Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

mavi yelken (ESEN ÖZDUR)

http://blog.milliyet.com.tr/esenozdur

05 Temmuz '10

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
1334
 

Gitmek istiyorum ama gidemiyorum...

Gitmek istiyorum ama gidemiyorum...
 

Gidemiyorum,

Zaman tatil zamanı çekip gitme zamanı, ama olmayınca olmuyor derler ya...

Gidemiyorum,

Düşlerim var düşlerimden öteye gidemiyorum.

Yüreğim huzur istiyor, çekip gitmek geliyor içimden... herşeyi bir kenara bırakıp bir adaya saklanmak istiyorum kar düşüne kadara avuçlarıma...

Halbu ki ne çok isterdim başımı alıp gitmeyi. İşleri, sıkıntıları, birbirine uymayan plan ve programları bir kenara bırakıp gitmeyi ne çok isterdim.

Issız bir adaya, bir damla suya, güneşe, toprağa...

Hayatın koşturmacasına dur desem başımı alıp gitsem çok uzaklara... Keşke diyebilmek yerine tamam desem , ama olmuyor hayat bazen hiç planda olmayan engeller çıkartıyor karşımıza acımasızca. Yüreğin git desede hayat kal diyor yanıbaşımda, koşturmacanın ortasında.

Bu günlerde herkes tatil havasında. Ben istanbul'da hayatla başbaşa, tatilde yok huzur da şimdilik ufuklarda, kısmet başka baharlara...Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Acaba, kısa bir süreliğine de olsa, herşeyi geride bırakıp çekip gitmek istemeyen bir kişi dahi var mıdır şu fani dünyada Esen Hanım :) Ben de istiyorum elbette.. Kalıcı değil, geçici bir çekip gitme istediği.. Uzun boylu çekip gitmeler kolay olmuyor her zaman, ben de minik gidişlerle yetiniyorum:) Mesela, tek başıma denize gidiyorum, kendimle başbaşa kalıyorum, doğanın, dalgaların sesini dinliyorum.. Ya da sahil kenarına inip, bir bankta oturuyorum, bir cafede kahvemi içiyorum.. Bunlar da benim için bir nevi "çekip gitme" oluyor.. İyi geliyor ruhuma.. Ama en güzeli de "hayal kurmak.." Uçsuz bucaksız... :) Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 09.07.2010 11:27
Cevap :
Benim gibi uzun süreli gitmeler mümkün olmasada, zaman zaman ufak kaçmalar gerçekten huzur veriyor insana, sahilde ufak bir yürüyüş, doğayla başbaşa birkaç saat, günlük tatil kaçamakları...bütün yorgunlukları, negatif düşünceleri bir anda silmeye yetiyor. sevgiyle kalın.  09.07.2010 11:44
 

koşturan sen midir hayat mıdır pek anlayamadım. Eğer üstünde insani bir sorumluluk yükü, (hasta anne veya babaya bakmak gibi, çocukla yola çıkamamak gibi) gerisi boş bahane. Ya da patronu kızdırdın izin alamıyorsun :)

Muharrem Soyek 
 06.07.2010 14:04
Cevap :
Patronumu kızdırmadım ama abimin düğün telaşı,hastalıklar iş güç v.s... olmayınca olmuyor. Kısmet seneye güzel bir yaz tatili geçirmek dileğiyle...sevgiler  07.07.2010 10:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 439
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1788
Kayıt tarihi
: 28.08.07
 
 

1983 yılının 15 nisan sabahında açmışım gözlerimi dünyaya, nerde nasıl yaşayacağımı hiç bilmeden.Yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster