Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1385
 

Malezya ziyaretinde Atatürk'ü yok saymak, Malezya'nın İstiklal Mücadelesini yok saymaktır!

Malezya ziyaretinde Atatürk'ü yok saymak, Malezya'nın İstiklal Mücadelesini yok saymaktır!
 

Malezya ziyaretinde ATATÜRK’ü yok saymak, Malezya’nın İstiklal Mücadelesini yok saymaktır!

Bildiğiniz gibi daha ilkokulda Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘dünya lideri’ olduğu ve özellikle Kuzey Afrika ve Uzak Doğu ülkelerinin ‘bağımsızlık mücadelesinde’ esinlendikleri, örnek aldıkları ve devrimlerinin ilke edinildiği anlatılırdı.

Son yıllarda AKP Hükümeti tarafından ATATÜRK in ‘itibarsızlaştırılma Kampanyası’ başlatılmış ve süreç içinde ‘yok sayılmasına’ oldukça çaba gösterilmektedir.

Kuzey Afrika ülkesi olan Cezayir ve Tunus ile iki Uzakdoğu ülkesi Endenozya ve Malezya bağımsızlık kazanımını ‘Mustafa Kemal formatı’ ile elde etmişler; uygarlık düzeyine ‘ATATÜRK İlke ve İnkılapları’ ile ulaşmışlardır.

Ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japonya-Singapur-Malezya ziyareti sürecinde Mustafa Kemal dahi demeye tövbe etmişti(!)

Sayın Başbakan’ım size anımsatmak üstüme vazife olmuştur:

Malezyalılar ülkelerine gelen Türkleri, “Hoş geldiniz Mustafa Kemal’in çocukları” diye karşılıyor, özel bir sevgi gösteriyorlardı.

Ancak Başbakan Erdoğan ve şurası; kafilede bulunmadığımız için nasıl karşılandığını bilmiyoruz.

“Hoş Geldiniz Müslüman Kardeşlerim” diye mi karşılandılar acaba

Çünkü Malezya halkının ATATÜRK’ü neden çok sevdiğini araştırdığımız kaynaklar; “ATATÜRK tüm İslam Dünyası’na ‘bağımsızlık’ ve ‘özgürlük’ için yol gösteren, çözüm üreten, aydınlatan önder’ olarak tanımlıyorlar.    

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde İngiliz, Fransız, İtalyan Sömürgeci devletlere karşı elde edilen başarının bağımsızlık mücadelesi veren ‘mazlum ülkelere’ etkisi büyük olmuştur.

Malezya’da 20 milyonu aşan nüfusunun  %60’ı Müslüman Malezyalı, %19’u Budistler, %9’u Hıristiyanlar, %6’sı Hindular, %1’i de Taoculuktan oluşmaktadır.   

ATATÜRK’e yoğun saygı duyan, sevgisi hiç eksilmeyen Malezya halkının son kuşaklarına kazandırdığı ‘laik Cumhuriyet’i anlatmanızı bekliyordum.

Geçmiş dönemlerde okullarda uygulanan ‘başörtüsü yasağını’ ‘yaban ellerde’ yerden yere vurmak yerine; Milli Eğitim Sistemi’nde ulaşılan ‘maksimum fayda’yı anlatabilirdiniz!

Gerici, yobaz Arap anlayışı ile değil; uygar, çağını aşmış Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık Başbakanı olarak ATATÜRK’ün kurucusu olduğu T.C. Devleti’ni O’nun sayesinde nerelere yükseldiğini anlatabilirdiniz!

İngilizlerin kolonisi olan, bağımsızlığını 1963 yılında kazanan Malezya halkının  ATATÜRK’e olan minnet duygusu hiç eksilmemiştir.

11.01.2014, İzmir,Türkiye

Not: Fotoğraf Alıntıdır. 

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

YERİNDE BİR TESPİT... Maalesef Cumhuriyetin yetiştirdiği bir ulusalcı genç olarak yazdıklarınıza katılıyorum. Kuzey Afrikada ve Uzakdoğu Asya'da ülkemizin birçok ülkeye örnek olmasında büyük katkısı olan Yüce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün unutturulmaya çalışılması, sadece kendini inkar eden nankörlerin işidir. O'nun sayesinde Başbakanlık mevkiini işgal eden bir lider, aynı zamanda bir bakıma cumhuriyetten önceki geçmişini de inkar etmektedir.

erdal aslar 
 14.01.2014 15:28
Cevap :
Erdal Bey görüşünüzü yüzde yüz paylaşıyorum.İşin aslını sorarsanız; O'nun ilgi alanına ne T.C. ne de Osmanlı İmparatorluğu giriyor. O ancak 'göçebelikten' kurtulamayan İslam toplumu Araplar ve İslam'ı kabul eden ilk Türk Devleti Karahanlılar girer. Selam ve saygılarımla. Esen kalın...   16.01.2014 6:13
 

Kesinlikle çok haklısınız Şükrü bey, Vamik Volkanın Ölümsüz Atatürk kitabında Atatürkü Ülkesini onaran ve tüm ezilmiş uluslara da örnek yüzyılım lideri olduğunu söyler ve bizde bunu böyle biliriz, elinize sağlık selam ve saygılar.

Nizamettin BİBER 
 12.01.2014 11:00
Cevap :
Merhaba, 20. yüzyılda özellikle '50'li, '60'lı ve '70'li yıllarda Mustafa Kemal ATATÜRK mazlum ülkelere verdikleri bağımsızlık mücadelesinde önderlik yapmış, yüreklendirmiştir. Selam ve Saygılar...  15.01.2014 13:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 392
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 893
Kayıt tarihi
: 27.11.11
 
 

1951 Muğla doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni 1974 yılında bit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster