Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

zirve özden özpınar

http://blog.milliyet.com.tr/fidanlar

30 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
357
 

Sızı

Sızı
 

Ülkem kaynıyor, yanıyor için için. Halkım ayakta. Düşünceler dalga dalga her yanda. Hata üstüne hatalar. Gerçekler, yalanlar gün gibi gözlerimizde, sızı içimizde kemiklerimizde. Var olmanın, insan olmanın, duyumsamanın acıtıcı anlarını yaşıyoruz binbir yürekte.. Düşünceler kalkmış, güneşlenmeye başlıyor, yılgın, miskin uykudan. Ülkemin toprak, maden, su, emek elleri birleşiyor dirilerek. Güdülmenin, sömürülmenin yorgun düşen isyankar yürekleri, tek yürek olup çıkıyor erklere. Su altından yürütülen, kaybedilen, satılan topraklar, sular, madenler nasırlaşmış emekçi ellere dayanmış.. O eller, tarihine, bağımsızlığına yaşamlarını adamışların mavi gözlü çocuklarının torunlarının ellerinin yürekleri... Namusları bağımsızlık, bayrakları olanların yürekleri.

Bu devlet ki tarih boyu nice dilleri dinleri barındırmış hoşgörü, sevgi ve kardeşçe. İnsan olmanın değerleri verilmiş yaşanmış ilkeler devrimlerle.. Sömürülmeye doygunluk taşıyor ve aşıyor seslerle ülke ülke.. Burası Türkiye.. Türkiye.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiyede neler oluyor,nerelere gidiyor kimse anlayamıyor,yada herkes biliyorda bilmiyor gibi mi davranıyor,neler oldu bize,neler oluyor,Eski zamanda kötü birşey olduğunda Burası Türkiye dendiğinde çok kızar hemen öğle demiyin derdim,şimdi ben diyorum neden? niçin? nasıl?nerede? Türkiyem nereye?,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sevgiler,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 30.03.2008 19:16
Cevap :
Farkındalığın sesleri duyuluyor sevgili alyosa.Canım sevgiyle kal.  30.03.2008 20:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 363
Toplam yorum
: 1384
Toplam mesaj
: 158
Ort. okunma sayısı
: 351
Kayıt tarihi
: 09.12.07
 
 

Buca Eğitim Enstitüsü mezunuyum. Emekli öğretmenim. İzmir'de yaşıyorum. Adaletin, yalınlığın, sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster