Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '17

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
86
 

Sevgililere Evlilik Tarzı Ayrı Bir Resmi Statü Verilmeli

Sevgililere Evlilik Tarzı Ayrı Bir Resmi Statü Verilmeli
 

Ya artık sevgililik toplumca kabul edilmeli. On binlerce yıldır insanların birbirleriyle sevgili olmalarını engelleyebildiniz mi, hayır.

Sevgiliyseler evlensinler. Olmuyor işte, ya da tercih etmiyorlar. O zaman biz de süründürürüz…

Toplumda gizli açık sevgili olarak yaşayan insanlar var. Bunlar evli değiller. Toplumun gözüne batıyorlar. Kaçak göçek rahatsızlar, toplum da bunlardan rahatsız.

“Ahlaksızlığı meşrulaştıralım mı yani?” O zaman izin verme…

Sevgili olmak evli olmaktan daha kuvvetli bir bağdır. Seviyeli bir şekilde karakterli beraberlik, birbirlerinden razı, kimsenin şikâyet etmediği, herkesin yakıştırdığı sevgililik hali nikâh kadar değerlidir.

Evlensinler o zaman deniliyor ya evlenince sevgili olamazlar ki karı koca olurlar. Onları nikâh değil yürekleri bağlamalı. Hani evlenme imkânım olsa bile sevgili olarak yaşamak isterdim. Kaldı ki evlenmek için arada engeller de olabiliyor.

Bir “Sevgili cüzdanı” düzenler verirsin ellerine, evli gibi; otelde bile kimlik soruyorlar malum, hem onun bunun ağzı da kapatılır.

Gizli ilişkiler bunun dışında tutulur; herkesçe malum, bilinen, kabul edilmiş…

Böyle bir olgu var artık toplumda, kabul etseniz de etmeseniz de…

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Kerim Bey..."Çıkma",(hani gençler diyor ya; bana "çıkma" teklif etti / ya da, ona "çıkma" teklif ettim, gibi) "sözlü", "nişanlı"...Bunlara, belki kısıtlı bir statü tanınabilir...Ama sık sık "sevgili" değiştirenlere ne yapacağız?...Valla, öyle bir durumda oteller dolar taşar...Şimdilerde var mı bilmiyorum; bir zamanlar "günlük, gecelik" kiralık odalar vardı...Bu konuda, bana gör biraz daha düşünmek lazım...Aslında, şu anda, gerek bizim toplumda gerek diğer toplumlarda "statüsüz" sevgililer, "statülü sevgili" gibi zaten sıkıntısız yaşıyorlar...Bazı oteller, kendilerine her türlü kolaylığı sağlıyorlar. Ayrıca, gençlerimizin çoğu da, zaten yalnız yaşıyorlar. Bence, bu konuda fazla sorun yok. Acaba, kendilerine bir statü sağlansa, bunu kabul ederler mi?...Ne dersiniz? Selamlar.

cdenizkent 
 05.10.2017 11:02
Cevap :
Çok güzel yorumlamışsınız ya, keyifle okudum, elinize sağlık!  09.10.2017 21:13
 

Geri kalmış Batı'da, mesela Fransa'da bu dediğiniz var: "Sevgili, nişanlı ve evli" olarak devlete statünüzü bildiriyorsunuz ve devlet de size durumunuza göre ödenek çıkarıyor. Özetle, "Biz sevgiliyiz ve birlikte yaşıyoruz." diyorsunuz, devlet de kira yardımı yapıyor! Nişanlılıkta, evlilikte bu destek artıyor. Şu gâvurların halk için yaptıklarına bakın!

Ata Kemal Şahin 
 05.10.2017 4:59
Cevap :
"mesela Fransa'da bu dediğiniz var: "Sevgili, nişanlı ve evli" olarak devlete statünüzü bildiriyorsunuz ve devlet de size durumunuza göre ödenek çıkarıyor. " Bilmiyordum, ilginç gerçekten.  09.10.2017 21:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3932
Toplam yorum
: 11438
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 679
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster