Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
347
 

Mesele ne biliyor musunuz?

Mesele ne biliyor musunuz?
 

alıntıdır


Denemek...

Hiç bilmediğiniz birini tanımayı, hiç olmadığınız biri gibi olmayı denemek. Bazen hayata karşı yalnız durabilmeyi, bazen tek kişilik bir oyundan çıkıp "biz"lik bir hikayeyi oluşturmayı denemek.

Beklemek...

Yarım cümleler kurup, başkasının tamamlamasını beklemek. Kendi içinde döndüğün kısır döngüden bir nebze olsun taşıp, paylaşmayı, anlaşılmayı, önemsenmeyi beklemek.

Kırılmak....

Her seferinde bu kez doğru insan mı endişesi taşımadan cesurca yol almak. Hiç ummadığın, beklemediğin, aklına getiremeyeceğin şekilde kırılmak.

Sarılmak...

Daha önce kağıttan tamamladığın kuleleri tek bir nefesle yıkanlara inat, enkazlarından kurtulup yeni mutluluklar inşa etmek. Umutlara sarılmak.

Gülümsemek...

Dünya her ne kadar inatla her gün aynı işi yapıp seni güne uyandırsa da, etrafın haddinden fazla kalabalıklaşıp birden bomboş kalsa da aynada gördüğün yüze gülümsemek.

Kabullenmek...

Kendine yenilmediğin sürece hayatın hazırladığı olumlu olumsuz her şakayı önce elinden geldiği kadar değiştirmeye çalışmak, kaderin halini aldığında çaresizce değil yeni bir dersi öğrenmenin heyecanıyla kabullenmek.

Dinlemek...

Sussa da konu kapansa demeden, karşındakinin lafını bölmeden büyük bir hevesle yeni kuracağı cümleleri dinlemek.

Görmek...

Herkesin her şeyi gördüğü gibi değil de, göremediğini, keşfedemediğini görebilmek.

Ve sevmek...

Hesapsızca, plansızca, kaygısızca, beklentisiz ve çıkarsızca sevebilmek. Kendini sevmekle başlayarak tüm evreni ve evrenin sana sunduğu her nimeti sevebilmek.

Yeri geldiğinde sevgili için uzun yollar göze almak.

Mesele ne biliyor musunuz?

Sevgiliyi sevmenin inceliği ne?

Kendini mutlu etmekten çok onu mutlu etmenin verdiği keyfi hissedebilmek.

Onun mutluluğu ile mutlu olmak, en çok onunla paylaşmak, ilk günaydını ona bağışlamak.

Sevmek...

önce kendini sevmek ve yanındakini kendin gibi görebilmek.

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili MERVE, YİNE NELER NELER YAZMIŞSIN, İLERLEYEN GÜNLERDE HEPSİNE YORUM YAZMAYA ÇALIŞACAĞIM. Bu arada tatildeydim, şimdilik sakinim, ama, hayatım boyunca hep düz konuştum, kendimi ötelemedim, bilmem bu yorumum yazına uydu mu? Sevgiler KIBRIS'TAN

Göksel47 
 13.10.2012 16:25
Cevap :
Siz yazarsınız da uymaz mı? selamınız yeter Göksel Hanım. İyi tatiller diliyor,sevgiler yolluyorum size.selamlar  14.10.2012 15:07
 

Merveciğim, başarılı bir deneme. Evet kendini sevmek kadar, başkalarını da sevmek, herşeyi sevip kucaklamak gerek.Sevgiler.Öptüm.NAHİDE

NAHİDE ÇELEBİ 
 13.10.2012 10:24
Cevap :
Mutluluk parfüm gibidir önce kendine sıkacaksın ki çevrene yayılsın diye bir alıntı geldi aklıma. doğruymuş demek...sevgiler Nahide Hanım  14.10.2012 15:06
 

MERHABALAR...Sn.MERVE hanım :-)) Tarifler mükemmel " Denemek-Beklemek-Kırılmak-Sarılmak-Gülümsemek-Kabullenmek-Dinlemek-Görmek ve en önemlisi Sevmek " =İşte hayat-İşte yaşam-İşte nefes....:-)) OLTAYA TAKILDI..:-)) Sevgiler ve selamlar :-))

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR 
 13.10.2012 10:01
Cevap :
İşte, yaşam, işte nefes, işte hayat daha ne olsun. siz gerekeni özetlemişsiniz zaten,selamlar-teşekkürler...  14.10.2012 14:57
 

Sen bunları söylerken, ben de gençliğin ne kadar güzel, ne kadar umut dolu olduğunu düşünüyorum. (Laf aramızda koyduğun o güzel resim, yazının güzelliğini bastırmış..!)

Erdal Ceyhan 
 12.10.2012 23:54
Cevap :
Bir daha güzel resimler seçmeyeceğim:) beğendiğinize sevindim. her yaşın her dönemin güzelliği başka. umut,ümit yaşam boyu tükenmeyen bir bereket hayatımızda.sevgiler,selamlar Hocam.  14.10.2012 14:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1886
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster