Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
469
 

Kuzey Fırtınası

Kuzey Fırtınası
 

Kuzey Fırtınası


Şeytanla alışveriş saatleri, insan bir kere kötü tarafa geçti mi, hep iyi tarafta ne olacağının merakıyla hareket eder. Hatta günahları işler, kötülükleri yapar, sonra tövbe etmeye çalışır. Bilmez ki şeytanla anlaşma ölene kadardır. İyi sıfatı ile karşımıza çıkan Barış Akmen, Melda Yalgın ile aptalca aldatma girişiminden sonra bu hafta Cemre’ye belki yaklaşırım. Belki aramızda güzel şeyler olur, umudu ile vazodan aldığı çiçekle Cemrenin kapısına dayandığında, Kuzey ile olan konuşmaları duyunca, Cemre ile birlikte olma umudunu yitirdi. Başta da dediğim gibi bir kere anlaşma yaparsan şeytanla, artık o senin peşini bırakmaz. Sonunda sende pes eder ve anlaşmayı kabul edersin. Bir iken iki kat kötülük edersin insana.

Bu hafta kötü yolu seçen ikinci karakterimiz Zeynep, Bir hışımla geldi geçti. Pehhhh pehhh pehhh ‘’hey Zeynep heyyyyy ‘’ geldi gürledi, dağıttı ortalığı, peki niye!  Birde dizlerinin üstüne çökertecekmiş. Töbe Yarabbim Allah akıl fikir versin, bu karakterde onur haysiyet nerede kaldı. Böyle bir babadan böyle bir kız ! Hayır üzülüyorum, Zeynep karakterine can veren Merve Boloğur’un başına gelmeyen kalmadı. Kızcağız tweter hesapları facebook hesapları hacklendi. Yetmedi sözle teklefonla Kuze'yi rahat bırak diye tacize uğradı. Sanırım senaristimiz bunları az buldu. Dur dedi !  şu Zeynep karakterini biraz daha kötü yapalım da bu kız hiç sokağa çıkamasın dedi. Hayır benim yurdum insanı bir diş bilerse yemin ediyorum, dar eder dünyayı insana. Allah sabır versin Merve Boloğur’un bunda sonraki çekimlerine. Bir de  kıza kızıl saç çok güzel gidiyordu, geçmişteki yönetmenin bu saçı siyaha çevirmesi kendisi için çok kötü oldu. En azından kızıl iken daha yumuşak bir yüz çizgisi vardı.

Bazen insan belli bir yaştan sonra bir şeyleri söylemeye veya gururunu bir kenara bırakmaya çekinir. Lakin bu hafta Sami tekinoğlunun ne olursa olsun, Aynur hn. Sevdasına evine gidip konuşması bence çok güzeldi. Kendisi gibi bir kişilikte olan insan için konuşmak çok zordur. Çatılı kaldı o kaşlar, canım memleketimde nice insanlar sefalet ve yoksulluktan çatık bıraktı kaşlarını, gülmeyi unuttuk toplumca. Sevmeyi unuttuk !! sahip çıkmayı, yan komşunu tanımayı. En çok ta kendime benim öfkem dedi, Sami bey; kişi kendinde bilir işi, bunu anlamak zaman ister. Suçu hep başkasına atar, o bunu dedi, o bunu yapmadı, sinirim ondan benim. Aslında en çok kendisinedir insanın öfkesi. Dayak bir tek elle atılmaz ki, bir bakışla, ilgi yoksunluğu ile sevgi fakirliği ile de cezalandırırsın karşıdakini. Korku içini sarmış olan Aynur hanımda haklı, oğlunun bilinmeyene doğru ilerlemesini istemiyor. Kim evladının dayak yemesini ister, bilinmez bir otorite ile yetiştirilmesini ister. Aynur hanım haklı o da sevmek istiyor ama evladını da düşünmek zorunda. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi dışarıda bir çok bayan evlenirken evladına nasıl bakar gelecek olan baba adayı, şüphe ediyorlarsa Aynur hanımda şüphe etmelidir. Kolay mıdır bir annenin hem anne hem baba olması çocuğuna. Hele ki Gülten hanımın tavsiyesine uyupta Aynur hanım ile konuşmaya gittiğini anlatan Sami Tekinoğlu'nun tavırlarını beni bitirdi. Sert bir insanın sevgi karşısında ne kadar yumuşayıp sevecen olabileceğini gösterdi. Gülten hanım bazen patavatsızdır ama dobradır. Pat diye söyler söyleyeceğini.

Bu hafta Kuzeyin girdiği şüphe girdabı aklını iyice bulandırmışken, Kuzey Fırtınası Mori şevkinin mekanını basınca rahatladı. Bu dakikadan sonra Fırtına durulmaz. Biricik dostunun sevdiği kadını başkasının yanında görmek dokunabilir. Komisere kızgınlığı artacak olan Kuzey daha sonra Komisere daha fazla güven duyacağına inanıyorum. Çünkü Ali'nin kişiliğinden pek bir farklı değil, ikisi de Kuzeyin iyiliği için bir şeyler yapmaya çalışıyor.  

Murat sarı

https://twitter.com/muratsari8084

(31.01.2013 ) 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1330
Kayıt tarihi
: 25.11.12
 
 

Düşüncelerimi, hayallerimi, bilgilerimi paylaşmayı seviyorum, dünyaya birbirimizi anlamak çin gel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster