Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
390
 

Lacivert

Lacivert
 

"RESİM:ALINTI""Sadece aklında mı kaldı sevdan?"


Hayatın girizgâhlarıyla dalga geçip saklambaç oynadığımız günler vardı ya kendimi kraliçe sandığım. Hep tel örgüler ardında el değmeden kalacaktı ya hani sarayımız? Poyrazların ağına takılıp da yerle bir olacağı gelmezdi aklımıza bülbüllerin şen şakrak şarkıları, mis kokulu çiçeklerden süzülen rayihalar arasında koşup oynarken.

Sen ve ben vardık bir zamanlar. Masalın kahramanlarıydık. Zengin kızla fakir oğlan. Söz vermiştik geleceğe dair birbirimize her ne olursa olsun ayrılmayacağımıza dair.

İlk bahsimizi anımsıyor musun? Lades kemiğini kırdığımızda uzatınca sana “aklımda” deyişin dün gibi kulaklarımda.

Aklında…

Sadece aklında mı kaldı sevdan?

Oysa ne köprüler yıktık beraberce. Gönül sarayımız yerle bir şimdi. Çok sular aktı güzel günlerin üzerinden. Yeniden inşa eder gibi yaptıysak da kıydık mazinin sahiciliğine bir çadırın enkazında. Bal kabağına dönüştü bu kez gönlümüzün köşkü. Menekşeler, hüsnüyusuflar, zerrinler soldu. Bülbüller konuşmaz oldu, kuşlar uçmaz. Yabani otlar sarmaladı dört bir yanı.

Toz bulutu halinde geçti yaşadıklarımız birer birer gözlerimin önünden az önce. Gözyaşları nafile, biliyorsun sen de. Şimdi sağım, solum, önüm, arkam lacivert.

Lacivert geceler yıldızsızdı son zamanlarda. Güneş ışıkları mat. Bulutlar deliduman. Ben yastaydım da sen nerdeydin?

24.06.2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne güzel bir anlatım olmuş.Su gibi akıp gidiyor okurken, şiir havasında sürükleyip götürüyor insanı. İnsan bu kadar mı güzel sitem eder diyorsun. Sahi, neredeydi o vefasız? Duy bunları da, utan ettiğinden. Yüreğine sağlık Papatyam. Sevgiyle kal.

SELVA89 
 29.06.2010 9:46
Cevap :
Çok teşekkür ederim Selvacığım.Vefasız adı üstünde yoksa bilmez miydim nerede olduğunu? Biliyorsun sende sadece kurgudan ibaret yazdıklarım Allah'a şükür.Sevgiyle kal canım.  29.06.2010 12:39
 

Kurgu mu, gerçek mi pek anlayamadım! Eşinize sitem mi yoksa? Veya geçmişte kalmış ve yapılmamış sitemlerin ortaya çıkışı mı? Her neyse, yüreğinize sağlık. Selamla, saygıyla... MS

Mehmet Sağlam 
 28.06.2010 18:01
Cevap :
Sadece bir kurgudan ibaret. Teşekkür ederim sayfama uğrayıp, yazımı okuduğunuz ve yorumladığınız için. Esen kalınız.  28.06.2010 22:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 748
Toplam yorum
: 1756
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 764
Kayıt tarihi
: 13.06.07
 
 

Ankara'da doğdum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara'da tamamladım. AÜİF iş idaresi b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster