Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
913
 

Milyarlar İsraile mi uçtu?

Milyarlar İsraile mi uçtu?
 

Burnuma pis kokular geliyor


2 Ekim tarihli "ABD dersini aldı mı" başlıklı yazımın büyük ilgi göreceğini ummuyordum. Okunma sayısı 400'ü geçince, BBG'ye mi uğradım diye endişelenmiştim. Malum bazı devletler (tabii ki başta İsrail), içinde kendilerini ilgilendiren kelimeler geçen metinleri hemen arşivliyorlar. Bugün okuduğum dış politikada usta bir yazarın köşesindeki iddialar yazımı kısmen destekler nitelikteydi.

Yazarın duyumlara dayanan iddiasına göre ABD'de batan Lehman Brothers şirketinin 400 milyar doları batıştan bir süre önce İsrail'deki üç bankaya uçmuş bile. Bankalar ve bankerler belli ama İsrail yasaları izin vermediğinden
Amerikalı yetkililer araştırma yapamıyorlarmış. ABD yönetimi kurtarma paketini 750 milyar dolardan açtığına göre 400 milyar iyi para doğrusu.

Komplo teorilerinin çoğuna inanmam ama bazıları da cuk oturur. Şimdi acizane ben de bir komplo teorisi kurayım. Dünyadaki finans kaynaklarının büyükçe bir kısmının yahudilerce yönetildiğini kabul edersek ve bu kaynakların çeşitli yöntemlerle İsrail'deki veya kontrol altındaki Asya bankalarına yönlendirildiğini varsayarsak Siyonizmin " Bul karayı al parayı" oyunu oynadığını söyleyebilir miyiz? Yani "Vur İran'a al parayı".

Nasıl komplo ama değil mi?

Anti-seminist değilim ama Dünyadaki Yahudi sermayeli Banka ve Bankerlerin iyi takip edilmesi gerektiğine inanıyorum. Malum-u aliniz Nesim Malki cinayetinde bizzat İsrail gizli servisi devreye girmiş ve duyumlara göre paralar son kuruşuna göre tahsil edilmişti.

Kalın sağlıcakla.

15 Ekim 2008 saat 16.40

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Koskocaman amerikan parlementosunu bir avuç yahudinin yönlendirdiğini düşünürsek, teoriniz hiçde komplo teorisi değil. Sevgiler ....Saygılar.....

izmirli doksanyedi 
 17.10.2008 18:45
Cevap :
Ben de son günlerde hep bunu düşünüyorum. Selam ve saygılar.  17.10.2008 23:11
 

Amerika ve Avrupa'nın içerisinde bulunduğu durumun doğrudan ekonomi ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bilindiği gibi klasik anlamı ile ekonomi; üretim (hizmet) ve (takası) değişimidir. Tüm dünyada halen aslanlar gibi üretimler ve hizmet sektörü ayaktadır. Peki olanın adı nedir? Birinci planda faiz, arkasında yaşlanan, yorulan ülke gerçeği vardır. Kısa özeti ile 100 yılda bir medeniyete bayraktarlık yapanlar yorulmakta ve bayrağı kendisini takip edene (uzakdoğu ülkeleri gözüküyor) devretmektedir. Bunu bilen (para) finans (patronlar) piyasaları malı pardon köpüğü götürmektedirler. Peki, bu köpük işinde bizim (Türkiye'nin) başımız kel mi! göreceğiz. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 16.10.2008 16:02
Cevap :
Çoktan beridir sayfandaki fotoğrafında neden kulağının arkasını gösteriyorsun diye merak eder dururdum. İşte Türkiyemizin durumu da buna benziyor. Başımız kel değil ama bir kulağımızın arkası kaldı. Selamlar.  16.10.2008 20:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 526
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

İlahiyat Fakültesi mezunu emekli İmam-Hatibim. Emekli olunca yazarlık uğraşına ağırlık verdim. İlk k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster