Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '17

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
200
 

Playstation Yaz İndirimleri ve PS Store İndirimlerinin Şifreleri

Playstation Yaz İndirimleri ve PS Store İndirimlerinin Şifreleri
 

Konsol satın almaya korkan kişilerin birincil sebepleri oyunların fiyatlarıdır. Her bir oyuna iki yüz küsur lira ödemek göze korkutucu gelmesi doğaldır fakat durum aslında tam manasıyla öyle değil. Özellikle Sony firmasının Türkiye’ye verdiği destek, fiyat politikaları, yaptıkları kampanyalarla çıkış fiyatlarından oldukça düşük maliyetlere oyun elde etmek mümkün. Oyun çıkışından zaman geçtikçe bu indirimlerin miktarları da artıyor, yeni konsol alanlar için konsola özel oyunlar oldukça uygun fiyatlara sunulabiliyor. Bu yazıyla Sony firmasının indirim sürekliliğinden ve yaz indirimlerinden bahsedip, konsola olan korkuları biraz azaltacağımı düşünüyorum.

Öncelikle PS Store Türkiye kapsamında ne zaman konsol edinirseniz edinin kesinlikle bir indirim dönemine denk geleceğinizi söyleyebilirim. Bu indirimler genellikle 15 günlük periyodlar halinde sıralanıyor. Bazı büyük indirimler 21 gün veya 1 ayı bulan sürelere yayılıyor, aynı kampanyada bazı oyunlar bir süre sonra kaldırılırken yeni oyunlar eklenebiliyor. Ayrıca “Haftanın Oyunu” adı altında haftalık bir indirim kampanyası sunuluyor. Bu kampanya bir aylık büyük indirimlerin sunulduğu sıralarda erteleniyor, 15 günlük kampanyalarda yineleniyor.

Kampanya olmayan dönemleri son bir buçuk yıl için pek hatırlamıyorum. Çok çok Avrupa ile uyum sağlamak için birkaç günlük tarihsel kaydırmalar yaşanır ama kampanya eninde sonunda başlar. İsimlerinden ve özelliklerinden bahsetmek gerekirse Yaz, Kış, Sonbahar ve İlkbahar adı altında mevsimsel olarak sunulan kampanyalar bulunur. Yaz ve Kış olanlar biraz daha uzun sürebilir. Bunların dışında farklı tarihlerle verilen yıl içerisinde tekrar edebilen, Sony özel oyunlarının indirime gittiği Playstation’a özel kampanyası vardır, sadece konsola özel oyunlar sunulur. EA firmasına ait kampanyalar arada verilir, galiba Ubisoft firmasına ait bir etkinliğe de denk gelmiştim. Japon oyunları kampanyası, PS PLUS’a iki kat indirim kampanyası yine ara sıra tekrar eden kampanyalardır. Ayrıca Amerika’da başlayan alışveriş çılgınlığı Kara Cuma ve Yılbaşı kampanyaları mevsimi bilinen, oyunların altın dönemi sonbahar aylarını takip eden ve yeni oyunları içeren farklı kampanyalardır.

Gelelim yazının yazıldığı dönemde, bir aylık bir zaman dilimini kapsayan büyük yaz indirimlerinde gözüme çarpan oyunlara. İlgilenenlerin kaçırmaması gereken, PS4 sahibi olmaktan çekinenler için faydalı olacaktır. Belirttiğim oyunlar dışında PS Store adresine girerek diğer indirime giren oyunlar da incelenebilir. Ayrıca bunlara bir süre sonra yenileri eklenecektir çünkü her oyuna ait kampanya bitiş tarihi farklılık gösteriyor.   

Yaz İndirimlerinde Kayda Değer Gördüğüm Oyunlar:

Gta V: (89 TL) Konsol –PC ayırt etmeksizin çoğu oyunseverlerin beğendiği bir oyun. Piyasaya sürüleli hayli süre geçmesinerağmen hâlâ çok satılanlar listesinde. Oynamamış olanlar için gayet iyi bir fırsat.

Fifa 17: (59 TL) 269 TL lik fiyat çoğu kez indirime girdi. Yenisi gelene kadar minimum fiyatı bu olacaktır muhtemelen. Hikâye modunu merak edenler için gayet uygun fiyat ama yeni sezona az kaldığından miadını doldurmak üzere…

Ratchet & Clank: (49 TL) Eğlenceli oyunları seviyorsanız, çocuğunuz varsa, gençseniz kaçırılmaması gereken yapımlardan. Tamamen Türkçe olması ayrı bir artısı…

Battlefield 1 : (89 TL) Bana göre geçen senenin oyunu. Tadımlık ama çok aşırı kısa olmayan bir hikâye modu ve ömürlük multiplayer oynanışıyla vereceğiniz ücreti kesinlikle karşılayacaktır. Oyunu yeni edinen bir oyuncunun aylarını geçirebileceği bir yapım…

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands: (119 TL) Açık dünya ve Ubisoft oyunlarını sevenler için yeni diyebileceğimiz bir yapım. İlerleyen zamanlarda fiyatları daha fazla düşecektir ama bekleyenlerin, yirmi lira daha ucuzlasın demeyecek oyuncuların tercihi olabilir.

Uncharted: The Nathan Drake Collection: (74 TL artı yüzde 10 ps plus) İlk kez Playstation konsola sahip olanlar için kaçırılmaması gereken bir koleksiyon. PS3 için çıkan serinin yeniden yapım versiyonu, tamamen Türkçe halde bu pakette sunuluyor, tek tek almak isteyenlere de indirimler geliyor ama takım halinde gayet ideal.

STAR WARS Battlefront Ultimate Sürümü (29,99 TL) Miadını doldurmak üzere olan bir oyun daha fakat 30TL lik fiyatını sonuna kadar hak eder. Alan kişi sonbahara kadar oynayabilir. Bazı eksiklerine rağmen günler geçirilebilecek, grafikleriyle hayran bırakacak olan yapım bu fiyata denenmeyi hak ediyor.

The Last Guardian (59 TL) Yıllardır beklenen yapım, bazı teknik sorunlarına rağmen piyasaya çıktı, bazı hataları düzeltildi, indirimler gördü, Türkçe altyazı sunuyor. Benzersin bir yapım, özellikle hayvanlarla aranız iyiyse güzel bir düş misali edinilebilir.

Titanfall 2 (59 TL) Şansıma göre geçen senenin en iyi FPS oyunu ki sene boyunca çok özel oyunlar çıktı. Uzun uzadıya anlatmak isterim ama kısaca düşüncelerimi aktarmaya çalışacağım. Yukarıda Battlefield 1 yılın oyunudur diyebilirim dedim, e bu da FPS, nasıl en iyi FPS Titanfall 2 oluyor diye sorulabilir. Battlefield 1 komple bir oyun, tek kişilik hikâye modunu bitirince asıl olayı multiplayer başlar ve eğer ek paketlerini de edinirseniz daha uzun süre tazeliği yenilenecektir. Titanfall 2 ise harika bir tek kişilik senaryo ve tatmin edici multiplayer modunu beraberinde getiriyor. Call of Duty oynayanlar Titanfall 2’yi denerlerse akıcılığı rahatlıkla fark edeceklerdir. Tek kişilik bölümlerse bana Half Life 2 ‘yi anımsattı. Her bölümde farklı harita tasarımları ve yeni oyun dinamikleri sunarak oyunun verdiği tadı sonuna kadar taze tutuyor. Anlatmak fazla uzayacak, eğer FPS seviyorsanız kesinlikle kaçırılmaması gereken bir oyun özellikle bu fiyatlar bir fırsat.

Bloodborne (59 tl artı %10) Açıkçası oynamadım, biraz seyrettim ama namından gayet iyi haberdarım. Her oyuncunun rahatlıkla oynayabileceği bir oyun değil fakat isteyenler zamanla alışacak, tarif edilmez bir deneyim kazanacaklardır. Fiyatı merak edenler için uygun…

Mortal Kombat XL (59 artı %5) Dövüş oyunlarını çok severim, özellikle Street Fighter’a ilk göz ağrım olması sebebiyle özellikle sempati beslerim ama Mortal Kombat X ve eklerini içeren XL versiyonu PS4’te oynadığım en sağlam dövüş oyunu diyebilirim. Son dönemdeki Tekken 7, Injustice 2 gibi oyunları denemedim ama Mortal Kombat’ı geçer mi bilemiyorum. 49 TL ye X, 59 TL ye XL versiyonu dövüşsevenler için harika rakamlar. Hikâye modu oldukça tatminkâr ve eğlenceli.

DOOM (49 TL) Bilen bilir, FPS in babasıdır. Eskiden türe DOOM türü denirdi, yıllar sonra yeniden çıktı, gayet akıcı oynanış, güzel grafikleriyle eski eğlenceyi yeniden yaşattı. Gittikçe zorlaşan yapısıyla bulmaca çözmeden çılgınca eğlence sunuyor, 49 TL’yi hak eden bir yapım kesinlikle.

KNACK (14,99 TL) Oğlumla oynadığım oyunlarda bahsetmiştim. Serinin ikinci oyunu gelmeden özellikle çocuğunu varsa 15 TL ‘ye gözü kapalı alınır. 

NBA 2K17 (74 TL) Vadesi tükenmek üzere olan oyunlardan ama basketbol severler alsa uzun süre oynar, yenisi çıksa indirime girene kadar yine oynar. Modları hayli vakit harcatır, çok çok ucuz değil ama verilen parayı karşılayacak kadar zaman geçirtecektir.

Batman: Arkham Knight (49 TL) Fiyatına göre dolu dolu bir oyun diyebilirim. Tekrarlanan görevler fazla kafa yormasın. Uzun süre oynanacak, harika grafikleri ve mekanikleriyle oynayanlara keyifli anlar yaşatacaktır. Yalnız yan görevleri  ana görevle birlikte bitirmekte fayda var özellikle şehre gizlenmiş işaretleri bulmak gerekiyor yoksa oyun bitmiyor, başıma geldi, son bölümü bitiremeden bıraktım, usandırdı çünkü Bilmececi’nin son görevine geçiş için sunduğu şartlar.

The Order: 1886 (38,99 TL) PS4’ün çıkış oyunlarından, çok eleştirildi, çok yerildi ama TPS sevenler, hikaye sevenler, teknoloji görmek isteyenler 39 TL ye aradıklarının karşılığını rahatlıkla bulacaktır. Biraz kısa sürüyor deniyor ama tadında bırakan oyuncular için ideal bir deneyim fiyatına oranla.

inFAMOUS Second Son (29,99 TL) Bu alınır işte, eğlenilir, tamamen Türkçe havası tadılır, tadı damağınızda kalır. Yeni PS4 sahipleri için çok güzel bir fırsat. 30 TL nizin karşılığını sonuna kadar verecektir.

EA Aile Paketi Need for Speed - Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 -Unravel(74 TL) Oynamamışsanız bu oyunlarla bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz tabii interneti olan bir ortamdaysanız. Gayet güzel bir paket, farklı ve eğlenceli oyunlar mevcut. Tek bir paketle uzun süre geçirmek isteyenler için çok uygun. Yarış, TPS ve platform bulmaca oyunu iç içe, özellikle NFS nin grafikleri hayran bırakacaktır.

Rayman Legends (23,99 TL) Oğlumla oynadıklarımızda yine bahsettim, bizim ilk göz ağrımız. Sadece çocuklar değil, yetişkinlerin de eğleneceği, birlikte hoş vakit geçirilebilecekleri bir yapım. Fiyatı vereceklerinin yanında hiç kalır…

Battlefield 4 Premium (29,99 TL) Eski bir yapım ama tüm ek paketleri, haritaları içerdiğinden alınması fiyatına bakıldığında saçma görülemez. Battlefield 1 ‘in eski havasından sıkılanlar için, multiplayer sevenler için, FPS savaş oyunlarını sevenler için 30TL lik fiyatı, multiplayer eğlencesiyle rahatlıkla edinilebilir.

Gözüme çarpan, çoğunlukla oynadığım, beğendiğim oyunlardan kısa bilgiler sunmaya çalıştım. Yukarıda belirttiğim gibi kampanya bitiş tarihleri her oyuna göre değişim gösteriyor, yeni oyunlar da bir veya iki hafta sonra eklenecektir. PS Store adresinden göz atabilir, ilginizi çeken başka fırsatları yakalayabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler…

Yazan: Emrah SUBAŞI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1858
Kayıt tarihi
: 07.07.17
 
 

Tüm oyunseverlere merhabalar… Bir roman yazarı olarak en sevdiğim hobim hakkında yazılarımı payla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster