Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '11

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
4269
 

Semavii’den 2011 mayıs ayı burç yorumları

Semavii’den 2011 mayıs ayı burç yorumları
 

Boğa Burcunun Öz Yıldızı Venüs


(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın.) 

 

Astroloji meraklıları astroloji sitem www.yildizfalim.com adresini de gezebilir. 

 

Bu ayın gökyüzünde seyreden önemli yıldız pozisyon değişikliklerini vereyim sizlere: 

 

Transit Mars 11 Mayısta, Merkür ve Venüs 15 Mayısta Boğa burcuna geçiyor. Güneş 21 Mayısta Boğadan çıkıp İkizler burcuna giriyor. 

 

Yeni Ay 3 Mayısta 12 derece Boğada doğacak ve Dolunay 17 Mayısta 26 derece Akrepte gerçekleşecek.  

 

Ayın en önemli yıldız pozisyonları; ayın ilk yarısına kadar Koç burcundaki yıldız yığılması devam ederken, ikinci yarısında yıldız yığılması Boğa burcunda oluşacak. Bu, ayın ikinci yarısında gelişmelerin seyrini değiştiren, netleştiren olaylar bekleyelim demektir.  

 

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan ) 

 

Geçen ay burcunuzda oluşan yıldız yığılması ayın ilk yarısına kadar devam ediyor, yani, 12-15 Mayıs gibi, yıldız yığılması Boğa burcuna transfer oluyor. Tabii Jüpiter hala burcunuzda olacak ve 7 yıllık misafiriniz Uranüs burcunuzdaki yerini sağlamlaştırma çalışmalarına devam ediyor. 

 

Bu ayı sizin için ikiye bölebiliriz; girişim süreci, girişimleri paraya veya somut başarılara/sonuçlara dönüştürme süreci şeklinde. 

 

Kiminiz için ise, küskünlük, anlaşmazlık ve isteklerinizi ortaya koyma süreci ve ardından küskünlüğü bitirme, barışma, yeni bir anlayışla birleşme, bütünleşmeye yönelme ve kişilere, özellikle işte otoriteye, evde büyüklere taleplerinizi kabul ettirme süreci diye ikiye ayırabiliriz. 

 

Bu geçen aylarda, özellikle Nisan ayında, yıldızlardan nasıl faydalandığınıza bağlı olacaktır. Değişen koşullar ve değişmekte olan kişiliğiniz size doğru, uzak görüşlü ve cesur, kararlı adımlar attırdıysa bu ayın ikinci yarısı, başarınızı kutlamak hakkınızdır sonuna kadar. 

 

Yıldızların sökün etmesinden şaşkınlığa düşüp, korku ve öfke çıkışlı duygusal anlık tepkilerle durumlara müdahale etmeye çalıştıysanız şayet, ayın ikinci yarısı başkalarının sözünü kabul etme, onların dediğine gelme süreci olabilir. Sanırım buna bir konuda, özellikle işle alakalı olarak, istediğiniz bir sonuca ulaşmak da katkıda bulunacaktır. 

 

Ben yine de Koçlara güveniyorum, burcunuzda size inanılmaz yeni ufuklar açan ve kişiliğinizi değiştirecek, hayat tarzınızı tazeleyip beklediğinizin de ötesinde güzel şanslarla hayatınızı yükseltecek fırsatları değerlendirmek için eminim, hızlı ve doğru manevralar yapıyorsunuzdur. Akıl ile duygu arasındaki kanalı açık tutup, yıldızların size açmaya çalıştığı yeni ve bambaşka bir hayat vadeden yola girip, bu yolda sağlam ilerleyeceğinizi tahmin ediyorum. 

 

Eski hayata veda etmekte olduğunuzu sanki bu ay daha iyi anlayacaksınız. Sizde bu sene olan değişiklikler sanki bu ay daha belirgin bir şekilde yüzeye çıkacak. Değişen beklentiler, değişen istekleriniz, hayatınızda olmasını istediğiniz şeyleri bu ay sanki daha net tahlil edecek, göreceksiniz. Yani, eski olan bir şeylerin sizden koptuğunu somut olarak gözlemleyeceksiniz. Yol ayrımında, bu ay size ait, kaderinize ait olan yola girdiğinizi, eski yola uzak bir yabancı gibi baktığınızı deneyimleyeceksiniz. İçinizde tatlı, buruk bir duygu oluşacak. Bu kadar kısa sürede çok şey değişti, diye düşüneceksiniz. Hayat ne kadar garip, ilginç tesadüflerle dolu, düşüncesi geçecek içinizden. Eskiye veda zamanı.. 

 

Koçlar, bu ay iş konusunda sanki önemli bir hareketlilik var sizin için. Bir şey için son bir gayret yoğun bir çaba içinde koşturacaksınız. Otorite, devlet veya resmi yerle işleri olanlar için tatlı sürpriz gelişmeler var gibi. Yani, aslında bu yeni bir gelişme değil, Oğlak burcundaki Plüton’un epeydir kadersel bir meslek veya pozisyon değişimini adım adım hazırladığı bir sürecin sanki ilk önemli somut sonucunu alacağınız bir ay olabilir. Resmi veya kariyerle ilgili işler bu ay ilginç bir şekilde sizi bir dönemece getirecektir. Somut bir başarı, somut ve olumlu bir sonuç için güzel bir ay özetle. 

 

Tabii kimi Koçlar henüz bunun farkında değil; yani, ileride olası bir meslek veya mesleki pozisyon değişiminin. Hala farkında değilseniz, kader sizin için ağları örerken, daha erken demektir. Henüz yüzeye çıkacak şartlar oluşmamış, zemin çalışması devam ediyor demektir. 

 

Bazı Koçları uyarmak isterim bu ay; Mars, Jüpiter, Venüs ve Merkür 2.haftada kavuşum pozisyonunu yoğunlaştırıyor; bu dikkatsiz, dalgın, aşırı öfkeli, aşırı hevesli Koçlara kötü oyunlar oynayabilir. Buna dikkat etmek gerekir derim. Bu dönemde, hatta ayın başından 15’ine kadar olan sürede, trafikte, öfkeli ve sabırsız olmayın derim. Evde yangın ve hırsızlığa karşı da dikkatli olun derim. Tabii sokakta da dengesiz insanlara dikkat edin derim. 

 

Yıldızlar sezginizi biraz kör eden bir noktada, bu dediğim süreçte, kendinize aşırı güven, aşırı rahatlık söz konusu olabilir. 

 

Bu ayın ilk yarısında ayrıca aşırı istek ve heves size düşünülmeden atılan adımlar attırabilir. Sabırsızlığınız size tuzaklar kurabilir. O yüzden, planlarınızı sakin zamanda yapın, iyi tahlil edin ki, yıldızlar sizi atağa geçmeye davet ederken, birden sizi yoldan saptıracak heveslere kaymayın veya planlarınıza uymayan acele adımlar atmayın. 

 

Kimi Koçlar da sanki “erken” bir başarı kutlaması ile kibir ve böbürlenmeye yönelebilir, ama bu erken bir kutlama olur, benden söylemesi.. Kutlama bir hezimete dönebilir sizin için. Hele ki rakiplerinize karşı, bu kibrin ve zafer kazanmanın etkisiyle birden açık ve öfkeli tutum almanız kısa süre sonra halının altınızdan çekilmesiyle sonuçlanabilir.. Ayağınız her an kaydırılabilir. Siz siz olun rakiplerinizi veya size destek olan ama size göre fazla nasihat eden önemli kişileri hafife almayın.. 

 

Bu ay Koçlar için aşk ne durumda acaba?.. 

 

Ayın ilk yarısı cazibeniz dorukta, yaşama hevesiniz yüksek, ortamların gözdesisiniz, yaptıklarınızla da dikkatleri üzerinize çekecek, öneminizi artıracaksınız. Yalnız kiminizde aşırı davranışlar belirebilir. Bir anda öfkeli, kızgın, intikamcı olup sonra birden barışık, neşeli, küskünlüğü unutan, şımarıklık yapan birine dönüşebilirsiniz. Yani dışarıdan dengesiz davranışlar sergileyebilirsiniz. Egonuzun aşırı yükselmesi sizi bir öyle bir böyle davranışlara sevk edebilir. Ve bu ne olduğu belli olmayan tavırlarınızla hedefinizi de baltalarsınız. Bazı önemli kişilerle birden ve sebepsiz düşmanlık, çatışma içine girmeniz, o kişilerin sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Davranışlarınızın dengeye oturması ayın ikinci yarısında mümkün olur. 

 

Aşk durumları ilginç… Sevgilisi olmayanlar, kalbi boş olanlar bu ay şıpsevdi aşklara teslim edecek kalplerini. İki günde bitecek, iyi giderken birden ters dönecek ilişkiler.. Egonuz coşmuş durumda… Satürn de sizi yıkıcı tavırlara sevk ederken, ki bu Satürn’ün bir sınavıdır, o böyle tuzaklar kurarak sınar insanı - dengeyi kurmak size düşüyor. 

 

Sevgilisi olanlar için durum farklı tabii, ayın ikinci yarısı Boğadaki yıldızların Plüton ile yapacağı güzel açı birlikte güzel kararları almaya sevk edecektir. Sorunları aşmaları için hem dış koşullar hem içsel irade destek verecektir. Ay sonunda Güneşin İkizlere geçmesi ile, ilişkileri iyi bir noktaya gelecektir. Artık evlilik için hazırlıkları yapın derim. Koçların kimisi zaten büyük değişimi evlilik yoluyla yaşayacaklar. Hayat tarzları evlilik yoluyla değişecek radikal bir şekilde. 

 

Kimi Koçlar ise, ilginçtir, birden yeni sevgiliyi bırakıp eskiye dönecek gibi. Yani burada “eski” bir aşk davası var gibi. Ya bir eski sevgili gerçekten ya da epeydir ufaktan ufaktan ve içten içe gelişen derin bir aşk yüzeye çıkacak gibi. Sanırım bir yaş farkı veya pozisyon farkı da söz konusu bu derinleşecek aşkta. 

 

Durumları biraz karışık anlattım ama yıldızlar karışık… Özetle, kiminiz için, bir eski aşkın uyanması ve ruhsal, duygusal birleşme ve aşkta derinleşme söz konusu, kiminiz için de, yeni sevgili olasılığı ama o kişinin evli olması gizi risk söz konusu, bu durumda ya siz dengesiz bir tavır içinde olacaksınız, sizin de ne yaptığınız belli olmayacak ya da onu bırakıp sizi seven bir eskiye döneceksiniz. 

 

Para konusu bu ay yukarıda bahsettiğim gibi ikinci yarı çok olumlu görünüyor. Ay boyunca adeta fırsat yağmuru yağacak sizin için, girişimler hızlı ve çabuk ivme kazanan türden olacak ve ayın ikinci yarısı çok önemli maddi sonuçlar elde edeceksiniz. Ayrıca daha önceden başlamış olan önemli bir işte de somut başarı yakalayacaksınız. Gerçekten bu ay çok sağlam kararlar alıp sağlam ve hızlı adımlar atarsanız, meslekte, parada resmen uzun yıllara damgasını vuran başarılı işlere imza atarsınız. Yıldızlar uzak vadeli başarı grafiğini sürekli yükseltecek önemli işlere işaret etmekte. Alanınızda marka olmanız, isim yapmanız içten bile değil yakın gelecekte. Ve önemli kişilerle işbirliği yaparak işinizi kalite ve boyutunu yükseltmeniz çok mümkün. 

 

Ayın ikinci yarısı harcamalarınız artıyor.. 

 

İş değiştirmek isteyenler, eski işine dönmek isteyenler veya iş başvurusu yapmak isteyenler bu ay boş durmasınlar. İstediğiniz işi bulmanız çok mümkün, belki de gökte ararken yerde bulacaksınız, o kadar yakın istediğiniz iş. 

 

Geçen ay ve bu ay yapacağınız doğru işler emin olun siz bazı Koçlara ya yakın zamanda ya uzak gelecekte kesin bir ün ve saygınlık getirecektir, isim yaptıracaktır. Kıymetini bilin bu zamanların derim. 

 

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )  

 

Ayın ikinci yarısında yıldızlar sizde toplanıyor, Güneş zaten burcunuza geçmiş durumda. Bu sizin için önemli bir ay olacak demektir. Kiminiz için unutulmaz bir ay olacak hatta. 

 

Geçen ay ruhunuza dolan yoğun duygular, enerjiler taşmaya başlıyor, eyleme dökülmek üzere sizi harekete geçiriyor. 

 

Kiminiz de geçen ayda yaptığınız gizli planları eyleme dökmeye hazırlanıyorsunuz. 

 

Artan beklentiler, duygular, özlemler hayat bulmak adına sizden bir şeyler yapmanızı istiyor. Kendiniz için bir şeyler yapmak isteyeceksiniz bu ay özetle. 

 

Ancak bunun için ayın ilk yarısı, her ne kadar sizin için zor olacak olsa da, kısa bir süre inzivaya çekilip, önce ruhunuzdan kopan beklenti ve özlemleri iyi tahlil etmeniz lazım. Yola çıkmadan önce iyi hazırlık yapmak adına, ne istiyorsunuz, hayatınıza yenilik olarak neleri katmak istiyorsunuz, neleri özlüyorsunuz, çıkmaza yol açan dış koşullar nelerdir, bu dış koşullar yani dış engeller nelerdir, bunları aşmak için, eski yöntemin dışında, yeni diyebileceğiniz yöntem ne olabilir vs iyi düşünün. Ne içinizde yükselen isyan, öfkeye prim verin ne de içten zorlayan aşırı heveslerinizin sizi sabırsızlığa düşürmesine izin vermeyin derim. Çünkü önünüze açılacak yeni yol değerli bir yol olacak, bu yola iyi hazırlanmak, farklı hazırlanmak ve bu yolun hakkını vermek gerekir. Aslında buna yeni yol dedim fakat yeni değil, epeydir yavaştan yavaştan hazırlandığınız bir şey.. 

 

Bu ay sanki çok önemli bir özlem, beklentiniz karşılık bulacak gibi. Özlemini duyduğunuz bir şeye kavuşmak mutluluk ve rahatlama getirecek. İşte, bu sizin yeni yolunuzda size güç verecek, ilham verecek şey olsa gerek. Rotanızın merkezinde bu özlem duydunuz şey var ve buna bu ay kavuşmanız sizi “doğru” rotaya yerleştirecektir. Adeta hayatınızda çok önemli bir taş veya taşlar yerine oturacak sanki. 

 

Geçen aylarda feleği şaşan, hayatına kara bulutlar giren Boğalar için de müjdem var. Çok önemli bir beladan kurtulmanız söz konusu. Bu kurtuluş aynı zamanda size bir zafer, bir başarı da getirecektir. 

 

Yasalarla sıkıntısı olanlar varsa eğer, ayın ikinci yarısı haklılığınızı kanıtlamanız ve bunun akabinde haklı bir güç elde etmeniz çok mümkün. 

 

Yıldızlar size bu ay sanki kadersel olarak hak ettiğiniz bir şeyi getirecek. Size güç ve yenilenme kazandıracak bir gelişme bu. 

 

Ayın ikinci yarısı güç adeta sizin elinize geçmiş durumda. Adınızdan bahsettireceksiniz adeta. Kiminiz kendi çevrenizde kiminiz daha geniş bir çevrede hakkınızda konuşturacaksınız. Hakkınız olana dair yapmakta olduğunuz mücadelede elde edeceğiniz haklı zafer insanların saygınlığını da kazanmanızı sağlayacak. Ancak, haklı olduğunuz ve hakkınız olanda mücadele etmek size başarı getirecektir, şayet hak ihlali yaparsanız, emin olun bu başarının yakın zamanda bir bedeli olacaktır. 

 

Özetle, bir hedefe ulaşmak için uzun zamandır beklediğiniz somut fırsatı, zemini yakalayacaksınız ve hedefinizde önemli bir aşama kaydedeceksiniz. Bu hem kişisel öneminizi, hem gücünüzü hem de kendinize güveni yükseltecektir. Güç sizde. 

 

Dediğim gibi, yasal bir meselesi veya yasa, resmi yollarla halledilecek bir işi olan Boğalar bu ay harekete geçebilir, sonuç sizi sevindirecektir. 

 

Kimi Boğalar, sanki yol hazırlığında. Kiminiz yola bu ay çıkacaksınız, kiminiz ise, sonbaharda yapacağınız yola önemli hazırlıklar yapacaksınız. 

 

İş sahibi olanlar veya çalışan Boğalar için önemli atılımlar zamanı. Planlarını daha önceden yaptığınız iş için bu ay yıldızlar adeta sizi tetikleyecek. Ve gerekli yerde önemli kişilerin desteğini de alacaksınız. Para ve itibar kazandıracak işler sizi bekliyor. Ve önünüze yeni ufuklar açacak atılımlar olacak bu. Yani plan eski ama ileride ortaya çıkabilecek ufuklar yeni.. 

 

Aşka gelirsek, Koçtaki yıldız yığılması içinizdeki aşk ateşini epey alevlendirmiş olsa gerek. Aşk istiyorsunuz, aşkı yaşamak için sabırsızlanıyorsunuz. Ve burcunuza geçecek olan yıldızlarla aşk isteğiniz taşıp eyleme dökülecek anlaşılan. Ayın ikinci yarısı güçlü, ne istediğini iyi bilir durumda ve istediğinizi de almaya kesin niyetlisiniz. Önünüzde durana aşk olsun. Tepelersiniz alim Allah tüm engelleri. Kırmızı görmüş Boğa gibi atılacaksınız meydana. Ve ne yapıp edip istediğinizi elde edeceksiniz gibi. 

 

Dost Oğlak burcundaki Plüton ile burcunuzdaki yıldızların yapacağı son derece güçlü ve olumlu açı, aşk konusunda “eski” bir davaya işaret ediyor. Daha önce başlamış olan bir aşkın giderek derinleşmesi ve adeta kadersel bir güçle birleşmeniz söz konusu. Yani, bu ay yıldızlar eski aşkı yüceltiyor, sizi bu aşkı yaşamaya ve kadersel bir bağla bağlanmaya davet ediyor adeta. Var olan sorunlar varsa, onlar sanki küçük bir el darbesiyle yok olup gidecek, yıldızlar sizi bir araya getirmeye, birleştirmeye kararlı.. 

 

Sevgilisi olanlar ve eski aşklar bu ay yıldızlar tarafından kutsanıyor. Sevgilisi olmayanlara ne var diye bakarsak, başta aklınıza gelmeyen, hesaba katmadığınız ama giderek garip bir şekilde bağlanacağınız bir aşk sizi bekliyor diyebilirim. Bu ay yıldırım aşklarının zamanı değil. Ayın ilk yarısı duygularınız bir öyle bir böyle, belki de anlık ilişkilere atlayıp duracaksınız, hatta gizli ilişkilere ama ayın ikinci yarısı dedi mi, birden yıldızlar sizi “derin” ve gerçek aşka sevk edecek. Bu ay yıldızların size yapacağı bu torpili harcamayın derim. Bu kadersel aşk enerjilerinden payınıza düşene sıkı sahip çıkın. Küçük kaprislere kurban etmeyin derim. Zaten kader sizi bağlıyor, yani, sanırım yanlış yapmazsınız içinizdeki sese kulak verirseniz. 

 

Ayın ikinci yarısı parasal küçük veya büyük başarılar bekleyin derim. 

 

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )  

 

İdeal, dost evinizdeki Koçta geçen ay gerçekleşen yıldız yığılması ayın ikinci yarısına kadar devam edecek, sonra yıldızlar Boğa burcuna yığınak yapacak. Gerçekten de sizin için adeta bu bir yığınak olacak gibi, çünkü Boğa 12.ev ruhsal evinizde. Adeta içten içe, gizliden gizliye planlar, stratejiler geliştireceksiniz ve zamanını bekleyeceksiniz. 

 

Bu ay yapacağınız görüşmeler, planlarınız, istekleriniz adeta ajandaya kaydedilecek ve sanırım Ağustos deyince somut eylemlere dökülecek en önemlileri. Ya da şöyle söyleyim; bir yol planı yapacaksınız, adım adım ilerleme kaydetmek ve hedefe ulaşmak adına ve en büyük eylemi, hamleyi Ağustosa bırakacaksınız. 

 

Yıldızlar sizi güzel güzel desteklemeye devam edecekken, Balık burcuna bir süreliğine geçen Neptün işinizi karıştırdı.. Daha önce en büyük desteği Kovada bulunan Neptün’den alırken, onun Balık’a geçmesi işinizi biraz bozdu. Bu da, planlarınızı yeni baştan gözden geçirmeye sevk etti sizi. 

 

Öte yandan inanılmaz güzel ve güçlü dostluklar edinmişe benziyorsunuz. İdeallerinize güç ve umut veren ilişkiler içindesiniz. Çok önemli kişilerden aldığınız destek ile amacınızdan vazgeçmeden ve detayları yani amacınızın içini dolduracak ayrıntıları ince ince işleyerek çalışmalarınıza devam ediyorsunuz. 

 

Yalnız bu ay dostlukların kimisi de sanki çıkar dostlukları, yani, belli bir amaç veya çıkar için samimiyet kurulması ve iş bitince dostlukların bitmesi durumu var. Bu tür yüzeysel çıkar ilişkileri belki gereklidir her iki taraf için de ama etik kurallara uyulduğu oranda fayda sağlar, aksi takdirde, bencil niyetler bir süre sonra geri tepecektir, üstelik faydadan çok zarar getirebilecektir. Buna dikkat etmek gerekir. Ve ayrıca birilerinin dolduruşuna da gelmeyin derim. 

 

Ayın ilk yarısı kendinizden başka herkesi dinlemeye meyillisiniz, kafanız karman çorman ama ayın ikinci yarısı Güneş burcunuza geçince, iradeniz güçlenecek, inisiyatifi ele alacaksınız. Ayrıca yukarıda bahsettiğim faydadan çok zarar getirebilecek çıkar ilişkilerini de bir kenara atıp, kendiniz soruna el atıp halletme yoluna gideceksiniz. 

 

Yasal veya resmi işleri olan ve haber, gelişme bekleyenler, ay sonunu bekleyin derim. Jüpiter Koçtan özellikle mahkeme veya yasal işlerinize destek veren enerjiler göndermekte ama sonuçlanması zaman alır gibi. 

 

Ruhsal evinize yerleşen yıldızlar ayın ikinci yarısı sizi yer yer huzursuz edecek gibi görünmekte. Yani, beklentilerle gerçekler arasında uyuşmazlık sizi köşeye sıkıştıracak zaman zaman. Bazı şeyler için pasif kalmak zorunda olmak sizi sıkacak. Ama zamanı beklemek de önemli, bunu da biliyorsunuz. 

 

Bu ay açıkcası bazı durumlar sizi pasifize edecek. Ay sonuna kadar pasif modda kalmak zorundasınız gibi. 

 

Ayın ilk yarısı yakın çevrenizden sizi üzen bazı gelişmeler de duymanız mümkün. 

 

Bu ay aslında yeni iş girişimleri için ayın ilk yarısı güzel olmakla beraber, sanki parasal konularla bağlantılı görüşmeler, resmi işlerde canınızı sıkacak durumlar yaşamanız mümkün. Yani, sizin için kimi yerde çok iyi, umutları yeşerten, yükselten güzel ve mutlu edici gelişmelerle canınızı sıkacak gelişmeler bir arada. Karmaşık, dolaşık bir zaman dilimi olacak gibi ve düğümler ancak ay sonlarında açılmaya ve gelişmeler sizi ferahlatmaya başlayacak. 

 

Ayın ikinci yarısı, ya eski bir ilişki ya da yeni veya var olan ilişkinizde sanki gözlerden ırak görüşme var gibi. Belki de bir tesadüf olacak. Yani, bir kapalılık, gizlilik veya tesadüf söz konusu. Belki sorunlar var ve bunları sakin ortamda, gözlerden ırak çözmek istiyorsunuz. Ya da yeni ilişki-eski ilişki karmaşası söz konusu olacak gibi. Anlaşılan kafanız karışacak gibi. Ay boyunca yaşayacağınız düğüm belki de aşk konusunda olacak gibi görünmekte. 

 

Bu arada kimi İkizler gizli bir hayran edinecek.. Bu ancak gelecek ay sonlarında ortaya çıkar gibi. 

 

Ay sonunda ya da gelecek ay başlarında, bir sorundan ya da yükümlükten kurtulacaksınız. 

 

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )  

 

Geçen ay tepenize toplanan yıldızlar ayın ilk yarısına kadar tepede olmaya devam edecek, sonra 11.evinizdeki Boğa burcuna geçecek. Bu da, ayın ilk yarısına kadar tetikte olmak, sakin ve soğukkanlı, uzak görüşlü bir çizgide gitmek gerekir demektir. 

 

Açıkçası, tepedeki yıldızlar beklenmedik belalar getirmeye meyilli. Tedbirli olmak gerek. 

 

Tepedeki yıldızlar hayatınıza birden giren değişimlerin işareti. Kiminiz bu değişimleri ani ve erken gelen yenilikler olarak yaşarken, kiminiz kaos olarak yaşıyorsunuz. Böyle önemli yıldızlar tepenizde iken yani sizin kontrolünüz dışında iken, bu kontrol dışı gelişmeleri şansa veya fırsata çevirmek veya onların yarattığı ani sorunları hasarsız atlatmak için inisiyatifli ve iradeli olmak gerekir. Yıldızlar kafanızı fena halde karıştırırken, ne istediğinizi bilmeniz ve ne yapmanız gerektiğini bilmeniz, ona göre adım atmanız veya tavır almanız çok önemli. Aksi taktirde yaprak gibi savrulursunuz. İrade sizin anahtar kelimeniz olsa gerek ay boyunca. 

 

Tepenizde birden var olan sorunlar da birden gelişen fırsatlar da önemli. Küçümsemeyin sakın. Hızlı gelişmeleri iyi yönetmek gerekir ve gelişmelerin arasındaki şansları görmek için sezginizi ve aklınızı olaylara odaklamanız lazım, yani, antenleri iyi açın derim. 

 

Jüpiter hala tepenizdeyken, önemli isteklerinizi iyi bir analizle belirleyin derim. Hayatınızda artık gitmeyen ve hayatınıza katmak istediğiniz bir şeyler var. Bunları iyi düşünün, korkmadan ama sağlıklı ve gerçekçi bir gözle isteyin derim. Maddi genişleme mi, yeni iş mi, evlilik mi, çocuk mu, dünya seyahati mi vs neyse o derin, içten kopup gelen isteği seslendirmekten çekinmeyin. Zaten bir an gelecek baskıdan sıkılan benliğiniz öyle bir efkar atacak ki bir anda, gönlünüzden o derindeki istek fırlayıp çıkacak ve birden ağzınızdan dökülüverecek. Evet, işte bunu istiyorum, diyeceksiniz. 

 

Ayın ilk yarısı hakikaten zor geçecek sizin için, çünkü gerçekten değişim rüzgarı hızlı esiyor. Ve olaylar da kontrolünüz dışında. Sizden kaynaklı değil. Ama dış kaynaklı olsa da, onları yönetmek, onları iyi tahlil edip yönlendirmek sizin elinizde. Esnek ve iradeli olmak gerek böyle bir zamanda. 

 

Kiminiz için ise, yıldızlar önünüze yepyeni bir hayatın, yeni bir düzenin nimetlerini getirmiş ama getirirken mevcut şartları bir anda sarstığı için şaşkınsınız. Ani gelişmeler arasında nereye gideceğinizi bilemez haldesiniz. Kararını önceden verenler için koşturmacalar, hesaba katılmayan aksilikler ve beklenmedik hoş sürprizlerle şaşıracağınız bir ay olacaktır. 

 

Sanki işle evlilik/özel hayat konusu birden hızlı gelişmelere maruz kalmış gibi, tek bir konu değil anlaşılan. Ve biri diğer alanı da etkileyecek durumda. 

 

Ayın ikinci yarısı hızlı olayların durulacağı, dost Boğa burcuna geçen yıldızların da desteği ile ve çabalarınızın sayesinde önemli beklentilerinizi hayata geçirmeye başlayacağınız bir süreç başlayacak. 

 

Ayın ikinci yarısı dost ve yakın desteği yanınızda olacak. Sevdiklerinizle sıkı ve yoğun görüşmelerle stres atacaksınız. Ayrıca, Güneşin de Boğa da olmasıyla önemli bir hayaliniz hayat bulacak. 

 

Yıldızlar gergin ama siz gerçekten önemli bir dileğinizi seslendirmekten çekinmeyin, sanki yıldızların şaşırtıcı bir desteği olacak bu konuda gibi. 

 

Hızlı gelişmelerin hayatınıza girmesiyle neyi nasıl yapacağınızı bilememenin ardından Boğadaki yıldızların size vereceği güçle, sağduyu ile sorunları aşmayı başarabilir ve isteklerinize ulaşabilirsiniz. 

 

Kimi Yengeçler için de ilginç durumlar söz konusu olabilir sanki; yenilik evet, değişim evet ama bazı gelişmeler “değişim, yenilik” maskesi altında sizi cezp edici, kandıran süslü püslü paketler içinde gelebilir. Mesela, bir iş teklifi çok cazip gelebilir, bir duygusal ilişki size mantıklı ve cazip gelebilir, ya da bir tayin falan.. Ama kanımca, bu bir reklamın kandırıkçı propagandasından öte bir şey değil. İçi boş, arkası gelmeyecek ve belki de size zaman ve para kaybettirecek bir şey.. 

 

Özetle bu ay aklınızı çelmeye çalışacak şeyler olacaktır, iyi düşünün derim. Karar vermek için en azından gelecek ayı bekleyin derim. Bazı yıldızlar ani ve şişirme fırsatlara işaret ederken, bunların arasında sağlıklı ve sağlam olan fırsatı anlamak kolay olmayabilir. Siz siz olun en azından, süreci biraz gözleyin. 

 

Aşka gelirsek; bu ay yıldızlar nerdeyse tüm burçlar için eski aşkları destekler pozisyonda. Açıkçası yeni aşklar şıpsevdi türünden, bugün heyecanla başlanan yarın pat diye biten, heyecanı ve nefesi kısa süreli duygusal çalkalanmalar.. 

 

Öte yandan, bazı Yengeçler için ise garip bir durum var; bu ay, yıldızlar Boğa burcuna çekilirken, sanki bir kalın perde kalkacak ve siz gerçek dostu gerçek düşmanı gözünüzle göreceksiniz. Üstelik kimi Yengeçler için, bu düşman ya da rakip, daha önce dost dediğiniz biri çıkabilir… Bu tür bir gelişme yaşayan Yengeçlere tavsiyem, ağır bir dost darbesine, yani sen de mi Brütüs darbesine dikkat derim.. 

 

Ama bu dediğim perdenin kalkıp gerçeğin görünmesi durumu, duygusal alanda da olabilir, yani, gerçek nedir ne değildir görürsünüz süreci beklerseniz. 

 

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )  

 

Bu ay yine Koçta 9.evinizde yıldız yığılması ayın ilk yarısına kadar devam edecek. Sonra haritanızın tepesindeki Boğa burcunda yıldız yığılması olacak. Boğadaki yıldız yığılması nasıl etkiler sizi ona geleceğim sonra ama Koçtaki yıldızlar size şans dağıtmaya devam ediyor. 

 

Evet, önünüze yeni ufukları açmış yıldızlar alabildiğine. Bu ay inanılmaz bir yol planı var ajandanızda anlaşılan. Evi nerdeyse otel gibi kullanacaksınız. Yurt dışı seyahatleriniz olacak gibi. Tabii kiminiz için yurt içi seyahatleri olabilir. Kimi seyahat sevdiklerinizi görmek adına yapılacak, kimisi de sanki iş konulu. 

 

Bu arada bazı Aslanlar sanki önemli kişilerle yolculuk yapmaya hazırlanıyor, bu sanırım bir iş seyahati türünden bir şey. Kiminiz de sanki bir yakınızı veya bir dostu görmeye gideceksiniz, gittiğiniz yerde hoş bir iş teklifiyle karşılaşacaksınız. Ancak bu teklif sizi düşündürecek, çünkü düzeninizi değiştirecek türden bir şey.. 

 

Bazı ilk’ler girecek hayatınıza. Farklı ve kaliteli çevrelerdesiniz. Ve çok da eğleneceğiniz ortamlar içindesiniz. Hem iş hem tatil hem eğlence hepsi bir arada. 

 

Bu arada, yollar konusunda uyarmak isterim, yolları temsil eden evde bu kadar fazla yıldız varken, acele, dalgın çıkmayın yola derim. Sabırsızlık ve dikkatsizlik bazı küçük kazalara sebebiyet verebilir. İnsan bazen böyle şanslı yıldız etkisinde, kendine aşırı güvenli olur ve bu dikkatsizlik, boşvermişliğe yol açar, belalar da bundan gelir. 

 

Bu arada, seyahatler, sosyal yaşantı ve işler iyi görünürken, önemli kişilerle iş konulu görüşmeler, seyahatler varken, öbür taraftan sanki bazı yetkililerle ani gelişen çatışma söz konusu gibi. Bu belki sizin daha fazla güçlenmenizden dolayı kıskançlığın getireceği bir çatışma olabilir. Yani özetle, bu ay birileri sizinle uğraşmak isteyebilir. Bunu çözmeniz ayın ikinci yarısında mümkün olacak ama o kişi ile mi çözersiniz, daha üst makamla mı bilemiyorum. 

 

Ayın ilk yarısı yaşanan gelişmeler sizi ayın ikinci yarısında önemli bir mücadeleye sevk edecek. Adeta bir güç savaşı yaşanabilir. Ya sahip olduğunuz bir pozisyonu korumak adına yapacağınız bir mücadele bu ya da, sizinle uğraşmak isteyen birilerine karşı yapacağınız bir mücadele. Bir yarış söz konusu sanki.. 

 

Şans sizden yana ama tavizsiz ya da inatçı olmak da sanki iyi olmaz gibi. Yani işte birileri sizden yana, size dostken, birileri değil. Bir şeyler değişmiş ve siz bu ay bu değişen şartları somut olarak görüp anlayacaksınız. 

 

Kimi Aslanlar ise bu ay sanki bir mekan değişimi için harekete geçecek, resmi başvuru ile iş yeri değişikliğine koyulacak. 

 

Zaten kariyer yükseltmek isteyen, iş/meslek değiştirmek isteyenler için son derece fırsat yüklü bir ay. Yeni şeyler öğrenmek, yeni insanlarla tanışmak size gerçekten ama bugün ama yarın çok faydalı olacaktır. Üstelik yeni tanıyacağınız kişilerden bazısı hayatınıza dost olarak, kalıcı olacak. 

 

Para konusu ayın ikinci yarısı sağlam görünüyor. Güç ve para getiren girişimleriniz olumlu sonuçlanacak gibi. 

 

Kimi Aslanların bu ay sevdiği bir yakını kendisinin bulunduğu mekana taşınabilir. 

 

Ay boyunca gezmeleriniz ufkunuzu açacak, daha önce gitmediğiniz yerlere gitmek, yapmadığınız şeyleri yapmak, hayat felsefenizi tazeleyen pozitif bir etki yaratacak. Adeta kafanızdaki tozu silkeleyip atacaksınız. Yeni enerji zihninizde doping etkisi yapacak. Ardından yeni şeyleri kalıcı olarak hayata katmak için hevesle girişimlerde bulunacaksınız. Bunları hayatınıza katmanız da uzun sürmeyecek. 

 

Aşk konusunda taze enerjiler pencerenizden sökün etmiş adeta. Evet kalbi boş olan Aslanlar için yeni aşk umut vaat edici. Bu ay birçok burca eski aşklar vaat ederken size yıldızlar yeniyi işaret etmekte. Ve bu yeni aşkın ilerlemesi hızlı olacak. Bu yeni ilişkinin idealinize uygun olduğunu gelecek ay daha iyi anlayacaksınız. 

 

Evli veya sevgilisi olan Aslanlar, birlikte mutlular, hayatlarına getirdikleri taze güzelliklerle adeta bir kış uykusundan uyanıp bahara girmenin çocuksu sevincini duyacaklar. Yenilikler aşkınızı da güçlendirecektir. Bazı Aslanlar ise, aşk için yol yapacak gibi görünüyor. 

 

Bazı Aslanları ayın ikinci yarısında, Boğa burcuna yerleşen yıldız yığılması için uyarmak isterim. Yanlış manevra, burnunun dikine gitmek ters teper, kafanızda bir balyoz darbesi yemiş gibi bir etki oluşturabilir. Siz güçlüsünüz evet, ama diğerleri de güçlü… 

 

Meslek veya pozisyon değiştirmek için iyi bir zaman.. 

 

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )  

 

Koçtaki yıldız yığılması yatırım ve sağlık evinizi etkilemeye devam edecek ayın ilk yarısına kadar, daha sonra, dost Boğa burcunda oluşacak yıldız yığılması size beklenmedik bir güç ve azim kazandıracak. 

 

Başaklar ya ortaklıkta ya da evli ise, eşiyle birlikte önemli bir yatırım yapmak için kolları sıvamış durumda. Parasal koşulları iyileştirmek, önemli bir hedefinize ulaşmak için iyi bir zaman. Para çıkışı söz konusu yatırım için. Kiminiz de daha önce yapmış olduğunuz yüklü borçları temizlemek için kolları sıvayacaksınız. Ne olursa olsun, paranın gelmesi, ödeme gücünüz yerinde. 

 

Bu arada eşleriyle sorun yaşayanlar çözüm için ayın ikinci yarısı güç sizde. Akıllı ve inisiyatifli somut adımlar atarak bazı sorunları geride bırakacaksınız. Bir şekilde bir sorundan kurtulacaksınız. 

 

Başakları parada aşırı iyimser olmamaları konusunda uyarmak isterim. 

 

Aşk anlayışınız kökten değişirken, ilişkiyi yaşama alışkanlıklarınız, özel hayata karşı bakış açınız da kökten değişiyor. Sanki bazı zincirleri kırıyorsunuz. Kiminiz bu değişimi sağlıklı yönetirken, kiminiz sanki raydan çıkacaksınız. Neyse ki Boğadaki yıldızlar eski-yeni, doğru-yanlış ikilemlerinde bir denge kurmanız için imdada yetişecek. 

 

İşler iyi görünüyor. Epeydir yaptığınız çabalar ilerlemeye devam ederken, hedefe odaklı ilerlemek hem iş yeri ortamındaki muğlak havayı dağıtmış, hem siz artık aldırmıyorsunuz olana bitene, ne istediğinizi bilerek ilerlemeye devam ediyorsunuz. Gözünüzde büyüttüğünüz, uzak gördüğünüz şey neyse, gittikçe yakınlaşıyor. Daha önce siz birilerini veya bir şeyleri idealize ederken, artık birileri sizi idealize etmeye başlamış. 

 

Para ve yatırım işinde gerçekçi olmayı elden bırakmadan, büyük oynayın, korkmayın derim, sağlam giderseniz, yıldızlar size uzun vadeli amaç yolunda giderek desteğini artıracaktır. Zaten yıldızların bazı pozisyonları küçük işleri bırakın, büyük oynayın, mesajı vermekte. Yeter ki bastığınız zemin sağlam olsun. İyi planlar yapın, hayatınızın sorumluluklarını da sahiplenin, ipler elinizde olsun. 

 

Geçen aylarda Başakları kendileri ve yakınlarının sağlık durumu için uyarmıştım, bu uyarımı bu ay da yapmak isterim. Özellikle tansiyon ve kalp gibi birden nüksedecek sağlık sorunu hususunda özenli olmak gerekir derim. Bu ayın güzel bir yanı sağlık konusunda, Güneş’in dost Boğa burcuna geçmesidir. Söz dinleyen Başaklar ve yakınları Güneş’in sağlığı güçlendiren etkisinden faydalanacaktır. 

 

Aşk konusu gerçekten ilginç sizin için. Sanki bir sona yaklaşmışsınız, hatta gelmişsiniz. Yani, bir nişan, bir düğün söz konusu ayın ikinci yarısı. Kiminiz de, gelecek ay için bu tür hazırlıklar içine gireceksiniz. 

 

Bazı Başakları da uyarmak isterim; ay sonlarında, işte bir skandala karşı dikkat etsinler. Sizi şok edebilecek bir durum olabilir. Ancak bu durumu geri püskürtmeniz mümkün. Ya da bazı dış gelişmeler bu işi halledecek.. Yani böyle bir şey sanki hanenize artı olarak geçecek sonuçlar verecek gibi. 

 

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )  

 

Sizin için bugünün ve yakın zamanın tüm fırsatları ve tüm zorlukları olduğu gibi kendini göstermiş; orta yerde. Geriye sizin hesap kitap yapıp uygun olan kararları hayata geçirmeniz kalmış. Her şey o kadar açık. 

 

Yani, yanlış-doğru, dost-düşman, faydalı-faydasız, umut vadeden-boş işler vs ortada. 

 

Hem heveslisiniz, hem kaygılı. Ama bence ne olduğu belli olduktan sonra kaygı duymak yerine, önünüze gelmiş fırsatlarla meşgul olun ve kaygıyla peynir gemisinin yürümeyeceğini hatırlayın. 

 

Kiminiz sanki bir mekan değişimi, belki aynı mekan içinde başka bir yere taşınma gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Bu yeni bir çevre ve taze bir hava katmış hayatınıza. Umut veren, neşenizi artıran yenilikler girmiş hayatınıza. Yeni insanlar mutlu etmiş sizi ayrıca. 

 

Bazı fırsatların gelişme seyri sanki Ağustos deyince ortaya çıkacak gibi. Yani siz adım adım ilerleyeceksiniz ve Ağustosta bir noktaya geleceksiniz. İşte, o nokta sizi tatmin eder durumda ise, yola devam edersiniz, yoksa yeni bir yol tutturursunuz gibi. 

 

Kimi Teraziler sanki bir ortaklık veya bir işbirliği başlatmış gibi. Bu işbirliği size para getirecek gibi yakın zamanda, ancak, bir-iki ay sonra işbirliğini yeniden gözden geçirmeniz gerekebilecek. Ya da bazı dış koşullar işte belli bir dönüm noktası yaşatacak gibi. Açıkçası bu tür şeylerde uzun vadeli amaç yolu pek açık görünmüyor, yakın zamanın koşulları her an yeni bir manevra gerektirebilir. 

 

Kimi Teraziler ise yoğun bir şekilde davalarla uğraşacak anlaşılan. İnanılmaz bir yıldız birikmesi var. Ancak hakkınızı savunmak veya istediğiniz sonucu almak yakın zamanda mümkün görünmüyor. Ancak ay sonlarından itibaren bir umut doğabilir. O da zayıf bir umut. Kiminiz de yaptıklarınızla düşman çekmişsiniz kendinize. Üstelik güçlü kişiler bunlar.. Bu tür sorunları aşmak epey zamanınızı alacaktır, hemen olacak bir şey değil. 

 

Hem fırsat rüzgarının bol estiği hem ters rüzgarların bol estiği bir zamanda, bir şeyin tersine dönmesi çok mümkündür, o yüzden siz siz olun, her şeyi net ve açık yapın. Ya da olmadı, yeni fırsatlarla kendinize yeni dünyalar açın, bırakın eskimiş şeylerle zaman kaybetmeyi. 

 

Para konusu iyi görünmekte. Ayın ikinci yarısında, yatırım için olumlu enerjiler var. Ortak parasal konular iyi görünmekte. Ya da para trafiği olumlu akacak gibi. 

 

Aşka bakarsak; kiminiz gizli, gözlerden ırak bir aşka yelken açıyorsunuz, kiminiz yeni aşkı dolu dizgin yaşıyorsunuz, yarını düşünmeyecek kadar enerji ve heves dolusunuz. Yıldızlar evlilik evinize hücum etmiş durumdayken, her an hızlı bir evlilik kararı alabilirsiniz. 

 

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )  

 

Koçtaki Yıldız yığılması devam ediyor ayın ilk yarısına kadar. Daha sonra zıt burcunuz Boğada yıldız yığılması olacak. Bu bakımdan ayı ikiye bölebiliriz sizin için. 

 

Ayın ilk yarısı gündelik hayat koşturmanız yoğun olacak yine. İş yerinde bazı değişiklikler şaşırtmaya devam edecek. Ayrıca gezmek isteyeceksiniz, çalışmak istemeyeceksiniz ama sanırım bazı işler de sizi bekliyor. Koşturmaya devam. Evde ve işte sakarlığa karşı dikkatli olun derim. Hala dikkati dağıtan yıldızlar mevcut. 

 

Ayrıca varsa bir sağlık sıkıntınız ihmal etmeyin. Bazı kişilerle değişen ilişkinizde nasıl yapacağınızı bilememektesiniz, bu geniş ailede olabilir veya işte. Daha önce sizi kırmış bazı kişi/lerle ayın ikinci yarısı yüz yüze gelme ve hatta sorunu karşılıklı konuşmanız mümkün. 

 

Kimi Akrepler için ise daha önemli, durum daha ciddi görünmekte. Dava söz konusu olacak gibi. Ya sizin bir şikayetiniz var, ya da size karşı bir şeyler var. Bu ay durumları tırmandıran gelişmeler var. 

 

Bu ay gerçekten zor olacak yani çatışma, tartışma var, karşılıklı anlayış olmadığı takdirde giderek artan bir çatışma olacak gibi. Kiminiz bunu geniş ailede, kiminiz işte veya resmi bir bir yerde, kiminiz de evli iseniz eşinizle yaşayacaksınız gibi. 

 

Bu ay sorunlar su yüzüne çıkacak. Anlaşmazlıklar, olası bazı içten içe kaynayan durumlar vs çıkacak karşınıza. Gerçekler nedir göreceksiniz. Sorununuz nedir bileceksiniz ve kiminle konuşacağınızı, kimden hesap soracağınızı veya kim sizden hesap soracak, kimi kime şikayet edeceksiniz, vs neyse yaşadığınız şey ortaya dökülüyor. 

 

Kimi Akrepler ise, daha önce yapmış olduğu bir hatanın ceremesini çekecek gibi, çünkü birilerini kızdırmışsınız anlaşılan. 

 

İlişkiler evinizde zıt burcunuz Boğada oluşan yıldız yığılması gerçekten zor enerjiler yüklü. Bir taraftan sıcak enerjiler de yok değil. Yani, olası tartışma, çatışma belki daha yumuşak yaşanabilir. Hatta Oğlak burcunda bulunan Plüton’un Boğadaki yıldızlarla ayın ortasında yapacağı olumlu açı, sağduyulu ve olumlu bir iletişim zemini yaratmakta ama bunun için kişilerin istekli olması gerekir. Ve samimi olması gerekir. Yani, yıldızlar öyle ki, bu samimiyet ve iyi niyetli iletişim kurulsa dahi, arkasından birinin yapacağı tepki çekecek bir hatalı tutum birden olayları tersine çevirebilir. O zaman kurulan o anlaşma zemini de heba olur. Sizin bu ayki parolanız iletişim ve samimiyet. 

 

Para konusu oldukça iyi görünüyor. Jüpiter’in para evine yaptığı son derece verimli açı, parasal durumu yükseltmeniz için size şanslı olanaklar sunacaktır. Ay sonunda ise yatırım konusu iyi görünmekte. Uzun vadeli düşündüğünüz bir yatırım hedefine ulaşmanız mümkün. 

 

Tabii bütün Akrepler bu tür çatışmalı durumlar içinde değil. Kiminiz de, sanki, yoğun bir şekilde işinizde koşturmaca içinde olacaksınız, bu koşturmacalar ayın ikinci yarısı iş yerinden dışarı taşacak. Yani önce büroda süren yoğun faaliyetler daha sonra dışarıya yöneltecek sizi, insanlarla yüz yüze görüşmelerle işinizi geliştirme, müşteri potansiyelinizi artırma, onları memnun etme çalışmalarıyla devam edecek. Hatta işbirliğini büyütmeniz söz konusu. Bu bir ortaklık mıdır, bilemem ama bir büyüme, paylaşma söz konusu. 

 

Aşka bakarsak, cazibeniz üzerinizde. Girdiğiniz ortamlarda ilgi çekeceksiniz, iltifat alacaksınız. Bu arada, sanki birilerini bir anda çarpmanız söz konusu. Ama bu karşılıklı bir çarpılma da olabilir. Aşkta bu ay tesadüfler var. Eski bir aşkınızla sanki bir karşılaşma var gibi. Onunla ilgili sizi şaşırtan şeyler öğrenebilirsiniz. 

 

İlişkisi iyi olan Akrepler sanki evlilik hazırlığında. En azından evlilik olasılığının gün ışığına çıkacağını gösteren gelişmeler var. 

 

Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )  

 

Koçtaki yıldız yığılması size güç vermeye devam ediyor. Toplum içinde, çevrenizde hem gücünüz hem itibarınızı artıran enerjik faaliyetler içinde olmalısınız. Heves, umut ve coşkunuz yüksek. Şans da sizden yana. Daha ne olsun… 

 

Ancak küçük bir uyarımı hatırlatayım yine. Koçta insana hız, şans veren yıldızlar o kadar yoğun enerji yüklü ki, faaliyetten faaliyete koştururken detayları es geçme ve bazen sağlam zeminden çıkma riskine sevk eden aşırı kendine güven vermekte. Yani, özellikle Jüpiter ve Mars’ın sabırsız ve coşkun enerjisi egonuzu hoplatırken, gerçekçi ve sağlam gitmeyi size unutturacak, detayı boş verme, sabırsızlık iyi olmaz. 

 

Jüpiter 5.evde gerçekten inanılmaz enerji ve şans verir kişinin büyük girişimlerine, inanılmaz hızla yükselme, ilerleme şansı verir ama Jüpiter’in bu evde bir tuzağı da vardır; kendine aşırı güven pompalayıp kişiyi sınar. Asıl amaca ne kadar sıkı tutunmuşsunuz, planlarınızı gerçekçi zemin üzerine ne kadar sağlam kurmuşsunuz, sınar. Karşısında kısıtlama yıldızı da, bazen birden şansı alır çeker ayağınızın altından. Özetle, siz siz olun kendinize kesinlikle güvenin ama ne detayı es geçin ne kibirlenin, zemininizi asla kaybetmeyin, büyük amacınıza odaklanın. Dereyi görmeden paçayı da sıvamayın derim. 

 

Jüpiter 5.evde girişimleri yükseltme, büyük projeleri hayata geçirme imkanı verir, itibarı artırır ama aynı zamanda bu evdeki bir Jüpiter iflas yıldızıdır da.. Şans var ama kullanan iyi kullanırsa.. 

 

Bu ay sizin için de ikiye bölünebilir. Ayın ilk yarısı toplum önündesiniz. İnsanlarla yüz yüze görüşmeler, çalışmalarınızı bir yerlere tanıtma çabaları, çeşitli iş ve sosyal toplantılar içinde geçer ve ayın ikinci yarısı dedi mi, iş faaliyetiniz iş yeri mekanınıza kayar. İş yerinde harıl harıl bir iş temposu başlar. Gündelik hayat bu ay da çok hareketli. 

 

Ayın ikinci yarısı aşırı çalışmaktan sağlığınızı bozabilirsiniz. Beslenme ve bakıma özen göstermelisiniz. 

 

Ay sonuna gelince, Güneş zıt burcunuz İkizlere geçecek. Sanırım o zaman üzerinde çalıştığınız işlere ara verip daha farklı ortamlara katılacaksınız. En azından bazı işleri bitirmenin rahatlığını duyacaksınız. Ve iş yerinde yaptığınız bazı çalışmaları gün yüzüne çıkaracaksınız. Önemli kişilerle yüz yüze görüşmeler söz konusu. Hatta uzun zamandır beklediğiniz bir görüşme de mümkün olacak gibi. 

 

Aşka gelirsek; yani, 5.evinizde yıldızlar dolu. Burası aşk evidir. Bu ay beklemediğiniz bir anda birinden teklif almanız mümkün. Cazibeniz çok yüksek. Etrafınız insan kaynayacak adeta. Öte yandan Satürn sizi ikilemlere koyabilir. Kafanızdaki şablonları atmadan etrafınızdaki ilgiyi görmekte de zorlanırsınız. Yine de etrafınız öyle kuşatılmış ki, artık bu ilgiyi de görmemeniz mümkün değil. Bu ay aşk meselesi netleşir, düzene girer, kimle, nasıl bir ilişki olacağı belli olur gibi. Aşkta şans ve tesadüflerin bir arada yaşanacağı bir ay. 

 

Bazı Yaylar iş konusunda sürpriz bir haber, bir tel alabilir. 

 

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )  

 

Koçtaki yıldız yığılması ayın ilk yarısına kadar devam ederken, dikkatli, planlı ve esnek gitmeye devam diyorum. Ayın ikinci yarısında dost Boğa burcuna yıldız yığılması gerçekleşip sizin imdadınıza yetişecek. Zaten Güneş dost Boğa burcuna geçmiş durumda. 

 

Yani, uğraştığınız konular, sizinle uğraşan insanlar bıktırdı sizi biliyorum ama devran sizden yana dönmeye de başladı, inisiyatif zaten sizde, güç de size geçiyor. Bu kadar zorluk çekmenin, çabalamanın ve dayanmanın bir ödülü olmalı değil mi, sanırım yıldızlar da böyle düşünüyor bu ay sizin için. 

 

Bu ay sosyal çevreniz birden acaip gelişecek ve kendinizi farklı ve sosyal ortamlarda ifade etme imkanı bulacaksınız. Ciddi görüntünüz ve disiplinli tavrınızla tanınan sizi insanlar eğlence ortamında görüp şaşıracak ve hayran kalacaklar. Eğlenmeyi de bildiğinizi ve sosyal ortamların da merkezinde olmayı başarmanız hayran sayınızı artıracaktır. Bu ay özetle, itbarınızı, desteğinizi artıracağınız sosyal ortamlardasınız, gözdesiniz, insanların önündesiniz. 

 

İşle eğlence bir arada ayın ikinci yarısında. 

 

Bekar Oğlaklar, yıldızların size verdiği sosyal dopingle, gözde olacağınız ortamlara girip birilerini büyülemeniz, hayran bırakmanız ve teklif almanız veya teklif etmeniz çok mümkün. Gözünüzü açın, iş iş deyip, gizli çekingenliğinize işi bahane etmeyin derim. Bu arada gerekli olan cesaretse, Mars Boğaya geçince verecektir. Zaten bu ay rekabetçiliğiniz, yarışma hevesiniz üzerinizde olacak. İddiacı olacaksınız. Epeydir böyle keyifle ve yarışmacı ortamlarda bulunmamıştınız. Hem eğlenecek hem de kendinizi kanıtlayacaksınız. 

 

Evli Oğlaklar ise, nihayet işten, evden, görevden başka şeyler olduğunu hatırlayacak. Eşiyle birlikte ama iş vesilesiyle ama özel, sevdikleriyle beraber eğlence ortamlarına bırakacaksınız kendinizi. Mutlu olmak, hayattan keyif almak en büyük enerji dopingi olacaktır sizin için. Tabii bazı başarıların da kutlamasını yapmak ayrı bir mutluluk olacak sizin için. 

 

Özetle, ben size bu ay bir başarı, bir işi sonlandırma, iyi bir noktaya getirme ve bunu kutlama görüyorum. Kiminiz için ise bir terfi, bir teklif gibi bir şey var. Mevki, kariyer tırmanışında hırsla ve kararlılıkla devam ederken, bu yeni teklif, sanki size ekstra sorumluluktan ziyade, belki bazı yükümlülüklerinizi de hafifletecek ve size daha keyifle çalışma imkanı verecek bir şey gibi. Gökte ararken yerde bulacağınız bir teklif, bir öneri adeta. 

 

Kimi Oğlaklar için de dediğim gibi teklif vs değil, uzun zamandır yürüttüğü çalışmaları bir kutlama gibi bir şey. Parasal ödüllerin de gelecek olması ayrı bir güç katacak size. 

 

Para var dedim ama harcama da olacaktır, ay boyunca dışarıdasınız nerdeyse, bunun da bir mali bedeli olacak ama olsun, mutlusunuz, keyfiniz yerinde. 

 

Kimi Oğlaklar içinse, eve lüks harcamaları söz konusu olacak. 

 

Aşka bakarsak; aşk var mı tabii var. Ay boyunca gözdesiniz, özellikle ikinci yarıda. Sevgilisi olanlar ve evlilerin aşklarını güçlendirebilecekleri romantik ortamlar söz konusu. Ayrıca diğer Oğlaklar için, kimine eski kimine yeni aşk var diyelim. Yıldızlar bu ay eski aşkları kutsuyor, onları canlandırmaya, güçlendirmeye niyetli. Ayrıca, yıldırım aşkından ziyade derinden gelen, giderek güçlenen aşklara yeşil ışık yakmakta. Bu da sizin için, güçlü ve kalıcı olabilecek aşkın sınırlarına giriyorsunuz demektir. 

 

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )  

 

Ayın ikinci yarısına kadar iş ve koşturmacaya devam. Ayrıca sürpriz iş yolculukları da çıkabilir her an yine. Zaten bu ay yoğun bir şekilde iş, tanıtım vs işleri doğru adımlardır sizin için. Kariyer tırmanışında, kariyer taşlarını örme yolunda, bu ay payınıza bol reklam, insanların ayağına giderek görüşmeler var. 

 

Öte yandan, geçen ayda geri pozisyonda olan Merkür’ün size bıraktığı hesap-kitap sonuçları nelerdir, onları bir ele almak, gereksiz ve zaman kaybettiren uğraşları elemek, öncelikleri yeniden sıralamak gerekir diyorum. 

 

Geçen ay bozulan ilişkileri tamir etmek, aksayan görüşmeleri rayına oturmak da gerekir tabii. 

 

Kimi Kovalar sanki ya iş yerini taşıma, ya da evi taşıma planı kuracaklar birden. Bu belki işte bir tadilat, yenileme falan da olabilir. 

 

Yıldızlar sanki size geçmişte yaptığınız hataları tamir etme imkanı verir gibi. Yani, yaşadığınız bazı olayları iyi gözleyin derim, bu olayların altında yatan yıldızların mesajlarını doğru okuyun. Geçmişi telafi etme, mesajı gibi geliyor bana. Şayet geçmişte yaptığınız bir hatayı yine yaparken bulursanız kendinizi, durun ve düşünün; şimdi zamanıdır bir kötü, zararlı alışkanlığınızı düzelmenizin. Bu konularda bilincinizi olaylara ve kendinize açın derim. 

 

Para konusu, kağıt üzerine para iyi görünüyor ama bunların nakde çevrilmesi için biraz zaman gerekir gibi. 

 

Aşk durumlarına bakarsak, yeni ilişkiyle beraber yeni anlayış hayatınıza girmiş. Siz genelde partnerinizi değiştirmeye meyillisinizdir ama bu sefer işler farklı gibi. Değiştireyim derken değişmeniz de mümkün çünkü yaşadığınız olaylarla siz de kafanızdaki eskimiş düşünce kalıplarını fark edecek, zihinsel bir yenilenmeye ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Olaylarla ilişkiniz üzerinden farklı bir pencereden bakmayı öğrenmenin zamanı gelmiş. Bu değişimin sağlıklı olması için, ilişki alışkanlıklarınızı değiştirmekten başlayın derim yani bir tatile çıkın, ya da buluşma şeklinizde bazı farklılıklar yaratın. Daha önce romantik bir çıkış yapmadıysanız yapın falan. Aşkı farklı yaşamak size de iyi gelecektir. 

 

Yıldızlar yeni ilişki vaat etmiyor size bu ay. Var olan ilişkinizi güçlendirmenizi istiyor anlaşılan. Ancak dediğim gibi, bu zihinsel yenilenme sürecinde yer yer bazı hararetli tartışmalar da yaşanabilir bu ay. Bu tartışmaları bir şeyler değiştirmek adına fırsat sayarsanız, krizi fırsata dönüştürürsünüz. Yoksa, kendinizi bir çıkmazda bulursunuz, kitlenirsiniz. Bu kilidi ancak ay sonlarında çözersiniz gibi. 

 

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )  

 

Geçen ayın gelişmeleri devam edecek ayın ilk yarısına kadar, Koçtaki yıldız yığılması sizi parasal işlerle yoğun uğraşmaya sevk edecek. Otorite ile veya önemli kişilerle işbirliği iyi yolda seyredecek bu ay da. Ancak siz siz olun kendinize, kendi yetenek ve gücünüze güvenin derim. Çıkar ilişkisi nerde ters döner bilinmez. 

 

Ayın ikinci yarısında ise, yıldızlar Boğa burcunda yığılma yapacak. Demek ki, ayın ikinci yarısı iş seyahatleri, iş görüşmeleri yapılacak. Sürpriz seyahatler, sürpriz ziyaretçiler bekleyin derim. 

 

Bu ay sanki ailenizle de daha yakın bir temas söz konusu. Sanki bazı planlarınız var ve bunu ailenizle daha fazla paylaşmak istiyorsunuz. Ayrıca özlem gidermek amacıyla ziyaretler yapacaksınız. Yakınlarınızla hem özlem gidereceksiniz hem onların fikrini alacaksınız. 

 

Ayın ikinci yarısında gerek iş konusunda gerekse duygusal konularda sanki dağılan bazı taşlar yerine oturacak gibi. Şu an gözünüz net görmüyor, taşlar karışmış durumda, ama bir süre sonra neyin ne olduğunu görmeye başlayacaksınız. 

 

Bu arada, sanki ayın önemli olaylarından biri, dost kim anlamak olacak. 

 

Belki birilerini üzdünüz, belki sizi birileri üzdü, bu bir düşmanlık, bir ayrılık yaratmış gibi. Bu süreç hem gerçek dostu tanımanızı sağlar hem de varsa bir hata, yolun yarısından dönmek mümkün olur. Hatalar telafi edilebilir, yaralar sarılabilir. 

 

İş ilişkileri konusunda ve dostlukta size önemli dersler verecek bir ay olsa gerek. Bu arada, birilerinin düşmanlığını da kazanmış olmanız mümkün. Bu ay yaşadığınız olayları küçümsemeyin derim. Detaylar çok önemli. 

 

Sağlık konusunda sizi geçen ay uyarmıştım. Bu ay da dikkat etmeniz gerekecek. 

 

Aşka bakarsak, ayın ikinci yarısı yıldızlar aşka destek verecek gibi. Aşka vakit ayırmak isteyeceksiniz bu kadar yoğunluk arasında. Çünkü bunalmış görünmektesiniz. Eşiniz veya sevgilinizle yakınlar, dostlar arasında olmak isteyeceksiniz. Bir sevgi dopingine ihtiyacınız var gibi. 

 

Kimi Balıklar ise, bir yakınının aşkla ilgili bir mutluluk haberini alacak. Ya da siz mutlu bir haber vereceksiniz. 

 

 

 

Semavii  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Sema Hanım yazılarınızı sürekli okumaktayım ve çok büyük derdim var bana umut olur diye önce dualarım sonrada burçlara bakıp motive olmaya çalışıyorum,evliyim eşim ikizler burcu denizci vede tam 8 aydır korsanların elinde kurtulması ne kadar zaman alır diye önemli tarihleri analiz ediyorum yazılarınız da ama bu ayda karamsar çok üzüldüm. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz. Ben 17.07.1979 gece yarısı 24.10 da doğmuşum. Eşim 29.05.1979 da doğmuş eğer bakarsanız çok sevinirim olmazsa da canınız sağolsun sevgiler.

FISUN ÖZTÜRK 
 05.05.2011 2:40
Cevap :
eşinizin zor bir haritası var ama güzel açılar da çok var. uranüs koçta ona aniden gelen güzel bir şans verir gibi. bu ay transit yıldızlar bogada birikiyor. zorlu ama şanslı bir kurtuluş olur inşallah. yani mayıs sonu ve haziran başı inşallah kurtulur gibi geliyor bana. yükseleni nedir bilmiyorum ama yıldızlarına ve transit yıldızlara bakınca, evet, kurtulma şansı var diyorum. mayıs ortası gergin ama belki de kurtuluş bu ara olabilir. devlet buna yardım etmiyor mu acaba, merak ettim? neyse, yani, inşallah en geç mayıs sonu, haziran başı alırsınız diyorum güzel haberi. Allah sizi ve eşinizi sevindirir inşallah dileklerimle.  06.05.2011 20:31
 

öncelikle sizi kutluyorum isabetli yorumlar yapıyorsunuz.size daha öncede yorum yapıp soru sormuştum mart ayında neyapmamı önerirsiniz diye sizde temkinli olun daha herşey çok net değil demiştiniz ve haklı çıktınız şimdi yine sizden 15 aralık 1979 doğumulu bir yay için bir nasıhat alabilirmiyim malum benim için son 2-3 yıl hiç de kolay olmadı.birde astrolog olarak reenkarnasyon için ne düşündüğünüzü öğrenebilirmiyim teşekkürler

burçin günay 
 02.05.2011 0:24
Cevap :
yaylara yıldızlar şans dağıtırken, oturmayın, içinizdeki sesi dinleyin, girşimci olun, amaçlarınız, özlemleriniz için emek sarfedin. durmayın. koçtaki yıldızlar duranı sevmez, çalışın, çabalayın, o yıldızlar size ihtiyacınızı olan şansı da dogru amacı da, amaca giden yolu da gösterirler. sezginize ve aklınıza kulak verin, onların dediğini yapın. ve girişimciiiii olun.  06.05.2011 20:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8642
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster