Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR

http://blog.milliyet.com.tr/inkotr

28 Aralık '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
695
 

MB blog muhasebesi

MB blog muhasebesi
 

DİKKAT TEHLİKE..!


MERHABALAR,

Sevgili arkadaşlar ve dostlar..

Herhalde bu yazım (2012) yılının son yazısı olacaktır.

Şöyle geriye baktığımızda buraya bir çoğumuzun (2006 ve 2007) yıılarında gelip, az çok bir şeyler yazıp çizmeye gayret ettiğimizi iyisi ile kötüsü ile görebiliriz.

Şu kısacık ömürde bizler neyi alıp neyi satamıyoruz ki? İlla de birilerinin kalplerini kırmak şart mı ?

Vallahi ben de, sende, o da etten kemikten meydana gelmiş, bir nefeslik canımız olan varlıklarız şu küresel Dünya'da!

Birileri buradaki güzel ve hoş ortamı bulandırmaya kalkarsa, o onun bileceği bir iştir. Buradaki bir çoğumuzun amacı "ÜZÜM YEMEKTİR.!" bağcıyı dövmek değildir.!

Aramızdan günün birinde bir "ŞEY UZMANI" çıkıp da ben buradaki ortalığı karıştırıp, onun bunula alay edip, onu zayıf noktalarından yakalayıp, bunu da  insanlık gururuna yedirebiliyorsa zaten, ortalığa çıkıp da ben buranın " DAİM MUZAFFERİYİM" demesine gerek kalmaz.

Benim burada karşı tarafa onun yaptığı gibi "LAF CAMBAZLIĞI" yapacak zaten ne zamanım var, ne de onunla dalaşıp, didişecek takatım var.

Aslında o minik koçun şöyle bir geriye dönüp bakmasında ve bu güzel ortmada kimlerin 2006 yılından beri kalplerini kırıp, bunun üzerinden prim yaptığını acaba düşünebilecek kapasitesi var mıdır.?

 Benim rahmetli bir PROF. hocam vardı. Onun bir lafı her zaman kulağımda hatırladıkça çınlar.

"Çocuklar buraya gelip,emek sarf edip mühendis olacaksınız, hatta bazılarınız PROF. olacaksıznız. Fakat en mühim nokta ise bunlardan önce "ADAM" olmanızdır.!

Sizlerin  şu YILBAŞI arifesinde gereksiz  yere zamanınızı aldığım için ÖZÜR DİLER, benim sizlere hitap tarzım sevgi samimiyet ve saygı çerçevesindedir. Bununla ALAY EDİLECEK bir husus göremiyorum şahsen.

Kıssadan hisse : "Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.!" demiş atalarımız.!

Kim ne derse desin bütün arkadaşlarımı ve dostlarımı SEVİYORUM ve SAYIYORUM.!

Hepinize sevgiler, selamlar ve saygılar.

       

**** Bilgiyi Kullanırsan Büyürsün , Paylaşırsan Efsane Olursun ***

      NECİP KÖNİ - ADANA / TR

* * * * *

Evolution

DÜNYA EVRİMİ ve İNSAN

* * * * * 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Hocam, Üstadım, Meslektaşım, Sevgi dolu o muhteşem kibar yaklaşımınla yazmış olduğun yılın son yazısına yeni misafir oldum af buyur. sevgi ile çoşku ile huzurlu sağlıklı nice yıllara. sevgi ve değişmeyen erdem dolu nezaketinle kal.

Nizamettin BİBER 
 04.01.2013 0:38
Cevap :
MERHABALAR...Sevgili meslektaşım NİZAMETTİN beyciğim :-)) YENİ YILINIZ KUTLU ve MUTLU OLSUN..! :-)) Size yazılan yorumları gördüm..:-( Sakın moralinizi bozmyınız..YOLA DEVAM..! Bu tipler KISKANÇ ve BECERİKSİZ guruptandırlar... Her şeyi biz biliriz diye öğünürler, hemde küstahça.! Onlar için sevgi ve saygı kavramı hiç olmamıştır hayatlarında... En büyük hünerleri ALAY ETME, onu bunu KÜÇÜK GÖRME, böyle gelmişler, böyle gidecekler...HAYATLARI BU..! Üzülmeyin..! Sonsuz sevgiler ve selamlar :-)))  04.01.2013 11:26
 

Değerli Üstadım Necip Bey'cim, Uzun zamandır çok az blog sayfalarında geziniyorum.O nedenlede yeterince yorum yapamadım. Öncelikle Yeni yılınızı kutlar, sağlıklı mutlu yıllar dilerim. Bir hocama kitabını imzalaması için verdiğimde şu satırları yazdı. '' Alim oğlu alim olmak adettir/cahil oğlu cahil olmak adettir/ alimoğlu cahil olmak felakettir/ cahil oğlu , alim olmak saadettir''. En kötüsüde alimlerin cahilliği olsa gerek. Selamlar sevgi ve saygılarımla. Hasan Göksu

Hasan Göksu PBahçe 
 31.12.2012 16:23
Cevap :
MERHABALAR...Sevgili üstadım HASAN beyciğim :-)) Şu (2012) yılının son saatlerinde size sonsuz sevgiler,selamlar ve saygılarımı sunarım..! :-)) (Fakat bu yorum cevabım şayet size geç gelecek olursa, biliniz ki benimle kaynaklı bir durum olmadığını bilmenizdir.) (2013) YENİ YILINIZ KUTLU VE MUTLU OLSUN..! :-)) Sizin ve sevgili ailenizin sağlıklı,huzurlu bir yıl geçirmeniz temennisi ile :-)) Elbetde inşallah yolumuza hep beraberce iyi günlerde devam edeceğiz.! :-)) Sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılar ANTALYA'dan :-))  31.12.2012 17:18
 

Değerli Necip Bey. Siz sallayın “olta”nızı yine. Sizinki öyle farklı ki, “oltaya gelme” yok; “olta” gidiyor, bulacağını buluyor. Sanal ortamın havasına gelince... Bu ortamda, özellikle birbirini tanımayan insanların, yazdıklarına bakarak, birbirlerine saygılı, eleştirel olmalarını bekledim, beklerim. Sonra her konuda, ayrıntılara inince, farklılıklar çıkıyor ortaya. Sözgelimi aynı “takım”a sevgiyle bağlananlar arasında bile, kişiler söz konusu olunca, farklılıklar çok keskin. Yazılarınızdaki görsellik, emek bir bir uğraş. Eski yıl gidiyor; “kötü şey”ler de geride kalsın. Siz yine atın “olta”nızı; Blog da bir derya... “Olta”ya istenmeyen/ beklenmeyen “şey”ler de takılabilir. “Olta” bu!.. Yeni yılınız kutlu olsun. Saygılar, selamlar.

TURGUT ÇELİK 
 31.12.2012 15:20
Cevap :
MERHABALAR...Sevgili hocam TURGUT beyciğim :-)) Şu (2012) yılının son saatlerinde size sonsuz sevgiler,selamlar ve saygılarımı sunarım..! :-)) (Fakat bu yorum cevabım şayet size geç gelecek olursa, biliniz ki benimle kaynaklı bir durum olmadığını bilmenizdir.) (2013) YENİ YILINIZ KUTLU VE MUTLU OLSUN..! :-)) Sizin ve sevgili ailenizin sağlıklı,huzurlu bir yıl geçirmeniz temennisi ile :-)) Elbetde inşallah yolumuza hep beraberce iyi günlerde devam edeceğiz.! :-)) Sizinle biliyorsunuz bir arkadaş (MB)grubumuzla yüz yüze görüşüp, güzel ve hoş bir sohbet yapmıştık.! :-)) Aşağı yukarı siz benim herhalde (ciğim) takısını ve SEVGİLİ kelimesini yapmacık olarak kullanmadığımı hissetmişinizdir herhalde.? :-)) Gerçi bilenler biliyorda bilmiyenlere de yapacak bir sözüm olamaz, çünkü benim le yüz yüze bir görüşmesi olmayınca belkide haklı olarak benim yapmacık bir "Sevgi Kekebeği" olduğumu zannedebilirler kendi açılarından tabii ki :-)) Sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılar ANTALYA'dan :-))  31.12.2012 17:13
 

Necip Bey, elinize ve yüreğinize sağlık. Ben de aynen sizin gibi düşünüyorum. Selam ve saygılarımı sunuyorum...

Dr Atanur Yıldız 
 30.12.2012 15:24
Cevap :
MERHABALAR...Sevgili ATANUR beyciğim :-)) Çok çok teşekkür ederim desteğiniz ve ilginiz için :-)) Mühim olan "GÖNÜLLER BİR OLSUN.!" :-)) (2013) YENİ YILINIZ KUTLU ve MUTLU OLSUN..:-)) Size ve sevgili ailenize sağlık ve huzurlu bir yıl temenni ederim:-)) Sonsuz sevgiler ve selamlar :-)) ANTALYA'dan :-))  30.12.2012 19:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 701
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1139
Kayıt tarihi
: 31.07.12
 
 

Necip KÖNİ - İnşaat Mühendisi olup, güzel sanatlar onun bir hobisidir. Resim yapmak (karakalem ça..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster