hızla ilerlememize ve doğru yola ulaşabilmemize yardım edecek…  2016 yılının Eylül ayına kadar Jüpiter’de Başak’ta hareket ediyor olacağı için bu etkileri yaşamımızda görünür bir şekilde uygulamak daha kolay olacak… 2016 yılının Kasım ayı ise çok dikkatli olmamız gereken bir zamana işaret ediyor. Güney Ay düğümü Neptün kavuşumu; Balık burcunun gölge etkilerine kaçınılmaz bir şekilde düşmemize neden olabilir. Bu dönem yaşayacağımız olaylar doğrultusunda; sorumluluk almanın ve mantıkla hareket etmenin önemini fark edeceğiz…

İş Piyasası Bu Geçişten Nasıl Etkilenecek ?

İnsan kaynakları, muhasebe, sağlık kuruluşları, operasyon sistemleri gibi iletişimle ilgili olan sektörleri yoğun bir iş temposunun beklediğini söyleyebiliriz. Özellikle İnsan Kaynakları yöneticileri Neptün etkisi nedeniyle; belirsizlik ve sis perdesi altında çalışabilir. Doğru adayı seçmekte, yanlış kişileri elemekte, personel çıkışını yapmakta, önemli ve gerekli kararları almakta zorluk yaşayabilirler.

 

Türkiye ve Dünya’da Ne Gibi Değişimler Olacak ?

 Teknolojik gelişmeler bilindiği gibi yanlızca Uranüs’le ilişkili değildir. Özellikle bilgi giriş sistemleri Merkür’le ilgilidir. Y kuşağının bilgisayarla kitlesel anlamda tanıştığı yıllar olan 1997-98 KAD-Başak transitine denk gelmişti. 2017 Mayıs ayına kadar,günlük hayatımızı kolaylaştıran elektronik cihazlarda, akıllı telefonlarda, veri işletim sistemlerinde yeni buluşlar ve büyük ilerlemeler kaydedilebilir. Özellikle mobil cihazlar çok daha güvenli hale gelebilir.

Türkiye haritasında Güney ve Kuzey Ay düğümlerinin Başak – Balık aksında olması; ülke olarak önemli bir süreçten geçeceğimizi, kadersel ve karmik olayların gündemde olacağını gösteriyor. Türk halkını önceden etkisi altına alan eylemler ve söylemler; bu süreçte eskisi kadar ilgi görmeyebilir. Bu doğrultuda iktidar partisinde bir düşüş yaşanacağını söylenebiliriz. (Cumhurbaşkanının gezegenleri Güney Ay Düğümüyle kavuşacak.) Halk, ülkenin gelişimi için gerekli olan yapılanmalarla ciddi bir yüzleşme yaşayacak. Muhalefet partileri (özellikle Chp) kendi içlerinde gerekli düzenlemeyi yapabilir, yeni isimlerle yola devam etme cesareti gösterebilirlerse; başarılı olabilirler.

GAD ve KAD Balık – Başak Yolculuğu Burçları Nasıl Etkiliyor ?

Koç

Uzun süredir devam eden bağımlılıklarınızın verdiği zararlarla yüzleşebilirsiniz. Sağlığınıza daha fazla özen göstermek, sigara-alkol gibi alışkanlıklarınızı bırakmak için etkin bir zaman başlıyor. 2017 Mayıs ayına kadar, kendi dünyanıza çekilmek ve yalnız kalmak hayatınızın yavaşlamasına neden olurken; çalışmak, üretmek, günlük hayatın içinde sorumluluk almak kariyer yaşamınızda büyük başarılar getirecek. Geçmişin yaralarını geride bırakarak, duygularınıza mantıklı çözümler bulmalı, işinize odaklanmalı ve geçmişi çok fazla kurcalamamalısınız.

Boğa

Arkadaşlık ilişkileriniz önemli testlerden geçebilir. Kendinizi feda ederek arkadaşlarınızın hayatını kurtarmaya yönelik attığınız duygusal adımlar, büyük düşüşler yaşamanıza neden olabilir. 2017 Mayıs ayına kadar; aşk hayatınızı ve özel yaşamınızı ön sıraya koymak, hobilerinizi geliştirmeye yönelik kurslara katılmak, kendinizi ve yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz alanlarda yer almak, çocuk sahibi olmak ya da çocuklarınızla daha yakın ilişkiler kurmak büyük çıkışlar yapabilmenize yardım edecek. Alkol vb. alışkanlıklarınızı azaltmak, sorumluluk almak ve mantıklı hareket etmek, arzu ettiğiniz kaliteye daha kolay ulaşmanızı destekleyecektir.

İkizler

İş hayatınızda kontrolünüz dışında gelişen durumlar oluşabilir. Duygularınızla verdiğiniz kararlar gelişiminize engel olurken, mantıkla atacağınız adımlar yükselmenize yardım edecek. 2017 Mayıs ayına kadar; aile hayatına daha fazla önem vermeniz, evde vakit geçirmeniz, yuva kurmanız, kendi iç dünyanızı organize etmeniz çok büyük başarılar kazanmanıza yardım edecektir. Önceliğiniz ev ve aile olduğu takdirde büyük sorunlarla karşılaşmayabilirsiniz. İş hayatınızda yaşayabileceğiniz belirsizlikler, yön bulmanızı zorlaştırsa da, ev ve aile hayatınızda bulduğunuz huzur; yaşamınızın her alanını olumlu anlamda etkileyecek…

Yengeç

Duygularınızla hareket etmek, alışkanlıklarınıza sıkı sıkı tutunmak, mantığı devre dışı bırakmak hayatınızda büyük kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Düşünce ve inançlarınızı fanatikçe savunmak; bu dönem hayat dersleri almanıza neden olabilir. 2017 Mayıs ayına kadar; mantıklı hareket etmek, sorumluluk almak, akrabalarınızla ve kardeşlerinizle yakın ilişkiler kurmak, onlardan yardım talep etmek ve birlikte organize olmak büyük çıkışlar yapabilmenize yardım edecek. Düşüncelerinizi hayata geçirmek, eğitimle ilgili konulara yer vermek için çok geliştirici bir zamanda olacaksınız.

Aslan

Maddi konularla ilgili önemli bir zaman başlıyor. 2017 Mayıs ayına kadar ortaklaşa işlere girmek, kredi çekmek, borç vermek-almak, başkalarından gelen kazançlara güvenmek; hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir. Bu tarihe kadar kendi kazançlarınıza yönelmeli, tek başınıza hareket etmeli ve bütçenizi iyi ayarlamalısınız. Aşırı verici ve cömert yaklaşımlarınız ilişkilerinizdeki alma-verme dengelerini bozabilir ve sonrasında pişman olmanıza neden olabilir. Duygularınızı ikinci plana koyarak mantıklı adımlar atmak güzel çıkışlara ve kazançlara sahne olacaktır.

Başak

Özel hayatınız ve ikili ilişkilerinizde önemli bir zaman başlıyor. Kişiliğinizde var olan detaycılık, üretkenlik ve sorumluluk duygusu çok güzel çıkışlar yapmanıza yardımcı olacak… 2017 Mayıs ayına kadar ilişkilerinizde duygusal davranmak, kendi isteklerinizi geri plana atarak karşınızdaki kişileri ön sıraya koymak, ilişkisiz hareket edememek; en büyük sınavınız olacak. Bu süreçte karşılaştığınız sorunları daha kolay çözebilecek, önceden takılı kaldığınız olayları daha kolay bir şekilde atlatabileceksiniz. Bireysel isteklerinize önem vererek, yeteneklerinize, işinize ve sorumluluklarınıza odaklandığınız takdirde büyük başarılar ve hızlı ilerlemeler sizi bekliyor…

Terazi

Geçmişte yaşadığınız olayların sizde yarattığı olumsuz etkileri şifalandırmak, kendinizle yalnız kalarak önceliklerinize ve yapmak istediklerinize karar vermek için harika bir zaman başlıyor. Yolculuklar ve seyahatlerde bu ihtiyaçlarınızı destekleyecektir. Sağlığınıza çok dikkat etmeli, olumsuz alışkanlıklarınızı bırakmalı ya da azaltmalısınız. 2017 Mayıs ayına kadar; bilinçaltı temizliği yaptırmak, danışmanlık almak, önceliklerinize karar vermek, aklınıza takılan sorunlara mantıklı çözümler üretmek; ruhunuzun özgürleşmesine yardım edecektir. Bu süreçte çalışma ortamınızda bir takım sorunlar gündeme gelebilir. Ruhsal konulara yönelerek meditasyon yapmak olumsuzlukların üstesinden gelebilmenize yardım edecek.

Akrep

Aşk ve özel hayatınızda geçmişle ilgili konular, temizlemeniz gereken karmalar gündeme gelebilir. Duygularınızla hareket etmek, alışkanlıklarınızın ve bağımlılıklarınızın esiri olmak; düşüşler yaşamanıza neden olabilir. Sorumluluklarınızı ve zekanızı ön plana çıkardığınız takdirde başarılı olabilirsiniz. 2017 Mayıs ayına kadar; arkadaşlık ilişkilerinizi ön sıraya koymak, hayallerinizi hayata geçirmek, kalabalık gruplarda, kurslarda, etkinliklerde daha sık yer almak; güzel fırsatlarla karşılaşmanıza ve gelişim kazanmanıza yardım edecektir.

Yay

Geçmişle ilgili konular, uzun süredir devam eden alışkanlıklarınız su yüzüne çıkabilir. Ev ve aile yaşamınızda karşılaşabileceğiniz sorunlara mantıklı çözümler üretmek, duyguları ikinci plana atmak faydalı olacaktır. 2017 Mayıs ayına kadar; sorumluluklarınızın bilincinde hareket ederek; iş ve kariyer hayatınıza kanalize olmayı başarabilirseniz; uzun süredir hayalini kurduğunuz terfilere ve başarılara kolayca ulaşabilirsiniz. Toplumla daha yakın ilişkiler kurmalı, evde çok fazla zaman geçirmek yerine dışarı çıkmalı, iş hayatınızı birinci sıraya koymalısınız.

Oğlak

Yakın çevre ilişkilerinizde, kardeşlerinizle ve akrabalarınızla ilgili konularda duygusal yaklaşımlar sergilemek, fazla fedakâr olmak hayatınızı olumsuz etkileyebilir. 2017 Mayıs ayına kadar; hedefinizdeki ve hayalinizdeki kariyer planlar için harekete geçmeli,  kurslara ve eğitimlere katılmalı, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Özellikle dil eğitimi almak, yabancı ülkelere gitmek, uluslarası işlere girmek açısından harika bir zamandasınız. Bu konularda attığınız adımlar, karşılığını fazlasıyla bulacaktır.

Kova

Sahip olduklarınızı elinizde tutmak, duygusal ve sabit davranmak, değişimden ve sorumluluk almaktan kaçmak dikkat etmeniz gereken etkenlerdir. 2017 Mayıs ayına kadar; ilişki kurduğunuz kişilerle ortak işlere imza atmak, sorumluluk bilinciyle organize olmak, ortak kazançlara yönelmek; maddi konularda bereketinizi artıracak ve parasal konulardaki beklentilerinize karşılık verecektir. Bilinçaltınızda travma oluşturan geçmişle ilgili acı kayıtları şifalandırmak; hayatın görünmeyen tarafına odaklanmak, ruhsal konulara yönelmek gelişiminizi destekleyecektir.

Balık

Hayatınızda çok önemli bir zaman başlıyor. Duygularınızın seline kapılmak, kurtarıcı ve kurban rolüne girmek, aşırı fedakar yaklaşımlar sergilemek, gerçeklerden uzaklaşmak, kendi kabuğunuza çekilmek; büyük düşüşler yaşamanıza neden olabilir. Normalde boşverdiğiniz konulara karşı sorumluluk alma zamanınız geldi. Alkol vb. alışkanlıklarınızı minimuma indirmek ve mümkünse bırakmak çok iyi olacaktır. 2017 Mayıs ayına kadar; ilişki içinde olmak ve ilişkilerinizi organize etmek, duygularınız yerine mantığınızla hareket etmek, sorumluluk almak, detaylara odaklanmak en önemli sınavınız olacaktır. Bu yolda yürümeyi başarabildiğiniz takdirde; ruhunuz ihtiyaç duyduğu gelişimi ve ilerlemeyi kolaylıkla bulabilecek…

Miray Ertuğrul

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1962
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster