Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '10

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
805
 

Tatil manzaraları

TATİL MANZARALARI -Koşa koşa geldiler.. Kan ter içindeydiler demek daha doğrusu. Üç kadın, iki erkek ve üç çocuk. Bildiğimiz, her gün gördüğümüz binlerce aileden birisi yani.. Denize koştular.. Konyaaltı sahilinin neredeyse elli metreyi bulan kumsalında daha bir terlediler.. Daha bir zorlandılar.. Kıyıya varınca erkekler ve çocuklar hemen soyunup kendilerini serin sulara attılar.. O kadınlar? O kadınlar orada kalakaldılar.. Kıyıda kalakaldılar.. Ağlamaklı oldular.. Oturup kaldılar.. Aradan ne kadar süre geçti hiç bilmiyorum.. Yavaş yavaş bir kıpırdanma başladı.. İçlerinden en yaşlı olanı önce ayaklarını soktu denize.. Sonra en genç olanını çağırdı yanına..

Hoşlarına gittiği belliydi..Günlük elbiselerinin ıslanmasına aldırmadan oturdular önce kıyıda.. Dalgaların bedenlerini ıslatmasına izin verdiler.. Sonra kendilerini bırakıverdiler denize.. Dalıp dalıp çıktılar boylarını geçmeyen denizde.. Çocuklar da onlara katıldı.. Erkekler mi? Onlar hiç bakmadılar onlara, görmezden geldiler, yok saydılar.. En erotik çağrışımlar onların bedenlerinde oluşuvermişti hiç tasarlanmadan sahilde.. Bu erkeklerine verdikleri bir cezaydı bir şekilde..Galiba isyandı yaptıkları.. Bilmeden bir şeylere isyan etmişlerdi.. Koca konyaaltı sahilinde denize giren günde on binler içinde kaç kişi beş metreyi geçer sanırsınız yüzerek.. Pek geçen olmaz dersem abartı filan saymayın lütfen.. Tatil ve deniz diye yırtınılan, uğruna onca fedakarlığa katlanılan eylem sonuçta, milyonların beş metre kıyı şeridin içinde debelenmesidir..

Maviye maviye kulaç atanların, daha çok mavilik için denize açılanların sayısı inanın ulus olarak yüzümüzü ağartacak kadar çok değildir.. Yüzme bilmemek utanılacak bir şey değildir elbet, ancak denize bu kadar güya tutkun, ancak denizden bu kadar korkmanın altında başka travmalar aramayı üniversitelerde araştırma konusu yapmak gerekir diyorum ben.. İnanın abartmıyorum.. Dünyanın en komik manzarası gelir bana; Kıyıda on binler, deniz sayılabilecek yerde tek tük insanlar… İşte ülkemiz insanının ‘’ayağım yere basmalı abi’’ ve ‘’ tatil dediğin deniz kıyısında olur’’ sonucunun orta çıkardığı sonuç; Milyonlar en fazla beş metrede denize çimer..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:) Ne kadar klasik bir manzaradır değil mi yazarım :) Herkesin kendince bir sebebi vardır elbette.. Ben de ne istiyorum biliyor musunuz; gündüzü geçtim, gündüz denize giriyorum, güvenlik şeridinin izin verdiği uzaklığa kadar da yüzüyorum korkmadan.. Ben asıl gece denize girmek istiyorum :) Zifiri karanlıkta.. Ama yanımda birisi olmalı:) Sadece bir hayal işte.. Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 08.07.2010 17:37
Cevap :
Teşekkür ederim duygularıma katıldığınız için.. Sizin gece yüzme duygusunu taşıyan çok.. Yapmakda hiç zor değil.. Zaten yüzlerce insan yapıyor Konyaaltında.. Oradaki işletmeler ayrıca geceleri aydınlatıyor denizi.. İster projoktör ışığında yüzün, isterseniz karanlıkta.. Üstelik o kadar çok ki bu işi yapan.. Daha dün akşam yaptık biz dediklerinizi.. Umarım düşer yolunuz.. Dilerim tüm hayalleriniz böyle kolay gerçekleşebilir olsun..  08.07.2010 17:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 615
Toplam yorum
: 1395
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 942
Kayıt tarihi
: 25.06.10
 
 

1959 Denizli doğumluyum.. İ.Ü. İktisat Mezunuyum.. Emekliyim ve hala çalışıyorum.. Yaşam bizden önce..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster