Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
504
 

Salla şugar

Salla şugar
 

Yazmasam çatlarım. Aslında ilk dinlediğimde yazacaktım da malum blog kurdu girdi yine beynime. " Yahu Tuzluk yaz yaz nereye kadar böyle " dedi de moralimi bozdu. Sonra işler güçler falan... Ara açıldı işte.

Lakin halihazırda Trt 2 de devam etmekte olan müzikal şok, kalemi kırıp klavyeye koşmama neden oldu.
"Tutuklu kaldım" ı söylemeye çalışıyor Metin abi... Ama ıı ıhh... Mesele Metin abi değil zaten. Sezen'den başkası yalan.... Kimse onun kadar mükemmel söyleyemez o şarkıyı ondan.
Neyse asıl mevzu da bu değil zahir.

"Şeyk it ap şekerim " beni çatlatan. Yok hayır ben nasıl yapamadım kıskançlığı değil. Yapamam da zaten. ilk kez ana haberin birinde dinledim geçen akşam.

Hiç bir kurumu, andıçı, sağdıcı bağlamayan otorite olmayan tamamen kişisel görüşüm efendim.
beğenmedim.

Yani evet müzik de bir ritim bir hareket bir kıpraşma duygusu var ama sanki ses ile müzik uymamış gibi. Yani ne bileyim iddialı bir yapım, ilk dinlediğinde vurmalı pek çok insanı.
Şu Helena'nın "my number one"ı öyleydi mesela.
Hatta af buyrun Nazan'ın "aşkım baksana bana" sı bile daha iddialı olur kanımca ve şahsımca.
Arz ederim şekerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

şarkıyı hiç dinlemedim ama, dinleseydim böyle derdim :) Şaka bir yana Semiha Yankı ; seninle bir dakika... bu şarkıdan sonra unutulAmayan başka bir şarkı olduğunu sanmıyorum... bu kıytırık yarışmada...

Kundelas- Sevdakılıçaslan 
 15.03.2008 0:25
 

Bazı şarkıların orjinalinden başkası "yalan" aslına bakarsan...İlk dinlediğin neyse o bi bakıma...Bi de şu türkçe düşünülüp ingilizce kasılan şarkılar silsilesi var...Uymuyor,tutmuyor...Bir tuhaflık oluyor...Pot yapıyor kulakta...Hatta ben diyeceğim ki helena'nın my number one'ı bile sanki yunanca düşünülmüş ingilizce kasılmış..Bu da benim şahsi düşüncem bittabiii...Yoksa benim, ne o kadarını ne de daha kötüsünü yapabilecek bir kabiliyetim yok...Ama ağzım torba değil ki büzeyim...Değil mi :)

Hadi Zeynep! 
 12.03.2007 10:08
 

evet maalesef bende katılıyorum..kenan doğulunun sesi pek tiz kalmış şarkıda, müzik sesi bastırıyor gibi..sanatçı tercihi muhteşem ama sanki bir şeyler eksik kalmış..sesle müzik arasında belirgin bir uyumsuzluk var gibi...Sevgiler...

Düş 
 11.03.2007 17:03
 

Bir ''Çakkıdı''veyahut da sizin dediğiniz gibi ''aşkım baksana bana''o şarkıdan daha güzel..yarışma için hazırlanan şarkılardan genelde birşey çıkmıyor her nedense.....hayırlısı olsun.selamlar.

sema öztürk 
 11.03.2007 16:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 744
Kayıt tarihi
: 21.10.06
 
 

Özel biri değilim. Sıradan bir yaşam süren sıradan bir adamım. Çok geçmeden adım unutulur. Tuzluk...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster