Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
481
 

Siyaset ve Osmanlı tokadı

Siyaset ve Osmanlı tokadı
 

Finans forumundan bir yorumum..

Piyasa ne diyorsa o.

Bazı arkadaşların yorumlarını okuyorum. Cumhurbaşkanlığı süreci iyi yönetilemedi belirsizlik oldu vesaire.. Şimdi bu sözleri dışarıda manavlık yapan bir esnaf söylese yadırgamam.. Adam bizler gibi tüm gün ekran başında değil derim. Fakat günde 12 saatini ekran başında geçiren biri olarak hayret ediyorum bu sözlere. Ve bu sözlerin benim gibi ekran başında olan zamanının büyük bir bölümünü burada geçiren insanlardan geldiğini görünce daha çok hayrete düşüyorum.. Bizim ekranımızdaki rakamlar sanal mı acaba? Yoksa onların ekranları geleceği mi gösteriyor bilemiyorum..

Benim ekranda gördüklerimi aktarayım öncelikle.. Sonra siz karar verin.. Bu süreç iyi mi yönetilmiş kötü mü? Son iki ayı ele alalım.. Borsa 43000, USD 1.411.. İsim açıklandıktan sonraki durum. Borsa 47826, USD 1.334.. Piyasa her zaman ürkektir. Kendini güvende bulmadığı ortamlarda bir saniye tutamazsınız onu.. Velevki biz daha önce çok gördük bu durumu..

Piyasa çoktan kararını vermiş.. Ortama güvenmiş bu sürece inanmış.. Biz şimdi ne söylesek boş.. O yüzden işkembe-i kübradan sallamaya hiç mi hiç gerek yok..

Şimdi birileri göbeklerini kaşıyarak, avuçlarını ovuşturarak 367 mevzuunun Anayasa Mahkemesinden dönmesini bekliyor.. Size şunu sormak istiyorum.. Aday olarak Tülay Tuğcu gösterilse idi. Mahkemeye gidilir miydi? Kesinlikle hayır. Peki aday Abdullah Gül olunca neden gidiliyor? Demokrasi, kanun, tüzük isme göre mi algılanmalı.. Birilerinin nasıl işine geliyorsa öyle mi algılanmalı? Şuna inanın bu halk artık aptal değil.. Ve şuna inanın Anayasa Mahkemesi cumhurbaşkalığı seçimlerini iptal eder ve erken seçime gidilirse AKP en az %40 la gelecektir.. En güzel demokrasi cumhur un halk ın demokrasisidir. O en iyiyi bilir. O zaman atılan tokat önceki seçimlerdeki tokata benzemez.. O tokat herkese Osmanlıyı hatırlatır biline..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Size katılıyorum. Halk arasında bir deyim vardır bizim buralarda; BAZILARINA RAHAT BATIYOR. Bunlar kaostan, puslu havadan hoşlananlar. Kötüler kötülüklerinin yapacak, yapmazsa olmaz. Yine atalarımız demişki; ISIRACAK KÖPEK HAVLAMAZ. Şunu çok rahat söyleyebilirim; En ürkek şey SERMAYEDİR. Birilerinin dediği gibi olsa onca sermayenin Türkiye'de işi ne? Şunu da düşümüyor değilim; Bu elitlerin kavgası, belli kişilerin yönetimden uzaklaşmasının ya da uzaklaşma korkusunun kavgası. Nasıl olurda tornacının bilmem kimin çocuğu bizi yönetir, nasıl olursa falanca köylü falancanın kızı yukarılara çıkar. Varın gerisini siz düşünün......

ogretmenim43 
 30.04.2007 18:29
 

Hikâye Hz. Süleyman devrine aittir. İki kadın bir çocuğu ellerinden tutarak tartışmaktadır. "Çocuğumu bırak, çocuğumu bırak..." Tartışma kavga halini alınca görevliler, çocuk ve iki kadını Hz. Süleyman’ın huzuruna çıkarılır. İki kadında ısrarla çocuğun annesi olduğunu iddia etmektedirler. Hz. Süleyman ikisine de şu öneriyi yapar “Bilmelisiniz ki, yalan söyleyen ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bana doğruyu söyleyiniz annesi kimdir?” İkisi de annesi olduklarında ısrarcıdırlar. Hz. Süleyman görevlileri çağırır ve şu emri verir; “Çocuğu ortadan ikiye bölünüz, iki kadına paylaştırınız.” Emri duyan kadınlardan birisi; “Ben yalan söyledim çocuk diğer kadınındır, çocuğu ona veriniz” der. Bunu duyan Hz. Süleyman görevlilere şu emri verir; “Çocuğu, annesi olmadığını ifade eden kadına teslim ediniz ve diğer kadını da tutuklayınız.” Açıklar; “Hiçbir anne değil çocuğunun ölmesini, zarar görmesini dahi istemez. Ülkesini seven fedakârlık yapar, bencillik değil. Elinize sağlık, sağlıcakla kalınız

Canmehmet 
 27.04.2007 21:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 824
Kayıt tarihi
: 22.03.07
 
 

Şebinkarahisar doğumluyum. Pertevniyalli olmaktan, İTÜ'lü olmaktan, Şebinkarahisarlı olmaktan gur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster