Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
663
 

Savaş istemiyoruz…

Savaş istemiyoruz…
 

Ülkemize birilerinin saldırması dışında bir savaşa girmeyi asla istemiyorum. Sanırım ülkemin çok büyük çoğunluğu da savaşı istemiyordur. Bu davranış asla korkaklık değildir. Kimse bizi çıkarlarına alet etmesin.

Suriyenin uçağımızı düşürmesinden sonra basından takip ettiğimiz kadarı ile vahşi batı bizi arkamızdan savaşa itmektedir. Türkiyenin batı desteği ile Suriyeyi kısa sürede yerlebir edeceği medya tarafından pompalanmakta, yandaş basın da velinimetleri ile birlik olup bizi arkamızdan savaşa itmektedir.

Çok kolay kazanılır havası yaratılan bu savaş hiçde düşünülen gibi çıkmayabilir. Rezil batı durumu gördüğü için savaşa kendi girmeyip bizi arkamızdan itekliyor.

Şimdi durumu şöyle bir inceleyelim. 30 yıldır PKK hainleri ile boğuşuyoruz. Aslında birkaç günde tarihten isimlerini bile silebiliriz ama çok sevgili dostumuz ABD izin vermediği için sınırımızın ötesine geçemiyoruz. Bazen uçaklarımız bombalıyor ama nedense yine o çok sevgili dostumuz ABD istihbaratı sayesinde boş dağları dövüyoruz. Bu konunun bu günkü konumuzla çok yakın ilişkisi var.

Suriye’ de kendi teröristleri ile boğuşuyor. Biz ne yapıyoruz? Suriye hükümetine baş kaldıran asileri besliyor destekliyoruz. Tıpkı ABD nin PKK yı destekleyip koruduğu gibi. Yetmiyor Suriye devletinin iç işlerine karışıyoruz. Yetmiyor uçaklarımızı yollayıp alçak uçuş yaptırıyoruz. O da yetmiyor, kaçırılan bir uçaklarından dolayı hava sahalarını ihlal edenlere “vur emri”  varken bunu yapıyoruz. Nedense yandaş basın bunlardan pek söz etmiyor.

Şimdiii,  biz PKK teröristlerini koruyan, besleyen, ABD ye hiçbir şey diyemiyoruz. Üstelik askerimizin başına çuval geçirmişken. Ama Suriye bizim vahşli batı  emri ile hareket ettiğimizi bile bile uçağımızı vuruyor.

Bu kesinlikle bir hata veya gözü karalık değildir. Bu bizim onlara yaptığımıza karşı bir misilleme bir uyarıdır. Hemde bir komşu uyarısı.

Öncelikle şu kesin bilinmelidir. Gerek dinimizin kuralları, gerekse Atatürk ilkelerine göre bize saldırmayana bir savaş açmak kesin cinayettir.  Böyle bir cinayette bir tek evladımızı bile kaybetmek istemiyoruz ve tarih önündeki ve Allah önündeki sorumluları savaşı çıkaranlar olacaktır.

Bir başka ve önemli konu ise, şu dönemde rezil batı kendi ekonomik sıkıntıları ile uğraşmaktadır. Ve hemen hepsi enerji  konusunda   Rusya’ya göbeklerinden bağlıdır. Çıkacak bir savaşta Türkiye’nin karşısında Rusya, İran veSuriye olacaktır. Rezil batı ise bizi ancak silah desteği ile destekleyecektir. Böyle bir savaş büyük olasılıkla Türkiyeyi can evinden vuracak ve parça lokma edecektir. Rezil batı için belkide tarlanın taşı ile tarlan ın kuşunu vurma şansı doğacaktır.

Yöneticilerimiz lütfen önlerini görsünler. Onlar çok demokrat oldukları nı iddia ediyorlar. Halkımıza bir sorsunlar, gerçeği iyi anlatsınlar ve bir referandum yapsınlar bakalım bu savaşı istiyormuyuz?

İzmir 2012 

ETEM SEVİK, Halil Güven (Sökeli) bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Zaten savaş olmaz. çünkü ekonomimiz hepten batar. Selamlar...

Mesut KARİP 
 29.06.2012 12:27
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Sadece ekonomi batsa iyi, ülkemiz yokolur. Saygı ve selamlar...  30.06.2012 8:01
 

ANAR'ın anketine göre milletin %95'inden fazlası sizinle aynı görüşte. Tabii ki savaş istemiyoruz. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 27.06.2012 11:32
Cevap :
Merhaba, Bir başbakan nasıl halkına bu kadar ters olur anlamak mümkün değil. Bu halkın hala bu başbakanın peşinden gitmesi ise hiç anlaşılır gibi değil. Saygı ve selamlar...  27.06.2012 14:06
 

Dost, bizimkiler "öğlene Şam'a gireriz." diyorlar da "Kazın ayağı" öyle değil... Suriye'nin ardında "Avrasya" var. Rusya, Çin, İran...Hiçbir iktidar bu koşulda savaşı göze alamaz. Tersi olur, bu birlik öğlene Ankara'yı alır... Hele hele ordunun %30 komutanı içerideyken...BUnlar da "savaşı göze alamazlar"... bakma kendi basınları, çizilen karizmayı kurtarmaya çalışıyorlar. Saygılar, selamlar

UFUK KESİCİ 
 27.06.2012 8:50
Cevap :
Merhaba, Dost, bu durumu herkes görüyor da içerde dillendirmek biraz zor. Ama bak o beyenmedikleri Esad tenezzül edip cevap bile vermiyor. Saygı ve selamlar...  27.06.2012 22:39
 

Nasreddin Hoca'nın fil fıkrasını bilirsiniz. Yüreklendirirler,sırt sıvarlar, arkandayız hadi! derler. Dönüp arkaya bakınca hiç biri kalmamıştır. Haklısınız. Saygılarımla Selamlar

TC kaan kartal 
 26.06.2012 2:19
Cevap :
Merhaba, Zaten niyetlerini de saklamıyorlar. Saygı ve selamlar...  26.06.2012 12:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1677
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster