Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
374
 

Susma, ölürüm ha!

Susma, ölürüm ha!
 

Üşüyorum sessizliğinde, sesim sesinin boşluğuna düştüğünde...Susma ölürüm ha !


Sonra.. Farkettim ki çok sevdiklerimle konuşmayı seviyordum. Ben onları çok sevdiğimi bildim de onlar bilemedi. Ya da onlar da sevdi ya da seveyim istemedi.

Ben de sustum...Belki de susturuldum,  belki de kırılınca ağrıyan yerlerimin  beni benden koparmasından  sevmekten korktum.

Oysa..  Sen, o, bu, şu uzanmış boylu boyunca yatarken sıcacık yatağınızda ıslak saçlarımla dalmıştım karlı ormanlara.

 Islak bedenim karlarla sevişirken sen, o, bu , şu sevişiyordunuz yanınıza aldıklarınızla, koynunuzda ısıttıklarınız yada kendi dünyanızla.

Oysa... Sevmek bedenin kalması ruhun dokunmasıydı. Ben sadece konuşmak istiyordum. Konuşurken dokunuyordu kelimelerim saçlarının her teline , dudaklarımdan dökülen harfler dudaklarına konuyordu. Harften öteydi, kelimelerden öteydi ,cümlelerimin dans etmesiydi sevdayla.

Kendi yangınlarımla yanarken farketmiyordum yüreğime vuran buzu ta ki yüreğim ıslak ıslak oluncaya kadar. Sunay Akın'ın dediği gibi '' Yüreğim ıslaktır benim kuytularda ağlamaktan, Ve hafif uçuktur reng kurusun diye  kaç kez güneşe asılmaktan '' 

 Ne hoştur Eylem Aktaş'ın sesinden dökülen  '' Varsın ağlasın dalda kiraz herkes kendine sürgün biraz ''   nameleri, sahilde  ılık ılık esen rüzgarın soluğunun tenine vurması gibi. Usul usul gözlerini kaparsın sana söylediklerini dinlersin.

Yani.. Sen tenime dokunursun sevişirken ben ise ruhumu ruhunla seviştiririm. Ruha dokunabilmekti aşk.   

Sonra.. Ne kadar büyüdüm, büyüyorum desem de beceremedim, sevemedim büyümeyi. Büyüdükçe kirlendi dünya, büyüdükçe kirlendi dünyam.

Oysa...  '' Kırılgan bir çocuğum ben ,Yüreğim cam kırığı, Diyorlar bir yanı sarp uçurum , Bir yanı çılgın dağ doruğu '' Murathan Mungan söylemiş içimdeki çocuğu.  

Ve, arkettim ki su akıyor ben hala üşüyordum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu güzel yürek sanki şeylere kırılmış. Şarkı ve şiirler bende öyle bir his bıraktı. Kalemine kuvvet sevgili Tülay, Adadan sevgiler.

Göksel47 
 05.04.2015 18:37
Cevap :
Kırılganlık söylenmiş :) sevgimle :)  06.04.2015 16:41
 

Duygularına bu kadar yakın olmak ürkütüyor beni. Yazdığın her şeyi hem görebiliyor, hem de hissedebiliyorum. Birbirinden bu kadar farklı olup (cinsiyet bile farklı) aynı şeyleri hissedebilmek, alışagelmiş bir durum değil! Seni anlamaya çalışmıyorum, garip bir şekilde seni tanımadan tanıyorum. Hayat tesadüflerin bir ürünü mü yoksa? Enfesti...

ERIC VAN BUYTEN 
 19.03.2015 6:44
Cevap :
Teşekkür ederim. Belki de tanımak yazmak, yazmak hissetmekti, bu kadar gerçekliğin içinde yalansı gelen bir dünyada yazmak daha gerçekti kimbilir belki de bundandır tanımamız :) diye yazdım ama anlatabildiğimi anlamadım eminim sen anlamışsındır :) senin yazılarında farklı değil, selam ve saygılar :)  20.03.2015 20:51
 

Çok şey paylaşmak istiyorum facebookta. Ah şu boykot olmasa. Merhaba Tülay abla. İnşallah her şeye rağmen iyisindir. Sağlıcakla kal...

Asi Güvercin 
 12.03.2015 22:53
Cevap :
İyiyim ablacım teşekkür ederim boykota devam hı :) sennin için hangisi faydalı ise o olsun. Kendine dikkat et can selam ve sevgiyle :) sağlıcakla.  13.03.2015 17:08
 

Kıymetli Tülay Eker: Evvel sabılıydık, şimdi isabırsız olduk. Evvel tahammül ediyorduk, şimdi tahammülsüz olduk.Çirkinlik, kirlilik, haksızlık had safhasına geldi gırtlağa dayandı. Siteminizde haklısınız.İyi ki onlar bu günleri görmemişler. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 07.03.2015 20:34
Cevap :
Teşekkür ederim candost haklısın doğru söze söyleyecek bir kelime bulunmuyor yine de elbet bir gün değişecektir herşey , selamlarımla :)  07.03.2015 21:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 171
Toplam yorum
: 2573
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 726
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster