Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
393
 

Kadın Deyip Geçmeyin

Kadın Deyip Geçmeyin
 

Dünyanın en güzel duygusu, kadın olmak(bence:)). O kadar çok yönümüz varki aslında gösteremediğimiz veya gösteripte anlaşılamadığımız. Bu güne kadar çoğu bayan arkadaşlarımdan duymuşumdur. "Keşke, erkek olsaydım"Bunu her söyleyene merak edip sorarım. Nedir bu kadar cazip gelen?
" Çocuk doğurma derdi yok, ev işi derdi yok, gece bebek ağladığında genelde ben bakıyorum v.s."
Eeee.. n'olmuş? Ne zorlukları var bunların. Daha doğrusu tatlı zorluklar bunlar. Annelik duygusunu henüz bilmiyorum ama düşüncesi bile içimi kıpır kıpır etmeye yetiyor. Boşuna dememişler, cennet annelerin ayakları altındadır diye:)

"Kadınları yalnız güzellikleriyle görenler onlara "Güzellik Kaynağı" derler;doğru düşünenler ise aylarca sıkıntıya, tehlikeye katlanarak neslin çoğalmasına hizmet ettiklerinden "Hayat Kaynağı" adını verirler;dünyaya getirdikleri çocukları sevgi ile büyütüp adam ettiklerinden "Terbiye Kaynağı" kendilerine ve onlara en önce Tanrıyı kulluğu tanıttıklarından "Din Kaynağı" her türlü sıkıntıya dayandıklarından "Sabır Kaynağı" dertlilerle hastalara yardıma koştuklarından "Acıma ve Umut Kaynağı" demişlerdir "
(Bernard Destipierre)

Ne güzel ifade edilmiş yazıda..Görmek istedikten sonra bir çok yönü var kadının.Değer bilmek, paylaşmak ve en önemlisi karşılıklı anlayış gerektirmiyor mu insana hayat.Bir söz vardır ya, paylaştıkça çoğalan tek şey sevgi diye. Bunun yanı sıra, sevipte ayrı olanlar yok mu? Elbetteki var. İşte o dayanılmaz. Bunun için yazacak kelimelerim yok..

Bir kadın çocuktur aslında... çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak sevmeli erkek kadını..ama hiç bir kadın çocuk muamelesi görmek istemez.Söylediği şeyler çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz;ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.. Bir kadın güçlüdür aslında, hatta erkeklerden çok daha güçlüdür ama bu gücünü herzaman ortaya koymasını sevmez. İster ki, erkeğin gücü kendisine huzur versin.Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir.Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği birşey varsa mutlaka yapar. Bir kadın sevgidir aslında. İçinde her zaman sevgiyi taşır, sevdiklerinden kolay ayrılamaz, sevdiklerini kolay kolay kıramaz, zor sever;ama, tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz ancak beyninde her an terk edilebilirsiniz.

Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette.Bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri "acımak" duygusudur. Bir kadın yalnızdır aslında.Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır, o dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi karar verir.Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız, onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz. Bir kadın çılgındır aslında.neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez.Üreticiliğinin sınırı yoktur ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler.Hoyratça harcamaz üreticiliğini, sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü hayatın içinde olan herşey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. yemek yemek, su içmek bile.Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?Anlıyorsanız ne mutlu size, anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz. Yani kısaca erkek, kadın farketmiyor. Kıymetini bil..

Sevgiyle Kalın..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlk blog ve kadın, kadın gerçekten senin dedğin gibi kıymetini bilmek bence en önemli olan.karşılıklı sevgi, paylaşım, ama zaman, işte bu sevgiyi paylaşımı zaman karşı korumak çok önemli galiba, kalemine yüreğine sağlık, sevgilerimle..

Mehmet EREN 
 01.01.2009 19:06
 

KIYMET GÖSTERMEK KADINLARA ZATEN BİZİM MİZACIMIZDA VAR DEĞİL Mİ =))) SEVGİYLE KAL.YA SEN FENERE GEÇSENE.BUSENE İŞ YOK BJK DA =))

Sokrates 
 30.10.2007 13:59
Cevap :
:)))  30.10.2007 14:45
 

bibayanın elinden su değil zehir bile içilir =)))

iyi kalın....yeni bir blokdaşımı kazandığım için mutlyuym.

superBoy 
 15.09.2007 13:51
Cevap :
Kıymet bilinmesi güzel..Yorumunuz için teşekkür ederim...Ama yinede zehir yerine su için :)) Sevgiler...  15.09.2007 14:14
 

Sevgili MB dostu çok güzel bir bakış açısı ile yazmışsınız. Cinsiyet ayırımı olmadan keşke kendimizi olabilsek her daim mutluluk deryasında gezmek gibi olacaktır. Bence, Fiko'ca.

Fikret 
 29.08.2007 17:07
Cevap :
Yorumunuz ile sayfama renk kattınız.Teşekkürler.. Sevgilerimle..  30.08.2007 9:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 26.07.07
 
 

Hayatın ne kadar çabuk geçtiğini, insanın en fazla hissettiği yaştayım Baltalimanı Behçet Kemal Ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster