Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
597
 

Sauron kazansaydı ne olurdu 2

Sauron kazansaydı ne olurdu 2
 

Bir önceki bölüm Yüzük Kalleşliği nin devamı olan bu bölümde barbarlığın ve vahşetin alası yapılmıştır.

Bölüm 2

Kalleşliğin dağılmasından sonra her bir koldan kötülük Mordor a yayılmak üzeredir. Kahraman Balrog un Khazad Dum köprüsünde kesitiği Gandalf, valar ve maiar ı kandırıp, üstüne üstlük level atlayarktan tekrar dünyaya gelmiştir.
Dağ gibin Balrog lök diye ortada bırakılmış, misketlerini alıp gitmiştir.

Bir koldan Frodo ilen kankisi Samwise Gamgee, bir yandan bir sürü uruk hai ve orc u ağına düşüren pippin ilen mary. bir yandan da en bi tehlikeli grup olan grup şurup. Yani aragorn, legoleş ve gimli. İğrenç üçlü... Öğğğ derler böylelerine... Öğğğ...

Saruman Rohanlılar ın istilası altındaki gariban Dunlandları (ki simgeleri kargadır o derece) Rohanlılardan korumak için çalışmalar yapmaktadır. Hatta bunun için yardımcısı yakışılılığı, iyiliği ve efendim laf yapan ağzı diillere destan olan Grima yı Rohan kralı Theoden in yanına vermiş. Her türlü kolaylığı sağlamasını rica etmiş Bir dediğini iki etmemesini rica etmiştir. Fekat Theoden in çirkin yeğeni Eowyn yakışıklıyı Grima yı kafasına takmış kirli (edepsiz yani, böle bel altı filan. abooo) planlar yapmaktadır.
Bu arada Pippin ve Mary pek çok yiğit Uruk Hai yi, Rohan atçanlarının inine sokaraktan öldürtmüştür. Bu gün bile bu katliam üzüntü yaratan, kederlere gark eden bir hadise olmuştur. Atçanların başı olan Eomer böyle 5 metre boyunda bir dudağı yerde bir dudağı gökte zebellah biridir. Gariban Uruk Haileri biçtiren Pippin (yok senin ki değil. Adamın adı öyle Peregrin Took) ve Mary, Fangorn ormanının derinliklerine girerekten, Ent denen salak ağaç çobanlarını gaza getirmek niyetindedir. Bu niyetlen Treebeard denen şaşkoloz bir tiplen irtibata girerler.

Aynı anda grup şurup, sözleştikleri gibin Gandalf uyuzuynan buluşmaya gitmişlerdir. Buluşurlar tabi normal olarak. Ordan ver elini Rohan yapıp, aklı başında Theoden in aklını başından almak isterler.

Burada kitap Frodo ilen Sam e döner. Bu ikisinin kokusunu alan Gollum (Smeagol olan adını değiştirerekten kendisine yeni bir sayfa şeetmiştir.) hain planlarını bozmak için peşlerine takılmıştır. Ama garibin büyük hobbit ayakları, bir dala takılaraktan, bunun kafasını sarmısağa çarptırır. Gollum eski günlerini hatırlayıp, smeagol olur. Nasıl bir sarımsaksa artıkın... Frodo bunun üzerine "ulan bunu da işe alet ederik. Pis işleri yaptırırık. Gerekirse döver, sitires atarık diye düşünür." Sam de "ulan, sen düşünüyo muydun andaval" diye düşünür. Frodo da "andaval senin babandır lan kokulu ayak diye" düşünür. Gollum da "ulan, bunlar gene ne işler düşünüyor, diye düşünür." Smeagol düşünmez. güler O öyle salak salak...

Onlar öyle düşünüp dururlarkene, Grup şurup Rohan a varmıştır bilem. Gandi Theoden e büyü yaparaktan, Onun o halis mulis halinden eser bırakmamış tam bir canavara döndermiştir. Bu arada Eowyn de kendisine yüz vermeyen Grimaya kumpas yapıp ayağını kaydırmıştır. Grima asla kaçmaz sadece geri çekilmiştir. Rohanlılar, Dunlandleri şeettiklei yetmiyormuş gibin. Zavallı warg binicisi orclara da saldırırlar. Bu arada salak Aragorn gariban Sharku ya saldırırken atı Bregonun tökezlemesi sebebiyle böle tepelerden aşağılara kadar düşer. Sharku başına gelmiş o kadar şeye rağmen, bir insan evladı ölüyor diye ağlarkene, kötü niyetli birisi (şimdi hatırlayamadım) tarafından kılınç sokularaktan öldürülür.

Kötü kalpli olan grup şurup Aragorn u düştüğü yerde bırakır. Böylece servet daha az paya bölünecektir. Kılıçlarındaki masumların kanı kurumadan rotalarını miğfer dibine (helm's deep) çevirtirler. Amaçları önlerindeki tek engel olan urukları, korukları, morukları ortadan kaldırmaktır. hailer boy boy olur. Bunların olmamışına koruk hai, olmuşuna uruk hai, içi geçmiş olana da moruk hai denir. Bi nev i ağaçtan toplanıyorlar ya, o bakımdan. yani kısaca çocuk yaşlı demeden tüm sivillere saldırmaktır amaçları. Pis çapulcular.

Ben diyeyim 100 bin milyon. sen de on yüz bin milyon baloncuk, ay rohanlı, miğfer dibine akın akın akarlar. Bu arada Aragorn düştüğü yerden çıkmıştır şerefsiz. Meğer uçurum dedikleri, film hilesiymiş. Tüm hailer sayıca az, gıdaları eksik, böyle tırnakları peynir peynir olmuş olmasına rağmen, güçlerinin son damlasına kadan cesaret içerisinde savaşmış, fekatında Gandalf, 5 metrelik Eomer canavarı ve peşindeki, daha yüz bin milyoncuklan beraber, hailerin son umudunu da yok etmiş. Kadın erkek, genç yaşlı demeden hepciğini kılınçtan geçirmiştir.

Bir yandan bunlar olurkene pippin ( valla seninki değil ya) ve mary irtibata geçtikleri ağaç sakal ve diğer entlerle orthanc kulesini yerle yeksan ederler. Saruman ne kadar yalvarsa da dinlemezler. Ekinleri talan eder, siloları yakar, odun kafalılar. Kalas bacım afedersin...

Bir yandan da gollum Frodo ve Sam i devriye görevi yapan nazgul lerden gizleyerekten dead marsh ölüm bataklığından götürtmektedir. O kadan hakikatlidir ki, kendisini pis elf ipiyle bağlmalarına, dövmelerine, hatta burada söyleyemeyeceğim şeyleri yapmalarına rağmen, suya düşen Frodoyu kendi elleriynen çıkarıp, hayat öpücüğü verir. Dil kullandı mı, bilmiyorum.

Tüm bunlar olunca tabi otomatikman ikinci bölümün de sonu gelir. Gökten mevsimine göre karpuz, portakal, armut düşebilir. Bu yağışlı hava hafta sonu yerini güneşe bırakacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kardeşim bir kere yazdın, neyse terbiyemi bozmayayım dedim. Bir baktım bir daha yazmış! Bu yazıyı biz okumayalım mı şimdi? "Biz" kim dersin şimdi sen; taktın ya "pippin" e, öbür cinsi unuttun. O olmasa ne yapacaksan:))))

derinmavi.. 
 10.08.2007 19:54
Cevap :
hahahahahhahaahah. Yahu vallahi isim o isim. Yani adamın ismi, tanımam etmem. Hani okuyan üstüne alınmasın diye... Yoksam hiç art niyetim yok...  12.08.2007 9:56
 

üşenmeyiniz karga efendi:) Tolkien 3. kitabı yazarkene üşenmiş miydi? Rica ediciiim.Elf'ler aşkına yazınız:)

Hadi Zeynep! 
 06.08.2007 22:53
Cevap :
elfler çirkin olur. öğğ derler öylelerine öğğğ. troll ler aşkına yazayım ben...  07.08.2007 9:08
 

"eyüp sultana gidip tövbe edeceksin,gandalf'ı da alıp cumaya gideceksin.Yüzüğü de kiminse verin sahibine,ayıptır:)"dan sonra en çok güldüğüm LOTR cover'ıydı:) Ay hakikaten eline beynine sağlık:) Kaldı ki kimseler bir yorum yazmamış.Yazıktır üleeyn:)

Hadi Zeynep! 
 06.08.2007 21:08
Cevap :
asıl güzeli 3. bölüm... Karganın Dönüşü... Hem fantastik hem komik hem uzun olcak. Ama nasıl olcak, sorun o... Üşeniyorum  06.08.2007 22:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 7259
Kayıt tarihi
: 20.03.07
 
 

Karga, kargagiller (Corvidae) familyasından Corvus cinsini oluşturan, iri yapılı, düz gagalı, pençel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster