Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Nisan '07

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
794
 

ODTÜ'lüler nerede yahu?

ODTÜ'lüler nerede yahu?
 

Takvim yaprakları 6 Ocak 1969 tarihini gösterdiğinde; yeni Amerikan büyükelçisi ‘’Komer’’ Odtü’yü ziyaret eder. Komer Vietnam’da 40.000 kişinin katili olmakla suçlanan ve sevilmeyen bir adamdır.

O gün hiç beklenmeyen bir olay olur. Ulusal duyarlılığı yüksek ve Anti-Amerikancı Odtü gençliği Büyükelçi’nin arabasını yakar. Büyükelçi , bu olaya karşı duyduğu hayreti şu sözlere döker’’ Biz bu Üniversite’de eğitim ve müfredatı çok ağır tutmuştuk. Ama görüyorum ki bu durum öğrenciler için yeterli olmamış.’’

Ancak bu protestonun bedeli çok ağır olacaktır. Her konuda bize bedel ödeten ve bedel alan Amerika, Odtü’lü öğrencilerin bir bir öldürüleceği Anarşi ortamına zemin hazırlamakla suçlanacaktır. Deniz, Yusuf ve Hüseyin; bir kişinin BİLE burnunu kanatmadıkları halde, dört Amerika’lı askeri kaçırdıkları ve diğer suçları nedeniyle idam edileceklerdi.

O Deniz Gezmiş ki! Amerikalı askerlerden birisini karısı hamile diye bırakmıştı. Diğerini başka bir nedenle. Kalanları da ‘’Tüm Amerika’nın suçu bunların mı?’’ diye bırakmıştı. Bugün insanları yerlerde sürükleyip, öldüren hırsızların salıverildiğini düşünürseniz, içinizin yanmaması mümkün değildir.

İşte bu delikanlıların idamı meclis’te oylanırken. Başbakan Demirel oyunu tek değil iki eliyle verir. ‘’Evvet’’ derken iki elini de kaldırır. Bu Odtü’lü çocukları idama yollamanın utancını taşıyanlardan Sayın Demirel şimdi soruyor’’ Odtü’lüler nerede?’’

Kümesteki sağlıklı tavuklarını kuş gribi çıkınca hemen ölüme teslim eden Sayın Demirel. Odtü’lüler sizin görebileceğiniz yerlerde değil, bilesiniz. Kimini öldürdüler, kimini işkencede bıraktılar, kiminin hayatını söndürdüler. Ulusalcı, Kuvvacı, ülkesini seven bu çocuklar yok edildi Sayın Demirel. Sizin verdiğiniz oylarla asıldılar, hatırlar mısınız?

Kimseyi öldürmemiş üç delikanlıyı asanlar. Ülkesini, işçisini, köylüsünü seven bu gençleri asanlar. Neden on binlerce Vatan hainini asamadınız? Bu ülkeyi kan gölüne çevirenleri neden asamadınız? Askerlerinizi kaçıran, öğretmenlerinizi öldüren, kışlalarınıza saldıranları neden asamadınız? Teröristleri besleyen ülkeleri neden vuramadınız?

Siz bu ülkenin en yüksek yerlerine çıktınız. Neden yapamadınız? Yorgun gözlerinizle bana bakınız ve cevap veriniz. Neden?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazılarınız sürüyor:) biz bugun hayvan barınaklarından birinde üsküdardaydık..çok keyifliydi. sevgili veterinerimiz Volkan bey'e ve hemşiremiz Gülhan hanıma Reiki inisiyasyonu ve eğitimi verdim:) 2 hayvanın sahiplendirildiğini müjdelemek isterim..darısı ötekilerin başına..biliyor musunuz barınaklardan ücretsiz hayvan edinilebileceğini bilmiyor pek çok insan..bir bacağı kesilmiş, henüz ameliyat olmuş ve nekahat dönemini yaşayan bir diğeri yakında evime konuk olacak. pek çokları hayvanları evlerinde bir süre konuk edebileceğini de bilmiyor..bilenler nerede derseniz! bende bilmiyorum! sevgiler

Su Karakuş 
 28.04.2007 21:40
Cevap :
Sevindim gerçekten. İnsan için, hayvan için, dünya için gayret edenler insan benim için; diğerleri canlı. Yani, sadece kendini düşünen. Hayvanları poşete koyup atan, su kaplarını kaldıran, aç insanları görmeyene insan denir mi ? Bu arada, havalar ısındı ve mümkün olan her yere su kapları konmalı. Ben iki tane susuz kediyi ölmek üzere iken veterinere zor yetiştirdim, üç gündür yememiş içmemiş. Her yere de yazalum lütfen. esen kalın.....  29.04.2007 17:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 187
Toplam yorum
: 702
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1240
Kayıt tarihi
: 02.10.06
 
 

İyiye ve güzele götürmeliyiz Dünyayı. Sürekli daha çok kazanmak, daha yukarıdan bakmaya çalışmak,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster