Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
667
 

Kuzgun sesleri

Kuzgun sesleri
 

Varlığıma, varoluşumun halen devam edişine şükran duyuyorum. Kuzgun sesleri eşliğinde...Bir çok mevsimi bir arada barındırırcasına alaca bir sabaha, kuzgun seslenişleri arasında uyandım.

Ruhsal mirasında bir Şaman'ın korkularını taşıyan yaşlı ruhum, iki dünya arasında kalmışlığımı fark edişime gülümserken, bedenim tünediği daldan hala acı acı seslenen kuzgunun çığlığıyla ürperdi.

Öte yandan yeni günün bu trajikomik giriş sahnesine kalamamış olmalı ki vücudum, deta buz kesmişti. Camı örttüm...

Yaşayanlar için ölümü, ölmüşler içinse yaşamı temsil eden bu varlığın; parlak kara tüylerinin ışıltısı, bu ebruli saatlerin loş ışıkları arasında dahi gözümü alabiliyordu.

Son dileği yerine gelemeden ölen ruhların geçişlerini tamamlayamayıp, gittikleri mekandan kuzgun bedeniyle tekrar bu dünyaya geri döndüklerine inanılır.

Asıl gözalıcı olan bizim için hangisiydi ? ...
Ölümlüler için hala yaşıyor olmak ve bundan dolayı henüz devam eden mevcudiyetimize duyulan şükran mı ? Yoksa "yaşam" denen bu şansı gerektiğince değerlendiremeden göç etmiş olanlarımızın, geridönüş için bir olasılıkları daha olabileceğine dair olan bu inanış mı ?

Hayatımın bu aşamasında yaşamkta olduklarımla budenli örtüşen bir sahnenin; dekor, ışık ve ses düzeni de dahil tam tekmil ve birebir perdeleniyor oluşu, önceleri şaşkınlığıma neden olduysa da, bu mükemmellik bende şimdi şimdi yerini, ürkütücü bir ruh haline terk ediyordu.

Öte yandan da tüm bu olan biten, ardı arkası gelemez sorularımın ebeliğini de yapmaya başlamıştı.

Düşüncelerimin, duygularıma dönüşme hızına parelel gelişen bir diğer dönüşümde, tüm bu düşünce ve duygu harmanının meteryalize olup karşıma çıkma gücüydü.

Zihnimi günlerdir işgal eden şu araf sahneleri, beraberinde tüm bedenimide bu arada kalmışlığın kokusuyla yıkamış olmalıydı ki, içimdeki dünyada sahnelen bu oyunun aynısını şimdi artık dışarıda da birebir oluşturabilmiştim.

Yoksa bu koca şehirde, onu tek duyan ben olabilir miydim?

Yada bu yalnız İstanbul sabahında gördüğüm, bir gündüz düşünden mi ibaretti?

Arafta kalan zihnin çoğul gebeliği sonucunda doğan; ikiz, üçüz yada dördüz çocuklar...
Bir yetimhane dolusu duygu var şimdi kucağımda...

Ya doğurduklarıma sahip çıkıp, bağrıma basmalıyım...
Ya da emzirmediğimde ölüşlerine sebep olanın ben oluşunun vicdan azabı ve belkide pişmanlığıyla ölüp, bir kuzgun olarak tekrar dünyaya dönüşü beklemeliydim.


Henüz erken; şu an alaca renkli olsa da gökte zaman...
Henüz erken...


Varlığıma, varoluşumun halen devam edişine şükran duyuyorum...kuzgun sesleri eşliğinde.
Sevgi ve ışıkla,
Ayna

120808

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ölünce nereyemi gideceğiz ? doğmayanların yanına...

Kenan Soyalp 
 20.05.2010 20:33
Cevap :
Teşekkürler... Sevgi ve ışıkla, Ayna  23.05.2010 11:51
 

şükran mı dedin...aynen öyle...

beenmaya 
 14.08.2008 12:03
Cevap :
İlgine teşekkürler arkadaşım. Sevgi ve ışıkla, Ayna  14.08.2008 14:25
 

O sıcak yüreğin buz kesebilir mi hiç, olsa olsa eritmiştir. Derin bir duygu telinden bir tını göndermişsin, olmayacağını düşünüyorum ama aman yüreğine konmasına müsade etme... sevgiler:)

erol aslan 
 13.08.2008 18:16
Cevap :
Yahu arkadaşlar bu bir hikaye:) Endieye mahal yoook:) Şaka bir yana ilgi ve güzel temenniler için teşekkürler Erol. Sevgi ve ışıkla, Ayna  14.08.2008 9:38
 

yaratmak allaha mahsustur hangımız bu dünyaya sonradan gelecegızki yasıyoruz bir gün ölecegiz arkadasım herkez merak eder ben neden yasıyorum bu dünyada ben kimim o kim gercek su ki hepımızın hayatı bu yasamda suruyor önemli olan o kuzguncukla gerı gelmek degil gercek olan kucagına aldıgın cocukları emzırebılmek onlara bakabılmek umut ve hayalde böledir bana kalsa hemen şimdi ölmek ısterdım gercek oılan allaha kavusmak ıcın bu arada msn vermek ıstıyorum size sızınle hayat üzerine konusmak ısterdım in_the_risky@hotmail.com tesekür ederım

risky 
 13.08.2008 17:19
Cevap :
Değer verip okuyup, bir de paylaşma nezaketi göstererek katkıda bulunmuşsunuz. Sağolun var olun. Sevgi ve ışıkla, Ayna  14.08.2008 9:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 268
Toplam yorum
: 1159
Toplam mesaj
: 159
Ort. okunma sayısı
: 1916
Kayıt tarihi
: 15.09.06
 
 

Var olan her oluş ve bozuluş hakkında gözlem, tahlil ve sonuca varma sürecindeki yolculuğumu, siz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster