Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
214
 

Milliyet Blog’da 6. Yıl

Milliyet Blog’da 6. Yıl
 

Benim bu özel günleri unutma hastalığım galiba hiç geçmeyecek. Doğum günlerini unutmalar, yıldönümlerini unutmalar, hele hele evlilik yıldönümünü unutmalar filan bir gün başıma iş açacak.

Zevce hazretleri her ne kadar özel günleri unutmama şimdilik pek fazla ses çıkarmasa da bir gün biriktirdikleriyle birlikte acısını fena çıkarak diye korkuyorum yani. İlk çıkmaya başladığımız gün olsun, nişan yıldönümü olsun, evlilik yıldönümü olsun hep aklımdaydı aslında. Ama ne hikmetse son yıllarda unutmaya başladım.

Aslına bakarsanız son yıllarda bazı değişiklikler de olmadı değil. Belimdeki rahatsızlıkla birlikte ard arda bir sürü hastalık çıkmaya başladı. Tam “birini hallediyoruz galiba” diyorum hooop bir tane daha çıkıyor. Üstelik bir önceki tam hallolmadan.

Acı gerçeği kendime haykıramasam da sağolsun acı söyleyen dostlarım var. Onlar söyleyiveriyorlar. Yaş 40 olunca devran tersine dönüyor anlayacağınız. Hatta tıbbiyeden bir arkadaşım ilginç bir örnekle durumu özetledi: “Çarşıda gezerken 73 model bir renoya rastlarsan bak bakalım nesi kalmış... sonra da bizimle karşılaştır.. iyiyiz la yine”

E haklı.. O arabaları hurdaya çıkarıyorlar şimdi. Çok şükür çata pat da olsa çalışıyoruz daha :) Konuyu yıldönümüne getireceğim de getiremedim bir türlü.. Evet, yıldönümünü unuttum yine. Milliyet Blog’da yazmaya başladığımızdan beri 5 yıl bitmiş. 6. Yıla girdik evelallah.

5 yılın istatistikleri de kısaca şöyle:

Toplam blog: 663, Toplam yorum: 3826, Toplam mesaj: 132, Ort. okunma sayısı: 1232

İstatistikler her zaman doğruyu/gerçeği söylemiyor tabi. Gerçek olan bir avuç blog dostumuzun yazılarımıza teveccüh ettiği, zaman zaman yorum ve katkılarıyla bizi zenginleştirdiğidir.

Zaten herkes okuyacak, herkes anlayacak diye bir kural yok. E zaten çoğu zaman kuş da kondurmuyoruz. Aşağı yukarı herkesin bildiği şeyleri farklı bir üslupla, farklı bir şekilde anlatıyoruz. Arada orijinal olanlar olsa da geneli öyle..

Neyse daha uzatmayalım. Sağlığımız elverdiği ölçüde yazmaya devam.

Selam ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

08.12.2013

www.murathacioglu.com

https://twitter.com/murathacioglu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sağlık ve mutlulukla nice yıllara...

Necati TÜFEKCİ 
 17.12.2013 16:02
Cevap :
Teşekkür ederim. Selam ve muhabbetle.  17.12.2013 16:42
 

Nice altı yıllara, sağlıkla...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 10.12.2013 22:24
Cevap :
Sağolun, teşekkür ederim. Selam ve muhabbetle..   11.12.2013 16:32
 

Uzun yıllar bir sitede yazınca zaman içersinde tercihler değişebiliyor Murat bey. Örneğin siz eskiden mizah ağırlıklı yazarken, son zamanlarda tarzınızı değiştirdiniz. Belki de zaman içersinde MB bizleri daha da olgunlaştırdı. Ben de diğer yorumcular gibi sağlıklı olarak nice bloglar yazmanızı diliyorum. Saygılar, selamlar....

Erol Özışık 
 10.12.2013 21:20
Cevap :
Biraz öyle oldu haklısınız. Hem yaşımız da ilerledi yav. Gördüklerimiz, okuduklarımız ve yaşadıklarımız olgunlaşmamıza muhakkak katkı yapmıştır. Daha iyi ve daha güzel bloglarda buluşabilmek ümidiyle. Selam ve muhabbetle   11.12.2013 8:05
 

Ne kadar da orostopol, (Pardon) vefasız bir sitemiz var değil mi, Sayın Doktorum? Biraz ortalıkta gözükmeyince "helvayı" karıveriyorlar! Ben bu durumu çok ama çok öncelerinden biliyordum ama sakalımız yoktu tabii. Neyse; "öğrendiğimiz" yanımıza kâr! Beni anlıyorsunuz, değil mi? Selamlar, saygılar elbette!

Ümit Culduz  
 10.12.2013 19:46
Cevap :
Birden orostopol filan görünce şaşırdım, kalakaldım. Yorumun devamını okuyup anlamam hayli vakit aldı :)) Sizi birtek ben anladım, inşallah yanlış anlamamışımdır. Selam ve muhabbetle.   10.12.2013 19:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1658
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster