Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1190
 

Tayyip Erdoğan'dan evlere şenlik...

Tayyip Erdoğan'dan evlere şenlik...
 

E.Şenlikoğlu+Tayyip E. ve zihniyet yoldaşlarından...


Emine Şenlikoğlu'ndan evlere şenlik:


Laiklik fahişelik(miş)! Kusura bakmayın ama her ne kadar alıntı dahi olsa ''La&ikl%ik^^fah*i^#şeli%ktir... yazmayacağım!


Bu insanlar ki, hoşgörü öğretisini dahi hiçe sayarak bu şekilde kendini bilmez, cüretkar söylemlerde bulunabilme hakkını nereden buluyorlar bilmiyorum. Belki de varlığına inanmadığı demokrasi (Kendisine sorulan demokrasi başlıklı soruya cevaben Şenlikoğlu ''Varlığına inanmıyorum'' cevabını vermişti-Fatih Altaylı ile Teke Tek programında-) ve adını ağzına dahi almak istemediği Atatürk ve devrimleri sayesinde olabilir mi acaba...?


Şeytan filminde kızın içindeki şeytanı çıkartmak için serpilen kutsal su kızın vücuduna değdikçe kötü ruh nasıl rahatsız olup ateşe basmış gibi bağırıyorduysa, ''Atatürk ve Laiklik'' kelimelerini duyunca da bunların içi kemiriliyor sanki. Adları yetiyor suratlarındaki ifadeyi şeytan görmüşe çevirmek için...!


Şenlikoğlu'nun bu haddini bilmez açıklamalarına karşılık aynı gün Sn.Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan yüreklere su serpen açıklamasının gelmesi de çok sürmedi ve şenlik cümbüşe dönüştü:


''Bu ülkede laikliğin teminatı AKP dir''. (İster istemez aklıma şu soru takılıverdi bu sözde laiklik neferi, ılımlı yürek Sayın Erdoğan'ın içli konuşmasının ardından. ''Sizin ampul laikliğin aydınlığını kaldırabilir mi acaba?''...)


Hali hazırda gaflarında eline su dökemeyeceğimiz Sn.Erdoğan'ın bu sözünüde ideolojik gaf olarak değerlendiriyorum. Gelenekçi tavırlarını ılımlı adı altında yumuşatma çabasını, eline yüzüne bulaştırmasından olacak, akla mantığa sığmayan, anlamakta güçlük çektiğimiz açıklamalarını işitme zorunluluğuyla yaşamaya mahkum görünüyoruz. Bütün Türkiye birleşsek, kafa kafaya versek yinede uslubuna erişemeyeceğimiz zenginlikte takdire şayan gaflarıyla Sayın Erdoğan ipi göğüslemekle kalmıyor, bir de egale edilmesi zor rekorlarla bu konudaki makamınıda perçinleştiriyor. Öyle ki:


(1)Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim...

(Hiç ekstra çaba sarfetmenize gerek yok. Neredeyse donumuzun üstünde bile Amerikan bayrağı kondurulmuşken, satmadığınız bir popolarımız kaldı ki onuda zaten kıçı açıkta gezen vatandaşın haberi dahi olmadan satarsınız...! Mükellefiyetinizdeki muaffakiyetinizi layıkı ile yerine getirmektesiniz.)


(2) Ananı al git buradan...

(Miting meydanları analarla doldu taştı Sayın Erdoğan. Ve analarımızıda aldık gittik. Ananızında kulakları çınlamıştır malum bütün analar oradaydı bi sizin ananız yoktu...)

(3)Çiftcilere hitaben;
Gözünüzü toprak doyursun... (Sizin gözünüzü ne doyuracak merak ediyorum. Devletin malı deniz hesabı ye ye bitmiyor gözünü sevdiğim.)

(4)Gavur izmir... (Atatürk'ün aydınlık çocuklarıda ''Yobaz Tayyip''mi desin şimdi?Elbette hayır. Bize yakışmaz.. Sokaklarında kadınların etekleriyle, gençlerin yer yer piercingleriyle, caddeleri ayakları yere sağlam basan kadınlarıyla dolup taştığı için mi gavur İzmir..?)

(5)Cumhuriyet gazetesi bombalamasi icin;
Ne olacak bizim partiye de bomba atıyorlar... (Uzlaştırıcı ve siyasetçi kişiliğinize o gün hayran oldum :') Kasımpaşa kültürü diyeceğim ama sanmıyorum.Ben ne Kasımpaşalı'lar tanıyorum Sayın Erdoğan...)

(6) Türbanda soz hakkı ulemanındır... (Yorumsuz çünkü hangi birine yorum yapayım yoruldum artık gafmatik gibi mübarek insan.)

(7)Din birleştirici bir çimentodur...

(8)Haddinizi bilin... (Gerçekten birilerine haddini bildirmenin vakti geldi de geçiyor...)

(9)"Sayın Öcalan"...

(Pes artık diyorum bu son yorumda! Ayıp olmazssa ''Yuh..!'' ta demek istiyorum. Kanımcada ayıp olmayacağını düşünüyorum. Kaldı ki başbakanımız, olası ifade zenginliğiyle göğsünü gere gere

''Vatandaşı hastanelerde rehin alanın ALNINI KARIŞLARIM'' diyebiliyorsaaaa. Klavuzumuz gereği bizim ''Yuh''umuzda çok gelmez. Gelirse de...

Malumunuz, kılavuzu karga olanın burnu b.ktan çıkmazmış der, yine de Öcalan'a SAYIN diyen şahsiyete, benimle aynı düşünen insanlarında adına ''YUH''u borç bilirim.

Saygılar... Gavur İzmir'den...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Demokrasi bizim için istediğimiz durakta ineceğimiz bir tramvaydır" R. T. Erdoğan. AKP'nin cumhurbaşkanı A. Gül'ün de "millet isterse daha totaliter bir rejimi getirebilmeli" benzeri sözleri vardır. Her ikisinin de totaliter bir dinci oligarşi (ABD jargonuyla ılımlı islam devleti) kurmak için bu yolda her yöntemi mübah sayarak büyük bir çaba gösterdikleri ve yol aldıkları da bir gerçek.

Mustafa Tümener 
 27.02.2008 14:34
Cevap :
Yorum için tşk ler.Açık kapı bıraktım.Sizler nasılsa tamamlıyorsunuz benimki belkide küçük bir nabız yoklamadır...  27.02.2008 18:00
 

10. Bu millet istedikten sonra laiklik elbet gidecektir. 11. Türban siyasi simge olsa bu suç mu? 12. Camiler kışla, minareler süngüdür. 13. Kişiler laik olamazlar. Devlet laik olur. Peki laik olmayan kişilerin yönettiği devlet nasıl olur? Saygılar, esen kalın.

Erol Özışık 
 25.02.2008 15:35
Cevap :
Hocam maddeler yaz yaz bitmiyor.Eksik kalanları tamamladığınız için tşk ler.Ama birde Sn Tayyip durmayı bilse çok iyi olacak.Malum blog bir yere,sabır bir yere kadar.Bu gidişle yazımda eksik dahada fazla bulup 99=......100=.... 101=.... şeklinde tamamlayan sevgili blog okurları çok çıkacak.Allah sabır versin diyelim.Saygılar.  25.02.2008 18:02
 

Gavur İzmir'in gavur kızı yine yapmışsın yapacağını.Ne erkeği korkar bu İzmir'in nede kızları.Hal böyleyken başa çıkamayınca gavur bunlar deyip çıkıyorlar işin içinden.Bize gavur diyenlere soruyorum."Biz gavuruz gavur olmasınada ya sizler nesiniz ?" Güzel yazı için tebrikler.selamlar..

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 25.02.2008 0:16
Cevap :
Tşk ler yorumunuz için.Onlardan korkan onlar gibi olsun ne diyeyim.Hal böyle oluncada bizim payımıza gavur olmak düşüyor.Saygılar.  25.02.2008 17:57
 

Sanki Pınar süt içip bir derin nefes aldıktan sonra yazmışsınız. Hamdolsun başbakanımız güzel konuşur. Hitabet sanatını çok iyi bilir. Ne de olsa imam hatip mezunu. Bir camiye imam olsaydı ne iyi olurdu, vatandaş "biz böyle imam görmedik" diye onu arardı. Ayrıca sizin bu yazdıklarınızı bir görse, hitabet sanatı olan "ÖFKE" ile cevap verir sizin aleyhinize dava açardı. Hatta "Bizi beğenmiyorsanız, başbakanını beğendiğiniz ülkeye gidin, giderken de ananızı almayı unutmayın!" derdi. Aman kendisinin gazabından tüm gazeteciler bile korkuyorlar. Haklarında dava açmadığı gazetecilerin çoğu da DAVA ARKADAŞLARI zaten. Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 24.02.2008 23:40
Cevap :
Sn Mumcu sütü severim bu bir gerçek ama bu yazıyı yazarken daha sert içecekleri tercih ettimde ayrı bir gerçek.Keşke Tayyip Bey ide süte batırıp uslubunu yumuşatabilsek ama sanmıyorum.Tende giren huy teneşirde çıkar demiş atalarımız.Yani Tayyip Bey'inde sözde yumuşatılmış siyasetininde aslı ortadadır.  25.02.2008 18:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 12851
Kayıt tarihi
: 28.02.07
 
 

26 yaşındayım. İzmir'de nefes al(r)ıyorum. Yaşarken yazamadığım için, yazarken yaşıyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster