Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1694
 

TC geçici kimlik numaralı mülteci

TC geçici kimlik numaralı mülteci
 

Türkiye 12/21 Ekim tarihlerini, Kurban Bayramı idrakiyle; uzun bir tatil yaşayarak geçirdi.

Nerde o eski bayramlar muhabbetine konu olacak, gelecek nesillere miras kalacak; anılar, hatıralar, bayramlaşmalar olmasa da: eş dost, hısım akraba, konu komşu bir araya geldi.

Hem bayramlaşma hem konuşma dertleşme imkânı buldu.

Her zaman olduğu gibi havadan sudan muhabbetler öncelikli olsa da memleket meseleleri de tartışıldı, konuşuldu.

Bazen sohbetin içeriği bayram coşkusuna gölge ederken, gelecek fidanına karamsarlık tomurcukları aşılıyordu.

Nasıl mı?

Dinleyin anlatayım.

Biliyorsunuz, Türkiye Dış Politikası tarihinin en talihsiz dönemini yaşıyor.

Hem yakın komşularımızla hem de uzak dostlarımızla sıkıntı yaşıyoruz.

Yakın komşumuz Suriye’den sayısını Türk Milletinin bilmediği kadar mülteci topraklarımızda barınıyor.

AKP iktidarı, kendi Memuru, işçisi, emeklisi, dul ve yetiminden esirgediği mali imkânı o mülteciler için harcarken çok ama çok bonkör!

Mültecilere kalacak yer, yiyecek gıda, harcayacak para verdiği gibi, sağlık hizmetlerini de kusursuz yerine getirmeyi öncelikli amaç edinmiş.

Sağlık kurumunda çalışan bir dostun, bayram sohbeti sırasında anlattıklarını tırnak içinde paylaşmak istiyorum.

“Sağlık bakanlığı, sağlık kurumlarına bir genelge yayınlamış!

Suriyeli Mülteciler sağlık kurumlarına müracaat ettiğinde kendilerinden hiçbir belge istenmeden hizmet verilecekmiş. İlaçları da eczane tarafından sorgusuz sualsiz karşılanacak, kendilerine zorluk çıkartılmayacakmış!

Dahası da var!

Mültecilere geçici TC kimlik numarası da verilmiş. İzmir’e 3000 üç bin aile yerleştirilmiş.”

Olup biteni insani ve vicdani boyutları ön plana alarak değerlendirmek ve izah etmek kolaya kaçmak, gerçekle yüzleşmekten korkmak anlamı taşımaz mı?

İleri Demokrasiler de kamuoyunun bu gerçekleri bilme hakkı yok mu?

Niçin “genelge- tamim” adı her neyse yazıp imza atanlar Türk milletini bilgilendirmiyor?

SSK emeklisinden sağlık kurumlarında muayene için ayrı, ilaç için ayrı katkı payı alan işgüzar, mülteciler için nereden kaynak yaratıp belgesiz, katkı paysız hizmet verebiliyor?

Onca yıl çalışarak pirim ödeyerek Devlete hizmet veren SSK’lı hak sahiplerinin kedilerinden esirgenen imkân ve kolaylığın başkasına verildiğini bilmeye hakkı yok mu?

Daha da önemlisi mültecilere geçici kimlik numarası vermek yasal mı?
Türkiye’nin Önün de geleceğini etkileyecek önemli seçimler var!

Geçici kimlik numarası uygulaması, seçimlere gölge düşürecek sahteciliğe dönüşürse bunun bedelini Türk Milleti mi ödeyecek?

Basit gibi görünen bu iddia çok ciddi tramvaya yol açacak, organda apse yapacak mikrop barındırıyor içinde.

Tedbir alınmaz, vaktinde aşı yapılmazsa salgının getireceği dehşetin yıkımını önlemek imkânsızlaşabilir

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Suriyeli mültecilere vatandaşlık numarası verildiğine bir hekim olarak ben de şahidim.Evli olan vatandaşımız karısının çocuğu olmuyor diye gidip Suriyeli kadını Hatay dan alıp gelmiş ve kendisine ikinci eş yapmış.Ne de olsa burası Türkiye.Kanun falan yok.Bu insanlarda herhangi bir bulaşıcı hastalık var mı,aşıları yapılmış mı falan diye de kimsenin bir derdi yok. Bu numarayla sağlık ocağında gerekli gereksiz tüm tetkikleri ücretsiz yapılmış,herhalde bunlara nikah ta yapılmaya başlar yakında.

Erdo?an Kylyç 
 24.10.2013 15:52
Cevap :
Merhaba Değerli Hocam! Her şeyden önce zaman ayırıp düşüncenizi paylaştığınız için size içten teşekkür ederim. inanarak söylüyorum Türkiye bilinçli olarak kötü yönetiliyor. Kötü yönetimi iyi pazarlayarak, muhalefetinde beceriksizliği ile Zati Sungur gibi iyi yönetiliyormuş gibi göstermekte üstlerine yok! Daha 2 saat önce bir hekim arkadaşımla görüştüm! "Sağlığın içine "ettiler" ama övmekten geri kalmıyorlar, ehliyetsiz, kişiler her türlü yolsuzluğu yapıyor, ona sahipleniyorlar" dedi. Türkiye en kısa zamanda bunlardan kurtulmalı. Reçetesini siz yazın hocam. Saygılarımı sunuyorum.  25.10.2013 21:06
 

Bildiğimiz Türkiye artık yok oldu. Geriye bu ucube yönetim kaldı. Osmanlının can çekiştiği son dönemlerindeki Damat Ferit hükümeti gibi bir şey. Seçimlerden medet umanlara acıyorum sadece. Her türlü hilenin döndüğü bir devirde seçimlerin nesine güveneceksiniz? Adamlar iktidarı seçimle falan kaptıracak kadar toy mu?

Mehmet Dinlet 
 23.10.2013 11:33
Cevap :
Merhaba Mehmet Bey! Mustafa Kemal Atatürk, yaklaşık yüz yıl önce Türk milletinin engin sağ duyusuna güvenerek Damat Ferit ve Saltanata karşı mücadele başlattı ve Muaffak oldu. O zaman Türk Milleti bir tebaaydı ve milli kimliğini de içine gömmüştü. Atatürk Türk milletine çalışkan ve zeki derken abartmadı, gerçekleri biliyordu, paslanan- yosun tutan milli kimliğin üstünü cilaladı. yüz yıl sonra Türk'ün milli kimliğini ayaklar altına alan ve Türk olmayan birinin arkasına düşen bu millet alternatifsiz siyasetin sıkıntısını, muhalefetin lidersizliğinin kararsızlığını yaşıyor. Atalarımız diyor ki "her gecenin bir sabahı vardır" karamsar olmaya hiç hacet yok! Elbette "Ne Mutlu Türküm Diyene" diyebilen gerçek bir liderle tanışacak bu millet. Katılımınız için teşekkür eder saygılar sunarım.  24.10.2013 10:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 154
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 425
Kayıt tarihi
: 27.08.07
 
 

Karanlığın düşmanı Işık! Gecenin zifiri karanlığı, şafak sökerken yerini, ufukta yükselen Gün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster