Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
497
 

Sadece bir çizik mi yürekteki?

Sadece bir çizik mi yürekteki?
 

-Tebrik ediyorum seni. dedi kalemine çok güvendiğim kalemşör bir dostum.

-Çok güzel yazıyorsun.

-Yahu biraz yürekten çizik olmak lazım galiba,böylesi demli yazılar yazabilmek için.

Alaycı oldu gülümseyişim.

- Biraz yüreği çizik mi?

Canımdı benim ya. O sıcacık bakan turkuaz gözleri, aslında o kadar iyi biliyordu ki yüreğimin sadece birazcık çizik olmadığını. Züğürt tesellisi idi işte.

Yüreğim hoyrat bir el tarafından , sökülüvermişti bir hamlede sonra fırlatılıp atılmıştı kanlı kanlı ,bir duvara, bir süre yapışıp kaldıktan sonra o soğuk ve pütürlü duvarda, duvarı yalayarak aşağı süzülmüştü yüreğim, sonra o hoyrat elin, hoyrat ayağı tarafından iyice bir ezilmişti. İşin komik tarafı karşımdakinin bunu yaparken, bu yüreğin bana değil O'na ait olduğunu bilmemesiydi. Bir de ne yaptığının farkında olmamasıydı.

Tıpkı benim gibiydi O da. Zeki, çalışkan,becerikli,ne olduğunun ve kim olduğunun farkında ve üstün olduğunun da farkında. İnsanların üstün olduklarını fark etmeleri çok acı. Üstün olduğunu fark ettiğin zaman toleranslı ve alttan alan biri olamıyorsn.Tahammül sınırların da zorlanıyor ister istemez. Bu durum da en çok iş hayatında başına geliyor. Nasıl zengin olduğu bilinmeyen bir takım eksik akıllılar karşına dikilip de paraları ile insanın üzerinde hakimiyet kurmaya kalktıklarında eninde sonunda bıçak kemiğe dayanıyor ve "Dur arkadaş ne oluyor?" deme ihtiyacını hissediyorsun. Ve bakıyorsun ki kaybeden sen olmuşsun. Böylelikle her şeye karşı isyanın ve acımasızlığın başlıyor. Haksızlığa uğramış ya da uğratılmışsın keza bir şekilde. İşte O'nun yaşadığı da buna benzer bir şeydi. Bense erkeğimin yanında sonuna kadar duracağıma ant içtim. Etimin, budumun ne olduğunu unutarak. O'na söz verdim. Güvenini sağladım. İnanmasını sağladım. Sonra da daha ilk adımda olayların da aksi gelişmesiyle O'na olan güvenim sarsıldı. Güvenen bir erkek ve güvenmeyen bir kadın.

İşte o yürek bu yüzden bu hale geldi. Şimdi soruyorum kendime hoyrat ele hükmeden hangi beyindi?O'nun beyni mi kendi beynim mi?

Sadece birazcık çizik bir yürek olsaydı keşke. O zaman birşeyleri birazcık onarabilme şansı da olurdu. Artık yürek yerine bir sakatat taşıyorum. Bayağı hasarlı bir sakatat. Adil olmak lazım. Bir kşi değil elbet bu yüreği bu hale getiren. Çizik, hatta yaralı bir yüreğe denk geldi zavallı, O'ndan gelen son ve öldürücü darbe ise sakatata çevirdi işte yüreği.

O kadar umarsız, o kadar yorgun ve o kadar sıkkını ki şimdi hayata karşı.Güzel yazılar yazıyor olabilirim.İfade yeteneğim kuvvetli olabilir.Beni anlayanlar çok olabilir ki bu benim iin gerçekten çok önemli ve çok teşekkür ediyorum herkese ayrı bir mutluluğu ver okunuyor, anlaşılıyor ve takdir görüyor olmanın. Beni anlamasını en çok istediğim, yanımda olmasını en çok istediğim, gözlerinin taa içine bkmayı en çok istediğim insana kendimi ifade edemedikten sonra bu yürek sakat da olsa, sapasağlam da olsa can yanıyor bir kere.Sevgili dostlar size tavsiyem sakın duygu ve aşk insanı olmayın bedeli bir yürek kadar ağır.Sevgiler...!!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ne önemi var değil mi?belki okuyordur yazılarınızı, anlıyordur ama cin işkencesi susmayı tercih ediyordur..yüereğimi acıttınız gerçekten hani çeken anlar mı olurya bu durumda bilmem..ama ben artık diyorum ki aşk adına yada aşkım adına, köpekler burnunun ucundaki gökkuşağının renklerini farkedemezler, renk körüdürler köpekler..ozaman bu bedel bu değer ona değmez diyorum kendi kendime..Sevgiler

roji 
 03.08.2007 10:01
Cevap :
susuyor evet ama susması bence cin iskencesi olsun diye değil konustukca canımı yaktıgını bildiği ve başka bir dili de konuşamadağı için ben onu o kadar suçlamıyorum yaşanan hiç bir şey tek taraflı yaşanmaz.ödenen her bedel yaşananlar için değer bence.ve herşeyin iyi ya da kötü bir bedeli vardır.sevgiyle kalın.  03.08.2007 11:50
 

Yazını okurken kendi yüreğimdeki çizikleri düşündüm yine:) Düşününce hayat anlamını yitiriyor, ben mutsuz oluyorum, artık düşünmeden yaşamaya çalışıyorum kısacası bencil olmak lazım hayatta çünkü kaybeden sadece özündeki değerler oluyor. Sana ufak bir tavsiye, sadece yaşa ve biz de senin güzel yazılarını okuyalım...Saygı ve sevgiler o sakatata benzettiğin ama içinde güzelliklerin dolu olduğu yüreğine...

drgayemm 
 03.08.2007 9:31
Cevap :
ne yazık ki güzellikere yer kalmamış bir toplumda yaşıyoruz hayatımın her döneminde bencilliğe karşı oldum benden ne kadar götürürse götürsün karşı oldum ve bazen yıpranmalarımdan dolayı yaşadığım içine kapanıklıklar bencillik olarak değerlendirildi hayır bencillik doğru değil doğru olmamalı hem kendimize hem diğerlerine yazık olur.sevgiler.  03.08.2007 9:49
 

Hiç bir söz kalbin değerini ve önemi azaltamaz. Anlamlı ve güzel düşünceler, sözler onu çoşturur ve yönetimi ele almasına neden olur. Sevgiyle.

Özkan Salman 
 02.08.2007 23:01
Cevap :
bazen sözler sadece söylendiğiile kalabiliyor ne yazık ki onları yaşamaya korkanlar o kadar çok ki.aynen sevgiyle.  03.08.2007 1:39
 

acıttın yüreğimi.Hayat süprizlerle dolu inan.Bu kadar acı belki umudunu yitirmene sebep oldu,belki aşka olan inancı kırdı,kalbin çok yaralı belki.Ama dünya hala dönüyor ve yarın ne olacağını bilemeyiz.Belkide ruhuna ve kalbine ilaç gibi gelecek olan aşk yakınındadır.

emel dedeoglu 
 02.08.2007 22:39
Cevap :
aşk güzelşeydir ya aşka olan inanç kırırlır mı hiç.sevgiyle kalın.  02.08.2007 22:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 320
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1786
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

01/06/1967 Rize/fındıklı doğumlu olmama rağmen doğum yerimi hiç görmedim. Türkiye'nin hemen her ilin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster