Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Nisan '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
302
 

Cumhuriyetci değil Tandoğancı

Bugün çeşitli yayın organlarından çağrılar yapıldı. Ey cumhuriyetçi halkım Tandoğan meydanına gelemiyorsan bile camına çerçevene bayrak as bütün olalım. Hava güzeldi şöyle bir yürüdüm sokaklarda. Kafamı da hafiften kaldırdım apartmanların camlarına doğru. Merak bu ya kim Tandoğancı kim değil (Cumhuriyetci değil Tandoğancı). Bir bina ilişti gözüme. Binanın sağlı sollu balkonlarına canım bayrağımı asmışlardı. Düşünmeden edemedim bu binada YÖK çüler mi oturuyor ne. Yoluma devam ettim bu düşünce ile. Bayrak görmek için zorluyorum kendimi fakat nafile. Uzak yerlerdeki apartmanların bir iki dairesi hariç camlar bomboş. Yahu diyorum bu millet cumhuriyeti sevmiyor mu?

Kesinlike seviyor, seviyorum, seviyoruz. Açık söyleyeyim canım bayrağımı ben de asmadım. Neden peki? Bayrağımı bir zümrenin tekeline vermemek için asmadım. Koltuk sevdalılarına alet olmamak için asmadım. Demokrasiye inancı olmayanlar için asmadım. Ama o bayrağımın üzerindeki hilal kalbimde kazılı.

Duyun ey Tandoğancılar. O bayrak benim de bayrağım. Sizin yüzünüzden canım bayrağımı sevemedim bugün. Ama kalbime kazıdım vatan, cumhuriyet aşkını. Ben meydanlarda konuşmam ben sandıkta konuşurum. Ben cumhuriyet insanıyım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cumhuriyet ve Demokrasi ırak'ta, Afganistan'da, Lübnan'da , Filistin'de atılan bombalarsa. Doğuda- Batıda insan işci emeğine göz dikip ac bırakmaksa, Üniversitelerde para ile okumaksa, birbirine kırdırılan Anadolu halkları ise ve '' YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİNİ HAYKIRMAKTAN'' korkmaksa ben NE Cumhuriyet'den yanayım ne de Demokrasi'den YA SİZ?

Peace in Anatolia 
 18.04.2007 1:13
Cevap :
Merhaba, Ucu etnik milliyetciliğe uzanan her türlü söylemin karşısındayım. Özgürlükler ülkesi dediğimiz Amerika konu başkasının özgürlüğü olunca bukalemun gibi renk değiştirebiliyor. Bunun adı demokrasi değil tabiki. Şimdiye kadar kötü yönetildiysek suç birazda bizde değilmi? Hep kötünün iyisine muhtaç olduysak, doğru dürüst politikacı üretemediysek suç yine bizde. Kötü yönetimden kaynaklanan bed sonuçlar bizlere ders vermeli. İyiyi, dürüstü, sonuç odaklı politika üreten siyasetçileri seçmeliyiz o zaman. Bu da tabiki sandık başında iyi düşünüp öyle karar vermekten geçiyor.  18.04.2007 12:34
 

Sayın Yusuf Bey O zaman katılmasaydınız mitinge . Niye zahmet ettiniz ki? Biraz daha gayretle o meydanların adı da malum kişilerin ismine dönüşür yakında. Herkes bilemez meydanın adının neyi çağrıştırdığını ve yeri betimlemek için kullanabilir, benim gibi.

Ezgi Umut 
 17.04.2007 16:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 824
Kayıt tarihi
: 22.03.07
 
 

Şebinkarahisar doğumluyum. Pertevniyalli olmaktan, İTÜ'lü olmaktan, Şebinkarahisarlı olmaktan gur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster