Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '07

   
  Kategori
  Psikoloji
  Okunma Sayısı
  279
   

  Seçim

  "Sana hiçbir dilek verilmemiştir ki, onu gerçekleştirecek olan güç de birlikte verilmemiş olsun. Ancak bunu elde etmek için çok çalışman gerekebilir. Yaşamındaki her insan ve bütün olaylar sen oraya çizdiğin için oradadırlar. Onlarla ne yapmak istediğin sana kalmıştır." (Mavi Tüy - Richard Bach)

  Hayattaki seçimlerimize, hayallerimize ve düşüncelerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Bugün ne düşünüyorsanız ve ne istiyorsanız, bakmışsınız bir zaman sonra o durumun içindesiniz.

  Tamamen kendi isteklerimizi ve seçimlerimizi yaşıyoruz. Bu çok büyük bir güç, herkesin farkında olması gereken ve isteklerini şekillendirirken gözönünde bulundurması gereken.

  Hayatımızda kime veya neye ihtiyaç duyuyorsak, o yanıbaşımızda. Etrafınızdaki insanlara bir bakın, eğer etrafınızda iseler, onlardan alacaklarınız veya onlara verecekleriniz bitmemiş demektir, olmayanlar ise hayatınızdaki misyonlarını tamamlamış insanlardır.

  Bir kısır döngü, insanoğlu sürekli gelişen bir varlık. Öğrenmeye, bilgilenmeye aç. Sürekli yenilenmeye, tazelenmeye muhtaç.

  Herkese bunların bilincinde, hayatının gücü kendi elinde günler dilerim...

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Çok doğru hayatta kendi isteklerimiz çerçevesinde etrafımızı oluşturuyoruz. Onun içinde kendi gücümüzü oluşturmaktayız.Dediğiniz gibi misyonunu dolduranlar etrafımızdan ayrılıyor yavaş yavaş ...Kısa ama tekrar tekrar okunup yorum yapılacak yazı.. birde konu ile ilgili resim koyarsan daha çok ilgi çeker, yanlız böyle yazarsanız muhakkak çok okunacaksınız, o gücü de siz yaratacaksınız. en derin saygı ve sevgilerimle, kendinize iyi bakın..

  Mehmet EREN 
   24.05.2007 23:47
  Cevap :
  Çok teşekkür ederim ilkönce, yazılarınıza ve profilinize baktım, yazımı beğenmenize çok sevindim. Yazmak konusunda şuanda çok tutuk kaldım, yoğunluktan yada baskıdan bilmiyorum, ama yorumunuz bana güç verdi ve en kısa zamanda tekrar yazmak konusunda kamçıladı. Bu sayfalarda görüşmek üzere. Sevgiyle  25.05.2007 8:30
   

  Güzel bir konuya telas etmişsiniz ama çok tuhaf kimse fazla ilgilenmemiş. Dedikleriniz doğru ise, etrafımda bu kadar istemediğim adama da vereceğim daha bitmemiş gibi bir his uyandı içimde.. Gerçekten bazan hayal ettiklerimin ileride gerçekleştiğini görüyorum. Ancak bir farkla artık onları hayal etmediğim zamana denk geliyorlar.. Sevgilerimle Sizi blog habercisine kaydettim yazılarınızı takip edeceğim

  Coskun Karabulut 
   16.05.2007 21:46
  Cevap :
  Teşekkür ederim çok, herşey bir oyun gibi sanki, yazmak kim ben kim ama kabul ettiler beni, bende çok şaşırdım. Yazmaktan çok okuyorum, hala bulamadığım cevaplar var. Hayat yavaş yavaş vericek bu cevapları onuda biliyorum. Çok memnum oldum yazımı okuduğunuza, görüşmek üzere.  22.05.2007 8:33
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 2
  Toplam mesaj
  : 1
  Ort. okunma sayısı
  : 279
  Kayıt tarihi
  : 19.04.07
   
   

  74 doğumlu, göçmen bir ailenin en büyüğüyüm. İstanbul doğumluyum ve burada yaşıyorum. Uzun zamandan ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster