Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
128
 

Stadyum oteller ve Beşiktaş stadyumu

Stadyum oteller ve Beşiktaş stadyumu
 

İnternet'ten alınmıştır.


Gözümün gördüğü, beynimin algıladığı durumlara dair düzenlemeler ve tasarımlar yapmak, beynimin vazgeçemediğim dinamiğidir. 

Böylece belki ilgililere ulaşır düşüncesiyle beynimde netleşen önemli gözlemleri tasarımları yazmaya çalışacağım. 

İlk olarak bir süredir aklımda dolaşan STADYUM OTELLER tasarımımı yazıyorum 

En fazla haftada bir kullanılan büyük maliyetlerle yapılan STADYUMLAR neden STADYUM OTELLERE dönüştürülemesin?  

Yani STADYUMLAR tasarlanırken OTEL yapılabilcek bölgeler seçilerek çift fonksiyonlu, çok amaçlı ve çok kazançlı projelere dönüştürülse daha doğru olmaz mı?

Her stadyumun dış cephesi ve tavanları bile otel odaları olarak tasarlansaydı, kaç oda olur? 

Düşünün blogumun görselindeki İstanbul'un en özel konumlarından birinde yeniden inşaa edilen Beşiktaş VODEFON ARENA STADYUMU STADYUM OTEL olarak tasarlansaydı; dış cepheye ve tavana en az 1.000 oda yapılamaz mıydı? bir yılda 360.000 yatak ve en az 36.000.000 AVRO hasılat potansiyeli doğrulamaz mıydı? Bu rakamlar kulübün bütçesinde çok önemli tutar değil midir? 

İstanbul'a gelen Beşiktaş taraftarları bu otelde kalmak istemez mi? Otel entegre tasarlanamaz mı ve futbol sahasının etrafında doğal yürüyüş kulvarı yapılamaz mı?

BJK stadyumu sadece ilk örnek tabii ki Galatasaray, Fenerbahçe, Ankara 19 Mayıs, İzmir, Antalya stadyumu ve konumu STADYUM OTEL olmaya uygun veya yeni yapılacak tüm stadyumlar OTEL STADYUM olarak tasarlanamaz mı? 

Durumu, Sn. Fikret ORMAN, Sn. Dursun ÖZBEK, Sn. Aziz YILDIRIM, tüm klüp başkanlarıyla TFFB Sn.Yıldırım DEMİRÖREN'İN ilgisine sunuyorum. 

Dikkatle bakıp düşünürsek, bir çok atıl alan olduğunu fark edebiliriz.

www.kadrikanpak.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yapılabilir. Otelcilik ve turizm alanındaki uzmanlar ne der bilemem de stadyumların tavan ve dış cepheleri konaklama amacıyla kullanılabilir. Otel olamasa bile, maç günleri kalabalık ve gürültü sorunu bahane edilse bile, bekâr veya öğrencilere kiralanabilir. Aslında maç günleri otel müşterileri için bir eğlence bile olabilir; isteyen müşteriye bedava maç bileti verilebilir.

Muharrem Soyek 
 29.05.2017 11:30
Cevap :
Mantık birliğiyle onayladığınız proje, Özellikle maça geceden gelmek isteyenler için yüksek fiyatla satılabilir. Bu proje istenilen her şekilde uygulanabilir ve türbin gelirlerinden daha fazla hasılat toplar, okuyan birileri bir zaman sonra kendi fikri olarak uygulatsa bile keyif alırım... Gönül hoşluğuyla   29.05.2017 18:08
 

Merhaba Kadri Bey...Bana göre ilginç bir fikir. AKP'nin "Kanal İstanbul'u" ve CHP'nin "Merkez Türkiye" projesi aklıma gelirdi de bu gelmezdi...Ben de bir zamanlar, yağmurlu ve karlı hatta soğuk ve rüzgarlı havalarda maçların ertelenmesinin önüne geçmek için stadyumlarımızın üzerini cam ya da aydınlığı engellemeyecek bir madde ile kaplanmasını düşünmüştüm...Umarım ilgilenen olur... Selamlar.

cdenizkent 
 28.05.2015 12:06
Cevap :
Sevgili DENİZKENT merhaba, zaman zaman benzer tasarımlar aklıma gelir artık birazda bu tarzı deneyeceğim. ASLINDA 1994 yılından beridir kamuya dair yaptığım çalışmalardan bazılarının paralelini yaptılar. Açılım ve Çözüm programları 2002 yılında yaptığım, devletin CB ve TBMM den kabul belgeli raporumun devamıdır. KDV nin % 8 indirilmesi için defalarca raporlar yazdım. İST la dair bloglarıma göz atabilirseniz; Taksim meydanı düzenlemesi için ve Taksimden Yenikapı'ya, Üsküdar'a ve Kadıköy'e teleferik önerim vardır. Şimdi Mecidiyeköy'den Nakkaş tepe oradan Çamlıca'ya aktarma VE Büyük çekmece'den Tuzlaya vapur seferleri gibi öneri yazılarımı görebilirsiniz. ASLINDA sizinde bu yanınızın olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Selamlar.   28.05.2015 12:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 604
Toplam yorum
: 2048
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1147
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster