Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
15396
 

Tanga giyen kadınlar

Tanga giyen kadınlar
 


"Herşeyden fazla fazla var, o halde seksiyim ben!" kadınlarının tercihi
"Karşı cinsi; tahrik de ederim, teşvikte(!) diyen kadınların tercihi."
"Kıyafetlerinde, çamaşır izi görmekten hoşlanmayan hatunların tercihi.
"En yaratıcı ve göze hitap eden nesneyi, giyme cesareti gösteren kadınların tercihi.

"Tanga giyme sebeplerini sıralayalım hep birlikte" konumuzda sıralayacağımız ilk sebepler; yukarıda arz- ı endam edenlerdir.

Peşinen söyleyeyim. Tanga giymem. Tanga giyeni sevmem. Tangayla gösteride bulunanları, bir kaşık suda boğasım gelir. Kullanımına dair haklı bir sebebi, beynim kabul etmiyor maalesef! (İkili ilişki durumunda yaşananlar, bu yazının dışındadır; oraya burnumun sokulmaması gerektiğini bilirim!)

Şöyle bir alıntıyı ekledikten sonra, derin yerin dibine geçirme çalışmalarına devam edeceğim:

"-Pek çok uluslararası markanın bikini koleksiyonlarında, tanga modeller yer alıyor. Bu durum Türk plajlarına da yansıdı. Sizce Türk kadınının tangaya alışması, uzun zaman alacak mı?"

-Belki de hiç alışamayabilirler. Tanga giymek bir zevk, kültür işi. Ve tanga, çok iddialı bir model. Vücudunuz da buna uygun olmalı. Türk kadınlarının genelde kalçaları büyük. Ama bizden tanga alıp, kaliteli plajlarda giyen Türk kadınları da var!" ( Zeki Başeskioğlu/ Zeki Triko/ Bir röportajda sorulan soruya, cevabı/ 2005)

İç giyim sektörünün pazarlama dehasına sahip, ağzı iyi laf yapan elemanlarının ticari başarısıdır; tanga ve türevi malzemeler. Fiziki yapının durumuna aldırış etmeden, iki lokmacık bezin cazibesine kapılıp gitmenin sağlanabilmesi; zeka göstergesidir. Bu başarıya imza atanları yürekten kutluyorum!

Gelelim tanga nedir, ne değildir? Kim giyer, neden giyer? Giyenler için ne düşünülür, düşülmesi gerekir mi?

"Tangalıyım mutluyum, yarınımdan umutluyum" denilebilir mi? Yoksa;
"Tanganın kancalısı, kadının kalçalısı" daha mı uygun düşer?
Bir tanga fiyatına, iki g-string almamız mümkün mü? Veya musluk devamlı akarken, havuz kaç saatte dolar?

Umumiyede itibar sağlayabilmek için, renk seçimi özel bir ehemmiyet gösterir mi?
Yoksa el atıldığı anda ilk gelen, popoyla kavuşmaya seçilen şanslı mı oluyor?

Beyaz pantolonda, çamaşır izi belli olmasın diye tercih edilirken; kalça loplarının belli olacağı hesaba katılıyor mu?Yoksa, bilinmesine rağmen, "banane" diye omuz mu silkiniyor?
İkinci yoksa, gerçekten bunun ne anlama geldiğini anlamayacak derecede saf(!) türdaşlarımızla, aynı havayı mı soluyoruz?

Milletimizin güzide bayanları, biliyorsunuz fizik konusunda Rus güzellerle aşık atamayız; hele popolarımız asla ve kat'a!
Onlar bizim gibi, hamur işi poposuna sahip değiller. İpli, ipsiz ne kadar çamaşır modeli varsa giyerler, salınırlar, çatlatırlar, seksi duruş sergilerler, aldırmayınız!

Önümüz yaz ve mutlaka, birileri yakalanacaktır yine en tangalı hali ile. Özenmeyin, özenenleri uyarın.
"Ama işte, ama şöyle, ama böyle " sebepleri yaratmayın.
Hijyen olmayan bir nesne için geçerli sebep yoktur.
Seksi olmak istiyorsanız, kapalı kapılar ardında olabilirsiniz.
Gözlerimize zarar vermeyin lütfen!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biraz mizah, biraz eleştiri ile yazı güzel olmuş, değişik bir bakış açısı var. Ama yazaıdaki tangalı kadın yazıya pek uymuş mu? Biraz yoruma açık sanki bu durum. Yinede tebrikler 765 kişi yazıyı okumuş

stilwater 
 09.06.2007 14:39
 

Benim hayretim devam ediyor. Ülkemizde, bu kadar TANGA meraklısı olduğunu da bilmiyordum, sizden özür dilerim. Haşema maşema lâf demek ki. Göz boyamaca. Milletimiz TANGA hayranı. Hayırlı uğurlu olsun. Bu iktidarın gideceğini anladılar ya, haşemaya ilgileri azaldı, tangayı inceliyorlar. Sizi takdir ettiğimi bir de bu yorumda belirteyim. Mutlu günler.

Mustafa Mumcu 
 08.06.2007 21:15
 

Darılmayın sevgili AYDA ama şu yazıda içerik olarak bir şey yok. İlgi çekici bir resim koyduğunuz için olacak 2-3 saatte 65 kişi okumuş. Bu okuyanlar, Milliyet web sitesini okuyan meraklı ziyaretçilerdir. Türk insanının kaç kişisi tanga ile ilgileniyor acaba? 1980'de İtalya/Rimini'de tanıdığım Norveçli Björg plajda tangasıyla uzandığı için dikkatimi çekmiş ve daha sonra Oslo'yu ziyaret etmeme ve 2 yıllık arkadaşlığa neden olmuştu. Türk insanının büyük bir bölümü seksi yaşayamadığı için tangalı kadınlara plajda rahat vermezler. Normal mayolu genç kızlarımız bile denizden çıkınca hemen mayolarının diğer parçalarına örtünüyorlar. Haşema denilen pardesü tipi mayoların giyimi teşvik ediliyor. Tanga ile kim ilgileniyor da bu kadar okuyucu çekiyor acaba? Normal mayolu kadın resimlerinin bulunduğu afişlere bile izin verilmiyor ülkemizde. Kafam bozuluyor ,aşk maceralarımı yazacağım, yarı çıplak resimlerle. Belki daha çok okuyan olur ve ben de BLOG MADALYASI alırım.

Mustafa Mumcu 
 05.06.2007 20:14
Cevap :
Mustafa Bey yorumunuza cevap yazdığım şu an itibari ile, 718 sayısı vardı yazının alt kısmında. Herhalde sorularınızın cevabı bu sayıda gizli! Artık nasıl bir anlam çıkartırsınız bilemiyorum?! Saygılar sunarım.  08.06.2007 17:52
 

"Gözlerimize zarar vermeyin lütfen" :)) sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 05.06.2007 17:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6135
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster