Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '07

 
Kategori
Otomobil
Okunma Sayısı
1628
 

Onun arabası var güzel mi güzel...

Onun arabası var güzel mi güzel...
 

Nasıl bir tutkudur bu, bir araba altı üstü diyorsunuz, öyle değil işte bütünleşir mi insan arabasıyla, bu kadar sevgiyi hayatında ki başka bir kişiye verse, eminim karşıdaki kendinden geçerdi.

Her Pazar sabah erkenden yıkamaya götürür arabasını iç-dış, temizler, parlatır, ışıldatır, sanırım güneşin ışıkları arabaya, oda malum şahsın gözlerine yansıyor. Onu ilk tanıdığım da bana anlamsız geliyordu bir nesneye bu kadar değer vermesi, ama şimdilerde hiç de öyle değil, insanın bir tutkusu olmalı hayatta, bağlanmalı bir şeylere sıkıca, değer vermeli, öyle ki onsuz hayatın anlamı olmamalı…..

Bir çoğumuz bu değeri bir insana veririz ama ne kadar karşılık alırız. Sanırım onu da bu tutkuya iten kişilere verdiği değerin karşılığını alamaması, oysa bir arabadan ne bekleyebilirdi ki, ona verdiği her şey karşılıksızdı ve böyle mutlu ediyordu kendisini, başarıyordu da.

Bazen kıskanıyorum arabayı, bana o kadar masraf etse, bakım yapsa, dünya güzeli bir kız olurdum heralde. Kızıyor öyle deyince, sen anlamasın diyor, modifiye yapmış, şekil yapmış, marjinal olmuş, olsun ne yapalım diyorum ama içten içe bende beğeniyorum, şımarmasın diye çaktırmıyorum. Sanırım birgün bu şanslı araba satılırsa, dile gelir de benim burada kelimelerle anlatamadığım değerini gösterirse, sanırım kıskanmakta haklı olduğumu anlarsınız …

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim arabam yarın servise girecek, sanki o parkta olmayınca başına bir şey gelmiş gibi içim sızlıyor. Eğer biri kapısına, kendi kapısı ile vurup boyasını çizmişse beddua ediyorum, 'senin arabana da vururlar inşallah, hiç mi acımadın' diye :)))))) Ama galiba bu sevgi diğer sevgiler gibi önlenemeyen bir sevgi, anlamak için yaşamak lazım... Saygılar.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 15.05.2007 1:37
Cevap :
Sizi çok iyi anlıyorum,tutkuyla bağlandığınız şeylerin başına birşey gelmesi insanı çok üzer, bu bazen araba,bazen aşk,banzen de insanın kendisidir. Sevgiler.............  16.05.2007 11:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1328
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1993'den beri Antalya'da yaşıyorum. Bilgisayar programcılığı mezunuyum ve şu anda bilgisayar firması..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster